Standa je smolař. Osud ho smýká životem a on si to nechá líbit. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že se karta obrací. Jeho bývalý šéf Zdeněk mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, po čem snil. Jenže potká Ondřeje. To je ještě větší trotl než Standa. Jejich smůla se násobí a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Zdeněk má restauraci a svoji pravou ruku Jana. Všechno se daří. Než potká Standu a Ondřeje. (oficiálny text distribútora)

panfilmu

Nemůžu si pomoct, ale tohle mě úplně uchvátilo. Ten film měl dobrej náboj a spojení Táclíka s Macháčkem mě osobně strašlivě nadchlo + to hovado Trojanovo. Ani nedokážu popsat,jak dobře jsem se pobavil. Za mě osobně jeden z posledních velmi dobrých českých filmů, protože ty průsery co se dnes vydávají za český film, to je jedno velké zklamaní za druhým. No jo, ale film byl natočen v r. 2003 a to bylo v době kdy se netočilo spíše méně, ale kvalitně. Pak se roztrhl pytel se sračkami (medvídek, román pro ženy, muže, líbáš jako bůh, fr. je děvkař) a spousta jiných zoufalých hovadin. ()

Morb

Chytrej humor, kterej málokdo docení. I po 15 letech velmi baví. Invence, originalita a "slabej humor". Miluju to! Hodnocení naprosto neodpovídá. ()

Sremac

Klasika, vtip za vtipem, odkaz za odkazem. A dá se v tom nalézt mnohem víc. Také je v tom mnohem víc. Tento příběh svázat dohromady je fakt kumšt. Tohle dílko mi udělalo už tolikrát takovou radost. Tak si to dávám rok, co rok. Už minimálně dvacet let. A je to čím dál lepší. Díky ()

A_Shearer

Takhle to dopadá, když chcete natočit Samotáře II, ale místo Zelenky zbyde na scénář prostoduchý Ondříček.To co je v Samotářích vtipně absurdní a v pozadí to bolí beznadějí, je tady křečovitě debilní a v pozadí není vůbec nic. Přichází nové tisíciletí a český film míří neomylně po hlavě do prdele... ()

