Nevyjasněné záhady - 3. svazek (2022) (séria)

Něco letí po obloze (S03E02)

(epizóda)
  • USA Something in the Sky
Dokumentárny / Krimi / Mysteriózny
USA, 2022, 45 min

Přes tři sta obyvatel západního Michiganu prý v noci 8. března 1994 zahlédlo nějaká nadpřirozená světla. Ani po desítkách let se ale tahle záhada nedočkala vysvětlení. (Netflix)

Arsenal83

Mulderoviny ma až tak nebavia, aj keď niečo na nich môže byť. Len je zaujímavé, že práve tí, čo naviac veria v existenciu mimozemšťanov, pretože vesmír je príliš veľký na to, aby nič iné ako ľudia neexistovalo, sú väčšinou ateisti. Pritom podobné je to s vierou v Boha. Vesmír je príliš veľký, aby také niečo vzniklo nejakou náhodou, veľkým treskom, kde sa z ničoho stalo niečo, nič predtým nebolo, žiadna hybná sila, a to nič sa náhodne vyvinulo v takú dokonalosť, že dokonca aj prvky, voda a život vznikol. Veriť v mimozemšťanov je v podstate ako veriť v Boha, navzájom sa to nevylučuje a obrovská pravdepodobnosť či nepravdepodobnosť proste nepustí. Jeden veriaci sa preto z druhého veriaceho nemusí vysmievať. ()

chrispe

Nevím no... bylo to rozhodně zajímavý a spousta svědků. Na druhou stranu jsem měla z Jacka pocit (ok, velmi velmi subjektivní, chápu), že si tu pozornost kamer až nějak moc užívá. :D ()

klukluka

Existenci mimozemských civilizací beru desítky let jako hotovou věc. Nikoho s tím neotravuju, v žádné etapě mého života to pro mě nebyla priorita, jenom jsem zkrátka zaujal tento postoj, protože vesmír je příliš rozlehlý, než aby se podmínky pro vznik života vytvořily pouze na jedné jediné planetě. Věřím taky, že nás zástupci jiné, vyspělejší civilizace dlouhodobě monitorují. Dokud se budeme vzájemně znejisťovat, zesměšňovat a ostrakizovat pokaždé, když se s nimi setkáme, nepokročíme v jejich objevování. I já mám tendenci u tohoto dokumentu pochybovat, ale je to jenom proto, že jsem s těmi očitými svědky neměl možnost mluvit osobně a k médiu, které usiluje zejména o sledovanost a popularitu, nechovám plnou důvěru. Proto jen 4 pecky, přestože jsem na to koukal v němém úžasu. ()