Vlasta Burian jako černý pasažér rozvrátí disciplinovaný chod jednoho nádraží. Pan Ťopka působí dojmem gentlemana trochu chaplinovského typu. Živí se příležitostnou prací, za níž jezdí výhradně jako černý pasažér vlakem. Při jedné jízdě se setká s obávaným generálním inspektorem drah Kokrhelem. Na jedné malé stanici se mu podaří vystoupit a převléknout se do uniformy přednosty stanice. Setkání s inspektorem Kokrhelem se však nevyhne... (oficiálny text distribútora)

Milonak

Nejlepší Burianův film - absolutně "vymakaný" scénář, šitý snad na míru hlavním představitelům. Stará dobrá - pardon - VYNIKAJÍCÍ klasika. ()

mistr97

Přednosta stanice je rozhodně jedním z nejlepších Burianových filmů. Viděl jsem ho už tolikrát, znám ho nazpaměť a stále mě ty scény a hlášky neskutečně baví. Ani nevím, co víc k tomu dodat – Vlasta Burian si prostě vezme slovo a i samotná kamera musí být v úžasu, co před ní „Král komiků“ předvádí. ()

Jurgen1488

Můj velmi oblíbený herec je Vlasta Burian, s ním je zkrátka prdel snad v každém filmu ve kterém hraje. Většina filmů kde hraje si nesmírně užívám a nefalšovaně se zasměju. V tomto filmu kde jako bezdomovec přespávající v odstaveném vagóně, který je jednoho dne bohužel připojen k vlakové soupravě která patří Jaroslavu Marvanovi (Kokrhel - ředitel železnice). A Vlasta Burian (Ťopka), je označen za černého pasažéra, který se poté schová ve stanici ve které vlak zastaví akorát ve chvíli, kdy je (Ťopka) označený za černého pasažéra. A jelikož ve vlaku nebyl identifikován jeho obličej, tak se později v této stanici vydává za přednostu stanice a o tom je celý tento film. Nepolíbený zkušenostmi přednosty stanice, dělá před ředitelem co může aby neodhalil svou identitu. Toto se mu však daří do chvíle, kdy do stanice příjde skutečný přednosta stanice který musel na nějakou dobu odejít kvůli jakési zkoušce pěveckého sboru a tak nechal stanici na pospas jeho ženě a také sluhovi, které do celého filmu náramně zapadají což utváří pro (Ťopku) další trampoty se kterými se musí vypořádat. Celý film jsem si od začátku do konce užil a bavil mě, za mě je to jasných 5/5. ()

Korpy22

Vlasta Burian v jedné ze svých rolí, tentokrát přestrojen za přednostu stanice. Jako v každém z jeho filmů je film tak banální, až je vtipný. ()