Jirkacek

Snímek Jedna ruka netleská jsme si doma vybrali z nabídky společnosti NETFLIX tak nějak ze zoufalství, jelikož jsme chtěli nechat odpočinout naše mozky, lehce je vypláchnout a nad ničím moc nepřemýšlet, což se povedlo pouze částečně. Zároveň jsme se chtěli zasmát a pobavit se u nějakého českého filmu a to se nám splnilo jen částečně. A ještě jeden důvod jsem ke shlédnutí filmu měl - před lety jsem viděl jen jeho část a to zrovna, když si Isabela Smečková-Bencová v roli Martiny nechala od svého psa olizovat svoji vagínu. To mne sice v té chvíli zaujalo, ale poté celý děj upadl do zapomnění až do okamžiku, kdy jsem jeho název uviděl na NETFLIXU. V té chvíli byla volba výběru jasná a děj se rozběhl na obrazovce naší TV. Hned na začátku nám byl představen mladík Standa (Jiří Macháček), který se v nákladním voze cestou ze Slovenska vyptával nevrlého řidiče Jana (David Matásek), proč vezou v několika klecích pro kuřata jiné ptáky. Řidič ho nabádal, aby se o tom na hranicích nezmiňoval, nebo mu usekne ruku. Nicméně celníci si toho všimli… – Šéf Zdeněk (Ivan Trojan), majitel vegetariánské restaurace Magická zahrada, Standovi navrhl, aby vzal vinu za pašování dravých ptáků na sebe. Za to dostane po vypršení trestu náležitou peněžní odměnu. A tak byl Standa odsouzen na tři roky. Poté v televizi zval moderátor (Vladimír Dlouhý) diváky ke sledování pořadu Načapám tě! – Ostříhaný Standa po propuštění (za vzorné chování mu byla polovina trestu prominuta) okamžitě zavolal Zdeňkovi. Ten se opětovně ujišťoval, že mladík určitě nikomu nic za celou dobu neprozradil, a domluvil si s ním schůzku. Právě jel autem a manželka Sandra (Klára Pollertová–Trojanová) se zlobila, že používá mobil, když je s ní a jejich dětmi Davidem (Martin Janda) a Nikolkou (Sára Voříšková). – Standa, který neměl kam jít, se ohřál v zahrádkářské kolonii u ohně přátelského bezdomovce (Radek Holub). Zdeněk ráno cvičil na terase na hrazdě a Sandra kárala desetiletou dcerku, že se obléká podle svého. Jako její matka ví, co je pro ni nejlepší. Standa se probudil do chladného rána. Zahlédl prchajícího zloděje (Dimo Lipitkovský) s videem, pronásledovaného ochrankou. Prostrčil plotem klacek a podrazil muži nohy. Zloděj spadl a video se rozbilo. Standa pak muži z ochranky Ondřejovi (Marek Taclík), před vedoucím supermarketu (Zdeněk Suchý) měl dosvědčit, že zloděje dohonil on. Cestou se však lupiči podařilo želízka odemknout, spoutat Standu a Ondřeje k sobě a utéci. Vedoucí neschopného Ondru vyhodil z práce. Zdeněk se na schůzce se Standou opětovně ujišťoval o jeho mlčenlivosti a řekl, kde mu večer předá peníze. Kladl mu na srdce, že musí přijít sám. V neosobním interiéru Zdeňkovy vily ukazoval Sandřin bratr (Martin Myšička) neteři počítačovou hru. Sandra to neviděla ráda. Byla proti počítačovým hrám i proti televizi. Bratrovi se zdála podrážděná a nervózní, a dal jí proto prášky. Muž byl psycholog a vyprávěl o tom, že mnoho případů šílenství začíná tím, že dotyčný chce být někým jiným. Standa se v hospodě Ondřejovi svěřil, že má večer dostat peníze a plánoval cestu do Mexika. Na opuštěném továrním dvoře se za tmy podle plánu sešel se Zdeňkem. Ten mu peníze předal, ale vše překazil Ondřej, který ho sledoval a chtěl ho „chránit“. Zdeněk přivolal z úkrytu Jana, ten mladíky svázal a naložil do auta. Když se začali po cestě hádat, zalepil jim ústa. Ondřej vyskočil za jízdy z vozu. Rozvázal se a zastavil auto, řízené moderátorem pořadu Načapám tě! Vyhodil překvapeného muže z vozu a usedl za volant. Přítelkyně Martina (Isabela Smečková-Bencová) a Andrea (Kristina Lukešová), hledali v lese s baterkami muchomůrky. Chtěli si uvařit houbový čaj. Zaslechli hlasy a vzápětí viděli spoutaného Standu vysoko nad řekou na staré přehradní hrázi. Ve chvíli, kdy se Zdeněk rozhodl, že už Standu vystrašili dost, pustil Ondřej prázdné auto směrem k nim. Chtěl opět zachránit přítele, avšak vůz narazil do zábradlí, Standa se zřítil dolů a vyděšení Zdeněk s Janem jen zírali do černé tmy pod sebou. Standu našly sběračky hub. Odlepily mu z úst náplast, ale k tomu, aby ho vytáhly z vody, se neměly. Standa začal volat o pomoc a zbrklý Ondra se rozběhl a skočil za ním. Moderátor našel své auto na mostě. Ondra si v podkroví za asistence Andrey zašíval obyčejnou jehlou a bez nitě ránu na čele. Když Zdeněk bral u pumpy benzin, zahlédl v televizi rozhovor s moderátorem pořadu Načapám tě! Redaktorce (Tatiana Dyková) se nelíbilo, že pořad narušuje soukromí a že jeho autoři snímají lidi skrytou kamerou. Vyptávala se moderátora, zda jemu by to nevadilo. Muž se místo odpovědi klidně svlékl donaha a řekl tazatelce, že v jednom pořadu použil i záběry své dcery. Moderátor dotlačil vůz k chatě. Martina byla