Ešte sa môžeš vrátiť

• Slovensko U-Turn (viac)

Svědomí hazardního hráče Bobbyho Coopera sice není sněhobíle čisté, ale takovou smůlu si přece jen nezasloužil. Za opomenutí dluhu ze hry už přišel o dva prsty a nyní, když si to napříč vyprahlou Arizonou šine do Las Vegas, aby pohledávky vyrovnal, prasknul jeho kabrioletu chladič. Bobby se svým milovaným Fordem Mustang sotva dohrkal do nebližšího městečka jménem Superior. Řetěz absurdních situací poprvé zarachotil ve chvíli, kdy Bobby svěřil svůj vůz krajně podezřelému, leč jedinému automechanikovi ve městě. O pár chvil později se pak seznámil s půvabnou Grace nabitou sexappealem, jako nebe před bouřkou elektřinou. Akceptovat její pozvání k společnému věšení záclon ovšem Bobby neměl. Dívka je totiž ve skutečnosti provdaná žena a její buranský manžel McKenna rozrazil dveře právě ve chvíli, kdy se jeden druhému snažili vycucnout mozek z hlavy. Banální situaci vypointoval skoro podvedený manžel, když dohnal Bobbyho na silnici a nabídl mu 50 000 dolarů za vraždu své krásné manželky. Už ho prý přestala bavit. Bobby je sice gauner, ale není nájemný vrah. Zatím. Během několika hodin totiž přijde o své auto a o všechny peníze, které potřebuje k zaplacení dluhu a záchraně zbývajících prstů. Navíc dostane zajímavý protinávrh. Grace nabídne za vraždu svého manžela daleko vyšší sumu - polovinu toho, co po vraždě najdou v McKennaově trezoru. Jenže Bobby na ženský nikdy neměl štěstí... (oficiálny text distribútora)

matous1974

plný počet!!! když se to se*e, tak se to teda se*e pořádně. herecký koncert. škoda, že neukázali kočku, na kterou v závěru čeká místní "automechanik" :-) ........čekal bych tu postarší servírku, která nádherně mrkla na Bobbyho............. ()

radostR

Velmi dobrý O. Stone. Úvodní zápletka sice není nijak zvlášť objevná, ale herecké výkony, prostředí, kamera a střih mě dostaly. Napětí až do konce. Film, který si zaslouží nejvyšší ocenění. ()

paranoid82

Snímek stylem připomíná něco mezi filmy Quentina Tarantina a Coenovic dílnou, nicméně režie se ujal "svědomí Ameriky" Oliver Stone. Celý příběh se odehrává v malém zapadlém městečku uprostřed arizonské pouště, tam přijíždí Bobby Cooper (skvěle ho ztvárnil Sean Penn), který potřebuje opravit svého Mustanga... Základem úspěchu filmu jsou vedle námětu a režie výborné herecké výkony, vedle Penna exceluje především Joaquin Phoenix jako TNT a Billy Bob Thornton v roli automechanika, kterého jsem ovšem vůbec nepoznal. Závěr snímku je plný zvratů, možná až přespříliš, samotnému filmu to nijak výrazně neublížilo. Na filmu si též cením práce kameramana a překvapila mě porce černého humoru. Nemohu nedat plný počet hvězdiček ()

qnnaire

Veľmi nevšedný film o chlapíkovi, ktorý má naozaj smolný deň. Výborná kamera a herecké výkony stoja za vzhliadnutie tohto kúsku. Sean Penn aj Billy Bob Thorton excelujú na plnej čiare. A perfektne ich dopĺňajú Nick Nolte a mladučká Jennifer Lopez. Scenár je dosť slabý a príbehu výrazne pomôže až emocionálny záver. Skutočný filmový zážitok však prináša výborná kamera a strih. Celý film má tak zaujímavu atmosféru, ktorú podčiarkuje obraz a farby. Zvláštny kúsok, ktorý sa len tak ľahko nevidí. ()

ala777

Bezva filmík na téma když se daří, tak se daří, Oliver Stone zase jednou supr. Pokud alespoň trochu vládnete AJ, nutno vidět v originálním znění. Úžasný výkony od Thortna, Voighta, Nolteho, Phoenixe a Penna. A tyhle všechny pak zastínila v jediný scéně servírka Flo....:)) ()

Nikolak

Čas při shlédnutí na ČT 2 opět přesahuje půlnoc, ale to k filmu asi patří. Méně poetickej, více americkej, ale i US má svou krásu. Podobně jako ve zbytku reality, která obklopuje filmy, i tady jsou lidi ubozí ve své touze po lepším životě... a zároveň ta touha dává jejich konání či existenci vůbec nějaký smysl. Hlavní hrdina(?) má u diváka výhodu, že potkává ještě větší ubožáky, takže se může celkem bez reflexe rozhodovat, co (pro sebe) udělá. Každopádně příběh dává poučení, že i den blbec ti může zkazit nějakej debil. PS: B.B.Thornton luxusáckej ()

Astu.

