Legendární dokumentární seriál se vrací na obrazovky s další várkou záhadných zmizení, šokujících vražd, nadpřirozených setkání a dalších skutečných případů. (Netflix)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (24)

1. svazek (2020) (S01)

Nevyjasněné vraždy by byl rozhodně trefnější název. Nemám s podobnými dokumenty zkušenost. Občas jsem si říkala, proč na to čučím, když se happyendu už z principu pořadu nedočkáme. Taky nám většinou předkládají pohled jen z jedné strany a je jasně vidět, kam nás jako diváka směřují a co bysme si měli myslet. Čekala jsem od toho něco jiného. ()

Záhada na střeše (2020) (S01E01)

Nedivím se, že to rodina není schopná v sobě uzavřít, i když to, jak to bylo, konečný důsledek nezmění. Přála bych jim, aby se někdo ozval a vnesl do případu nové světlo. Btw. Ta reportérka mě svým projevem fakt iritovala. Pro ni to možná byla kauza, reportáž, ale občas mohla.to nadšení pro záhady v sobě krotit. Btw 2: Určitě si přečtěte komentář Kiisaki ()

13 minut (2020) (S01E02)

Rob je magor, o tom žádná. Jestli to udělal? Těžko říct, nedivila bych se. Každopádně jsem měla pocit, že je rád, jak to je a že může dál ubližovat nevlastnímu synovi. I tací jsou mezi námi. ()

Dům hrůzy (2020) (S01E03)

Nevím no... bylo tam řečeno hodně a kromě toho, kam se poděl (a ta Argentina je celkem logická) tam moc záhad nevidím. Zajímavá byla ta absence krve, ale tak zastřelit je nemusel v domě. Celkově bych řekla, že lidé, kteří promlouvali, nebudou moc od pravdy, jak to bylo. Zatím se mi to jeví jako nejslabší díl a musím se přiznat, že jsem od tohoto pořadu čekala něco jiného, než co jsem zatím v těchto prvních třech dílech viděla. ()

Kdo tě hodí domů? (2020) (S01E04)

Taky se přikláním k tomu, že šlo o zločin z nenávisti, který neměl nikdo potřebu odhalit. Dobrý pocit jsem při koukání neměla ani z těch jeho kamarádů, Justin na konci dost přehrával s těmi řečmi o výměně. A kde byl Adam? ()

UFO z Berkshire (2020) (S01E05)

No a konečně tu máme pořádnou záhadu. UFO. Paradoxně mě to skoro nebavilo. Nevím, co si z toho vzít. Věřit těm lidem, nevěřit. Já si můžu taky něco vymyslet a třeba budu přesvědčivá. Nic než jen řeči, byť znepokojivé, tento díl neobsahoval. ()

Chybějící svědectví (2020) (S01E06)

Naprosto šílený. Každopádně tam vážně chybí matčina výpověď. Nechápu, že může mít v péči vnuka, když byla odsouzená za zabití. ()

2. svazek (2020) (S02)

Smrt v Oslu je díl, který se opravdu drží názvu Nevyjasněné záhady. Dost možná i poslední Ukradené děti. ()

Vražda poradce Bílého domu (2020) (S02E01)

Vypadá to, že i v druhé řadě budeme pokračovat v nevyřešených vraždách. Tento díl mě moc nestrhl, i když mi bylo toho pomalu se šinoucího dědy na kamerách líto. Těžko říct, zda se připletl k něčemu, k čemu neměl, nebo ho dostihlo něco z minulosti. Zdravotní stav všemu asi taky nepomohl. ()

Smrt v Oslu (2020) (S02E02)

Opět nevyjasněná vražda/sebevražda, ale u tohoto dílu bych konečně řekla, že sem do toho pořadu vážně patří. ()

Útěk z cely smrti (2020) (S02E03)

V tomto díle nebylo nic záhadného. Jen smutného. ()

Duchové cunami (2020) (S02E04)

Jenom debilku jakože já může po hodinovém převalování v posteli napadnout, že by si mohla něco pustit, a vybere si tohle. Ne, spát se mi vážně nechce. Husinu mám až na... no nic. Těžko říct, těžko soudit tuhle epizodu. Člověk buď věří, nebo nevěří. Prakticky všechno bylo jedna paní povídala a bez důkazů (a nezaplacený jízdy za protočený kilometry na tachometru vážně jako důkaz neberu). Co se týče Ami, i tam je to zkrátka diskutabilní a jde o to, zda jí člověk věří. Duchové o kterých mluvila byli anonymní, takže opět bez důkazu. ()

Žena v jezeře (2020) (S02E05)

U tohoto dílu mi přišlo, i díky nahrávkám vyšetřovatelů, že je do toho policie ošklivě zapletená. Ale těžko říct, problém tohoto dokumentu je totiž ten, že vám málokdy dá vyvážený pohled ze všech stran. Každopádně policejní závěr o sebevraždě je málo uvěřitelný. ()

Ukradené děti (2020) (S02E06)

Neskutečná noční můra. Jak potom dál žít? Člověk myslí na ty děti a na to, co se asi mohlo stát a jedna myšlenka je horší jak druhá. ()

3. svazek (2022) (S03)

Celkově se mi třetí série jeví spíš jako slabota. Nejvíc zajímavý mi přišly první a šestý díl. ()

Záhada na 45. míli (2022) (S03E01)

Případ vidíme jen z pohledu nešťastné rodiny a těch, kdo se jim snaží pomoci najít odpovědi. Ti, kteří rozhodli o tom, že jde o sebevraždu, nebo byli svědci, se vyjádřit nechtěli. No... a z toho co člověk viděl to vypadá na to, že chtěl někdo odejít z práce "ještě před desátou". Prostě vyšetřování z nějakého důvodu odflákli a dost možná tím kryjí zločin. 3,5* ()

Něco letí po obloze (2022) (S03E02)

Nevím no... bylo to rozhodně zajímavý a spousta svědků. Na druhou stranu jsem měla z Jacka pocit (ok, velmi velmi subjektivní, chápu), že si tu pozornost kamer až nějak moc užívá. :D ()

Tělo v pytlích (2022) (S03E03)

Zatím nejlépe hodnocený díl (75%), a je to masakr. Nicméně tohle není unsolved mystery, ale "policie pátrá". ()

Smrt v lasvegaském motelu (2022) (S03E04)

Ač byl Buffalo Bill bezesporu sympaťák, zatím mě tato záhada z této řady bavila nejmíň. ()

Rangeři vyšetřují paranormální jevy (2022) (S03E05)

Tentokrát žádný ucelený příběh, ale hned několik podivných příběhů z navažské rezervace. Přiznávám, že se mi ježily chlupy po těle. ()