jeho dcera. Když ho Ondra zahlédl, zpanikařil, vyskočil zavřeným oknem ven a zmizel v lese. Omámený Standa se po houbovém čaji připravoval na střeše chaty ke vzlétnutí, ale místo toho se zřítil na moderátora, který se ho snažil uklidnit. Zlomil mu ruku a rovněž zmizel v lese. Sandra se zlobila, že Zdeněk přišel domů pozdě, ačkoliv byl čtvrtek. Dvojice se pak chladně milovala. Pro moderátora přijela sanitka. Standa se vzpamatoval vysoko na stromě. Vyděšeně se spustil dolů, kde narazil na Ondřeje. Vrátili se spolu k dívkám. Standa vyprávěl, jak se dostal do vězení. Čtveřice se zavázala přísahou, že vypátrá, co za činností bývalého Standova šéfa vězí. Sandra chtěla u snídaně na manželovi vysvětlení, co znamená vzkaz, že má připraveného medvěda. Muž zmateně vypráví cosi o cirkusu. David by tam chtěl jít, ale Sandra o tom nechce ani slyšet. Cirkus je podle ní zlá a odporná atrakce, kde se týrají zvířata. Čtveřice mladých lidí našla v seznamu adresu Zdeňkovy restaurace Magická zahrada. Báli se, aby je tam nepoznali, a tak navštívili Standova otce (Jan Tříska), herce, aby jim pomohl s převleky. Ochotný muž při tom s gustem recituje Shakespeara. Sandra vyučovala děti doma. K záhadně mizejícím věcem v domácnosti (nářadí, sekyrka, lano) přibyla i Davidova učebnice fyziky. Syn musel za trest zůstat „po škole“. Když Standa, Ondřej a dívky v Magické zahradě zjistili, že je to vegetariánská restaurace, nechápali, proč Zdeněk dovážel kuřata a dravce. Ondřej z toalet vlezl oknem do jakési chodby a posléze se v podzemí dostal do mrazáku s masem. Popral se tu se dvěma kuchtíky (Pavel Kuřák, Karel Vávrovec). Ti ho zde zavřeli a řekli to Zdeňkovi. Když se Ondra neobjevil, šel Standa ohlásit jeho zmizení na policii, ale tam ho nebrali vážně. Standa v zákulisí travesty show, kde účinkoval jeho otec, viděl pořad Načapám tě!, v němž moderátor nechal natočit Martinu při masturbaci se psem. Pochopil, proč dostal od dívky facku, když jí na ulici ukazoval bílého pudla. Půjčil si od vstřícného otce videokameru a šel hledat kamaráda. Zdeněk poslal Jana do mrazáku vyslechnout Ondru a komplic měl vetřelci useknout za trest ruku. Sandru probudil zlý sen. Vtrhla do dětského pokoje. David visel hlavou dolů z mučícího stroje, který sestrojila Nikolka. Matka ihned odvezla děti k bratrovi. Jan nešťastnou náhodou usekl ruku sobě a Ondřej utekl. Zdeněk našel v mrazáku končetinu, zatímco Jan zmizel. Psycholog byl nadšen Nikolčiným „tvůrčím myšlením“. Doporučil Sandře, aby dětem koupila televizi jako další komunikační prostředek pro rozšíření obzoru. Standa se při hledání kamaráda dostal v podzemí do hodovní síně. Zdeněk zde za doprovodu Wagnerovy hudby promlouval od řečnického pultíku k tichým hostům u bohatě prostřeného stolu. Vizáží i gestikulací připomínal Adolfa Hitlera a při projevu občas přecházel do němčiny. Řeč přerušil příchod rozčilené Sandry s dětmi. Ty začaly nadšeně oždibovat upečenou ruku, kterou našly pod stříbrným poklopem na stole. Byly zde i medvědí tlapy. Sandra omdlela. V prázdné síni Zdeněk vztekle likvidoval zbytky hostiny. Standa vylezl z úkrytu a ukázal mu, že vše natočil otcovou videokamerou, schovanou na stole v míse s ovocem. Zdeněk zapálil místnost politou benzinem. Zapalovač strčil Standovi do ruky. Na policii sledoval zatčený Standa z cely televizní pořad Načapám tě! Moderátor nechal pustit kazetu, kterou mu donesla dcera, ačkoliv nevěděl, co na nahrávce je. Byl šťastný, že za ním dívka po letech přišla. Zatčený vykřikoval, že teď všichni uvidí důkaz jeho neviny, ale na obrazovce se objevila travesty show s jeho otcem. To viděla i Nikolka s Davidem, kterým právě Sandra pustila novou televizi, i Jan s ovázaným pahýlem v nemocnici. Ondra se sblížil na lavičce v parku s Andreou. Zdeněk popíjel u bezdomovce, kde před pár dny našel útočiště Standa. Martina ve vězení navštívila rozpačitého Standu, který se jí omlouval za omyl s kazetou. Až ho pustí, má jí zavolat. Na rozloučenou mu dala pohlednici z Mexika, na které je z druhé strany přilepen malý pilník. A byl konec černé komedie, která sice získala nějaké to ocenění, ale mně se líbila tak nějak napůl. Měl jsem totiž v sobě smíšené pocity - kladného hrdinu smolaře hrál mně nesympatický Macháček, záporného nacistu zase můj oblíbený Ivan Trojan. Samotný děj mi připadal jaksi neuspořádaný a moc rozlítaný, spousta věcí skončila bez vysvětlení. Humor nebyl špatný a některé absurdní situace mne hodně rozesmály, takže až tak špatný film to nebyl. Nejvíce mi líbil Ivan Trojan, když předváděl před večeří Hitlera, byl v té roli naprosto perfektní a to zvedlo moje hodnocení o jednu cípatou. Suma sumárum, komedie Jedna ruka netleská ode mne získala tři netleskající hvězdy ***. () (menej) (viac)