Dramathriller/krimi? Spíš bych U-Turn označil jako psychedelickou černou komedii. Hlavní devízou filmu jsou herecké výkony, největším mínusem dementní Morriconeho OST (který ale taky v několika scénách pasuje dokonale). Nevím, necítil jsem strach, ani jsem moc nebyl napjatý, spíš jsem s vykulenejma očima a úsměvem čuměl, na jakej bizz trip mě Stone vzal tentokrát.. lepší tři ()

KingBoss

Naprosto řemeslně dokonalá režie, skvělá hudba a brilantní výkony Penna, Noltyho a Lopez, dělají z tohoto filmu kinematografický šperk. Toto dílo se mi dostalo hluboce pod kůži a dopřálo mi umělecký požitek, jako dlouho žádný thriller. Je to špička pro fajnšmekry. Ultimátních 5 hvězd. ()

lineker

Arizonským pouštním šílenstvím prolezlá atypická žánrovka, která notně smrdí potem a dalšími tělesnými tekutinami. Hraniční amokiodní podívaná, která balancuje na hraně kýče. Díky, že hranice nebyla překročena. ()

andy60

Bavilo mě to, i když scénář nepatří k těm nejvypilovanějším. Známe to všichni, že občas přijde den, kdy se to sere všechno od samého rána. Sean Penn právě takový prožívá v nějakém zapadákově kdesi v Arizoně a čím víc se snaží vše vyřešit, tím víc ho to pohlcuje, až v závěru už bojuje o holý život. Výživné sousto. ()

pantokrator

Ani po letech nemůžu přijít na důvod snížit hodnocení. Natočit z takovýho obsahovýho nic něco tak koukatelnýho... Je v tomhle spektáklu vůbec nějaká postava normální - to jest blbá nebo vyšinutá takovou tou obecně se vyskytující a společensky přijatelnou měrou? Píču v podání Claire Daines bych s chutí nakopal do ledvnin. ()

vampvegetar

humor budovaný na "špine" amerických mexikánov v odľahlej časti "amerického venkova" s ľahkým napojením na mestskú mafiu, nešikovne zábavné a s J Lo v mladej forme, čo nutne vedie k "problémom" ak ste chlapského pohlavia. A je z toho riadne problémový chaos, ktorý chaoticky dopĺňajú šialený mechanik/opravár a otec/alkoholik. Záver ako sa patrí. ()

SONNY07

Naproste poctiva BOMBICA.Poustel jsem si to po mnoha letech v aute a hned asi 3X. Tolik dobrodruzstvi co zazil SP behem tech par dni, je pro mnohe moc i na cely zivot. Strich a spad, tak akorat. Uzasny kousek ()

Sejkorka

70% , ale nějak se mi nechce zaokrouhlovat nahoru. To však není podstatné. Určitě zajímavé postavy, zápletky, kamera, příroda. Herci super (hlavně Billy Bob Thornton). Dost překvapí dvě nominace za Razzies 1997 - Oliver Stone (Nejhorší režisér) a Jon Voight (Nejhorší herec ve vedlejší roli). U Voighta bych to možná chápal, jeho slepec-filosof není bůhvíjaký,ale Stone. Právě režie je podle mne silnou stránkou filmu. I když k označení "Krimi / Drama / Thriller" bych neváhal přidat i Komedie (Parodie). Viz poslední výrok Bobbyho před tím, než se na něj slétnou supi. "Arizona". Následuje široký úsměv .... ()

Radeck

Bohužel se mi tenhle skvost nevešel do mé Top desítky a jen málokterý film se do vás zakousne a už vás nepustí když jste zrovna naladěni na stejné vlně, frekvenci. A ještě trochu o hudbě geniálního   Ennio Morriconeho takhle já sám jako muzikant si představuji dokonalé dílo a nějak v duchu si sním že když půjdu na druhý břeh tak uslyším stejnou melodií, harmonii která mně dovede tam kde zpočátku budu mít strach s neznámého a dál pak nekonečnou hřejivou lásku. Začínám věřit že Ennio byl napojen na BOHA a že mu dával skrze něj nějaké poselství aby jsme taky začali být věřící stejně jako samotný tvůrce Morricone. ()