Nevyjasněné záhady - 1. svazek (2020) (séria)

UFO z Berkshire (S01E05)

(epizóda)
  • USA Berkshires UFO
Dokumentárny / Krimi / Mysteriózny
USA, 2020, 39 min

Obyvatelé okresu Berkshire v Massachusetts jsou ještě dodnes zmatení a vyděšení ze setkání s UFO, ke kterému mělo dojít v noci 1. září 1969. (Netflix)

honajz2

Podle ČSFD nejhorší epizoda z tohohle projektu, podle mě ta nejlepší. Spolu s hned tou první jsou jediné, které nějak vypadají, ale tahle se podle mě povedla víc. Konečně jsem se v tomhle seriálu dočkal něčeho jiného, než nevysvětlených vražd a naštěstí to dopadlo dobře. Je to nestranně podané - můžete věřit těm, co to údajně zažili nebo můžete věřit těm ostatním, protože o tomhle podivném případu nebyla žádná zpráva v novinách, ani žádný spis na Berkshirské policejní stanici. A jediný důkaz o údajné spoustě hlášení - páska z vysílání místního rádia - je nenávratně ztracen. Přesně takhle jsem si tu epizodu představoval - předala dostupné informace, nestranně představila lidi se záhadou spojené a neutrální uzavření, žádné přehnané řeči o "jasném důkazu mimozemského života". Ono taky jak jinak tohle téma uzavřít, když se v něm dost těžko cokoli prokazuje. Jenom konec mě zklamal, jelikož v něm všichni pamětníci opakovali to samé pořád dokola - evidentně pro natažení dílu. Ale jinak jsem celkem spokojený a přesně tyhle záhady jsem od toho celou dobu čekal. A i když většina epizod bude jenom o vraždách, tak ať jsou skutečně záhadné. Pak teprve budu s tímhle pořadem spokojený. 4* ()

klukluka

Z oblasti zločinu jsme se rázem přenesli do problematiky UFO. Pro mě jednoznačně nejpoutavější epizoda. Vůbec nepochybuji a těším se, že tento díl vyvolá lavinu. Že se začnou záhadně rozvzpomínat další a další pasažéři toho tehdejšího letu. Dramaturgii pořadu nerozumím, ale tento díl mě opravdu bavil. ()

chrispe

No a konečně tu máme pořádnou záhadu. UFO. Paradoxně mě to skoro nebavilo. Nevím, co si z toho vzít. Věřit těm lidem, nevěřit. Já si můžu taky něco vymyslet a třeba budu přesvědčivá. Nic než jen řeči, byť znepokojivé, tento díl neobsahoval. ()

mety6 odpad!

Toto malo spolocne so zvyskom serialu asi tolko, co horcica so zemiakovym salatom. Takto uboho poskladanu tragikomediu vo forme "interview" bez ziadnych faktov som davno nevidel. Dokonca videa na Youtube, kde opisuju, ze Zem je plocha maju viac dokazov, ako toto. Bavi ma takto tematika a videl som uz velmi vela videi, kde ludia tvrdili, ze boli uneseni mimozemstanmi a casto to bolo velmi doveryhodne. Tu som neveril ani jednemu redneckovi ani jedno jedine slovo. Jeden typek tvrdi, ze videl druhu zensku vedla seba v UFO, ona si nic nepamata a neskor doda, ze sa absolutne nepoznali, kedze ona bola o vyse 10 rokov starsia....hlavne, ze on vie urcite, ze to bola ona. :D ()