persec odpad!

Ani Trojan to nezachránil. Co to kurva bylo? Prej pomalej rozjezd. Celý to bylo pomalý, nikdy se to nerozjelo, nikdy to nezačalo bejt vtipný, když se mělo něco dít, střihl na další pičovinu a furt dokola. Kauzalita nulová. Hnus, donutilo mě to přehodnotit Samotáře. ()

Prezdivenka

Čím je ten film starší, tím větší má pro mě kouzlo. Ze začátku mě vůbec nenadchnul, ale po pár letech jsem ho zase oprášila a překvapilo mě, jak moc mě bavil! :) ()

APLSMLS

V době, kdy se tu točili filmu typu Samotáři, Horem pádem a právě Jedna ruka netleská (což je mega úchylnej název vzhledem k tomu, jak k ní film přijde lol) mi ještě teklo mlíko po bradě a vnímal jsem je jako takovou divno-produkci, s odstupem let musím uznat, že od přelomu tisíciletí tu nic lepšího nevzniklo. Konkrétně tady to je prosím pěkně FILM, tady opravdu někdo točil se snahou filmovat a kromě míchání ingrediencí jako super herectví (Trojan, Tříska, Dlouhý). dobrý komedic momenty a tu a tam hlubší odkaz (kterej se v jednodušší a pitomější hlavní lince snadno schová) je tu fakt prvotřídní KAMERA, dobrý záběry, střih - nevypadá to jak dneska každá na koleni upečená Ulice!!! Bylo vtipný taky vidět herecký začátky dnes výraznejch tváří jako Taclík, Novotný a Myšička. Určitě to mouchy má, ale jako celek je to na tuzemsko překvapivě silný, doporučuju si to po letech připomenout, budete příjemně překvapený! ()

Andrmen221

Naprosto otřesné..ikdyž Trojana všichni vnímají jako skvělého herce, na vybírání stupidních scénářů má opravdu talent. Krom ikonické scény na konci, zde není nic, co by stálo za zmínku.. Opravdu existuje někdo, kdo se na toto podívá znovu? Zkrátka hrůza, další ukázka toho, že se zde točí opravdu špatné filmy (až na pár výjimek). ()

Savytan

Dnes už, dle mého názoru, Ondříčkův kultovní snímek. Osobně tento film nabitý absurditami miluji a hlavně role strašně nesympatického debila v podání Marka Taclika je naprosto geniální. Někdo to srovnává se Samotáři, což je holý nesmysl. Jedná se o bravurně natočenou, hláškami prošpikovanou, černou komedii, na kterou se rádi podíváte zas a znova. Za mě pět hvězd (asi jsem Santa) ()

mikinko51

Netradičná komédia, iný typ humoru ako sme zvyknutí z klasických českých komédií ... ale ja som sa bavil ... a dobre. A Trojan ako "fuhrer" ... šiel som do kolien ... ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

17.05.2017

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

24.04.2017

Produkční dům Davida Ondříčka Lucky Man Films má za sebou práci na celovečerních trhácích, jako jsou Samotáři, Jedna ruka netleská nebo Anthropoid. Novinkou v už tak pestrém portfoliu je seriál… (viac)