Zac Efron nohami na Zemi

• Česko Zac Efron nohama na Zemi (viac)
USA, (2020–2022), 10 h 30 min (Minutáž: 34–47 min)

Zac Efron (sprievodca), Anna Kendrick

V cestovateľskej reality šou sa herec Zac Efron vydáva na dlhú cestu okolo sveta spoločne s expertom na wellness Darinom Olienom, aby zistil, ako žiť zdravo a udržateľne. Stretáva sa s ľuďmi, ktorým sa darí vyrábať potraviny čo možno najudržateľnejšími postupmi, často však veľmi jednoduchým spôsobom. Ich cestopisné reportáže sa zameriavajú na témy histórie, cestovania, životných skúseností, prírody, zelenej energie a udržateľného života. (TV JOJ)

ABLABLABLA

Bavilo mě to. Jasně místy mě to lehce iritovalo jako jejich "for sure" "onehundredpercent" "yeah man" "agreed" "woow" a vůbec tak... A jejich "zamyšlené rozhovory v autě" byly jakože "hmm měli bychom se o tom nějak bavit, aby lidi pochopili, že je třeba něco změnit a zamysleli se, jenže jsme dva "for sure" týpci, co se neumí vyjadřovat, tak budem omílat nějaké srance" - tak to mě taky moc nenadchlo, ale chápu to. Účel dokumentu byl upozornit na jisté problémy planety Země, jak jde něco dělat jinak, na udržitelnost atd. Propojili to samozřejmě s cestováním a food pornem, aby to bylo stravitelnější a věřím, že spousta neerudovaných občanů či puberťáků, nedejbože spousta voličů Trumpa, kteří stejně jako on popírají globální oteplování, by si normální dokument o tomto bolestném tématu v životě nepustili. Ale díky Zackovi se na to i tato skupina lidí podívá. A o to jde především. Zpopularizovat to, aby mohla nastat nějaká změna. Proto hodnotím velmi kladně a opomíjím ty detaily, které nebyly můj šálek kávy. Jediné, co jim moc nemůžu prominout, a proto má ten díl taky ode mě jen 3*, je díl z Francie. Všeobecně téma vody super, topka - Paříž se svým programem paráda, ale jak si mohli dovolit dojet do věhlasné nemocnice, domluvit si rozhovor s erudovaným lékařem, neobtěžovat si sehnat překladatele, pak udělat nějakou bullshit natáčecí koninu jako skočit mu do řeči, což ho samozřejmě vytočilo a odvysílat to??? To se teda nedělá. Určitě taky vystřihli a neodvysílali dalších 200x "for sure" od Zacka a Darina, takže tohle taky nemuseli. To samé s chudákem nováčkem u vodopádů na Islandu, tak ježiš byl tam chvilku, najednou se mu tam objeví neohlášený natáčecí štáb, tak je nervózní a vy si z něj budete dělat srandu, že nic neví... Naopak mě velmi potěšily díly, kde prostě sami přiložili ruku k dílu jako v Puerto Rico nebo London. Btw. v díle London se jim moc nepodařil střih záběrů. V jeden moment sbírají odpadky a baví se o tom, jak jsou plastové jednorázové obaly zlo, střih, Zac Efron s nějakou food blogerkou jdou z kavárny, kdy mají v ruce jednorázové plastové obaly s brčky :D Super koment od Djkoma - naprosto s ním souhlasím ve všem, co napsal, ale i tak hodnotím výše, právě kvůli důvodům, co jsem psala. Edit 28. 12. 2022 - po 2. sérii. Musím změnit hodnocení o stupeň výše, jelikož druhá série se výrazně zlepšila, přestože byla zaměřená jen na jeden kontinent, byla pro mě mnohem důkladnější a záživnější než první. A především Zac i Darin se zbavili v jejich mluvě a vystupování slov a chování, které mě v první sérii iritovalo, takže dvojku hodnotím ještě jako lepší! ()

luka4615

Skvěle podávaný a svou formou i originální náhled na některé alternativní způsoby života se sympaťákem Zacem Efronem a jeho parťákem Darinem. Down to Earth with Zac Efron je rovněž nečekanou a razantní sondou do života Zaca, na kterého jsem právě díky tomuto projektu přestal nahlížet jen jako na "týpka, co hrál v tom tragickém filmu s ještě tragičtějšími písničkami". Pokud tedy hledáte komplexního a krásně natočeného průvodce světem alternativního stravování a hledání řešení problémů moderního světa, jste zde správně. Tohle se totiž až na velmi okatý "product placement" vážně hodně povedlo. Více takových projektů prosím! (Netflix) ()

Pajky3

1. série Tenhle cestopis/dokument mě příjemně překvapil. Čekal jsem od něj něco bez přidané hodnoty, jen tak na zabití času. Místo toho jsem dostal něco, co otevírá oči a snaží se přimět k přemýšlení. Na rozdíl od jiných "zelených" dokumentů to však divákovi netlačí přes sílu a spíše představuje, že existují i jiné cesty než ty, kterými se většina společnosti vydává. A to všechno je doplněno skvělými záběry daných míst. Darin a Zac to pojali opravdu dobře a poutavě. Bylo vidět, že dělají něco, co je oslovuje, takže sledování stojí za to. 2. série Zatímco první série se pohybovala po celém světě, tak druhá se zaměřuje na Austrálii a postupně představuje různé oblasti a zajímavosti. Chvilku mi trvalo než jsem si na to zvykl, ale nakonec to stálo za to. Baví mě to sledovat a určitě je ještě kam pokračovat. ()

Psema

Hrozně milý překvapení. Startuje to jako obligátní save the planet cestopis, ve kterým je taky koutek osobního zdraví a gastronomie. Od třetího dílu je ale mnohem osobnější díky Efronovým přiznáním z únavy Hollywoodem a posléze dojde i k osobní tragédii, která tomu dá dost razantní emocionální tečku. ()

Spinosaurus

Může být cestovatelský dokument k hranicím civilizace otravný? Zack Efron dokázal, že může. Většina jeho dialogů totiž zní: Wow, oops, perfect, super, OMG, atd. Jako sonda do života hollywoodského povaleče, který se dojímá nad čímkoliv, co leží za hranicemi Beverly Hills, určitě film uspěje. Pokud chcete vidět cestování skutečných dobrodruhů, kteří se nepodělají z procházky džunglí, musíte jinam. ()