Psychologický příběh začíná téměř nevinně schůzkou dvou mladých lidí ve sklepních prostorách předměstského domu. Koketní a nudící se dívka, nevybírající si příliš mezi svými milenci, vyvolá svou nečekanou odmítavostí u svého protějšku nevypočitatelnou reakci. Nejenže chlapec dívku znásilní, ale v obavě před prozrazením ji zabije. Toto vše vidí malý kluk, který bloumá prázdninově opuštěným domem a stane se tak pro vraha nepohodlným a nebezpečným svědkem. Psychologickým a později i fyzickým "soubojem" těchto dvou nerovných protivníků, kteří vlastně ani protivníky nejsou, vrcholí příběh o vině a trestu a současně o zvláštním přátelství a věrnosti. V hlavních rolích uvidíte Lukáše Vacka, Jana Dolanského a Igora Bareše. (oficiálny text distribútora)

bubun

Chvílema dost úsměvné. Nejslabší a nejstrašnější je ta první rozmluva mezi mladým detektivem a blonďatou pokojskou Karolínou, ostatně všechny scény s ní jsou dost příšerný, na pohled i na poslech. Za ty ksichty co hází bych ji bejt tím detektivem nakopala do řiti. A kdo proboha chodí na pracovní pohovor s batohem z plyšovýho medvěda a k tomu v šatech sotva pod zadek, to teda nevim. Protikladně působí dost slušně hrající Lukáš Vacek coby ten malý kluk. Dalo se na to dívat, řekla bych, že na poměry české krimi produkce té doby lehký nadprůměr. Čtvrtá hvězdička za Rímskýho ("Guláš, no."). ()

brooklyn73

Prazdninovy, detektivni pribeh nam ukazuje zajimave spojeni mladeho chlapce v predpubertalnim veku , kteremu chybi kamarad ,s o par let starsim klukem, z nehoz se vyklube vrah.Osamela nejenom detska duse ma vsak jina meritka a hodnoty nez duse dospelych ,takze se nam pribeh zamotava.Jan Dolansky zahral to co se od nej ocekavalo ,cimz znacnou merou pozdvihnul film, v kterem je mozno zacitit i psychologicke zablesky. Jakozto rok vyroby se uvadi 2003. ()

Lisabellla

Tak jsem na to koukla. Spíš omylem, řekla bych. Dávali to v telce. Špatně jsem koukla na datum narození filmu a myslela si, že je mnohem mladší. Nebylo to tak úplně blbý, dokonce jsem to dokoukala. Přišlo pár nesmyslných zápletek s divným vyšetřováním. Přívrženci Dolanskýho si asi pošmáknou, podle mýho hraje pořád stejně teď jako před dvanácti lety. Na konec jsem se dostala převážně ze zvědavosti a abych se přiznala - na konci jsem si potichu šeptala "uteč, maličkej.." ()

ArthasKarfa

Nenápadné krimi, které z počátku působí značně utahaně, ale má své letní upocené kouslo a velmi příjemnou hudbu. Zápletka je zajímavá a způsob vyšetřování pestrý a různorodý. Pěkný příběh o tragickém vztahu malého kluka a staršího mládence, který udělal osudovou chybu. ()

mh.mail

50% — Nojo, není to vlastně kriminálka, ale spíš psychologický film. I tak mi vadilo, že pachatel byl znám hned od začátku. ()

BaruM

Na televizní krimi dobrý průměr, ale příběh jako psychologické drama velmi silné. Poukázání na dětskou důvěřivost, která může být zneužita, a na druhé straně milý mladík, který není takový jako na první pohled působí. Jan Dolanský se role zhostil velmi dobře. ()

topi80

Všechno víte, přesto vás film udrží v pozornosti, a to pouhým sledováním toho, jak tenká je hranice mezi hodným klukem a recividistou na šikmé ploše (skvěle zahráno Janem Dolanským). ()

ANTYCHRYST

Povedená televizní detektivka..kde Dolansky to hraje hodně přesvědčivě.. i ten malej kluk je dobrej.. příběh ..který je naprosto reálný.. 60% Ps: zajímalo by mě jestli ten polda přefiknul tu fešnou bloncku :) ()

Cortesz

Na české poměry celkem slušná krimi podívaná s dobrými hereckými výkony a dobrou kamerou, ale občas jsem se nudil, protože zde byl dobrej začátek, pak se dlouho nic nedělo a pak přišel dost dobrej konec. ()

Marrianna

Výborné drama. Mělo to sílu a spád. S Janem Dolanským jsem viděla jen chvíli po sobě perníkovou věž a právě pátek čtrnáctého - a říkala jsem si, šmankote to je nepříjemný chlap. Ale musím to vzít zpět, je to opravdu výborný herec, svým postavám dává na stoprocent vše co potřebují k oživení. ()