Ešte sa môžeš vrátiť

• Slovensko U-Turn (viac)

Svědomí hazardního hráče Bobbyho Coopera sice není sněhobíle čisté, ale takovou smůlu si přece jen nezasloužil. Za opomenutí dluhu ze hry už přišel o dva prsty a nyní, když si to napříč vyprahlou Arizonou šine do Las Vegas, aby pohledávky vyrovnal, prasknul jeho kabrioletu chladič. Bobby se svým milovaným Fordem Mustang sotva dohrkal do nebližšího městečka jménem Superior. Řetěz absurdních situací poprvé zarachotil ve chvíli, kdy Bobby svěřil svůj vůz krajně podezřelému, leč jedinému automechanikovi ve městě. O pár chvil později se pak seznámil s půvabnou Grace nabitou sexappealem, jako nebe před bouřkou elektřinou. Akceptovat její pozvání k společnému věšení záclon ovšem Bobby neměl. Dívka je totiž ve skutečnosti provdaná žena a její buranský manžel McKenna rozrazil dveře právě ve chvíli, kdy se jeden druhému snažili vycucnout mozek z hlavy. Banální situaci vypointoval skoro podvedený manžel, když dohnal Bobbyho na silnici a nabídl mu 50 000 dolarů za vraždu své krásné manželky. Už ho prý přestala bavit. Bobby je sice gauner, ale není nájemný vrah. Zatím. Během několika hodin totiž přijde o své auto a o všechny peníze, které potřebuje k zaplacení dluhu a záchraně zbývajících prstů. Navíc dostane zajímavý protinávrh. Grace nabídne za vraždu svého manžela daleko vyšší sumu - polovinu toho, co po vraždě najdou v McKennaově trezoru. Jenže Bobby na ženský nikdy neměl štěstí... (oficiálny text distribútora)

Berry

Velmi dobří herci (i Jennifer), a režie dávají filum šmrnc. A Tarantino z toho smrdí v každém záběru. Sečteno a podtrženo - trhlý, nepochopitelný a brilantní film nejen se skvělým koncem, ale i začátkem a prostředekem! ()

jane1106

Skvělá ukázka, jak se z poměrně jednoduchého scénáře dá výbornou filmařinou vykouzlit opravdu zajímavý snímek. Sean Penn jako muž, který se ocitá uprostřed města, kde se mu smůla trvale přilepila na paty je výborný, pochvalu ale zaslouží i celá plejáda hollywoodských herců, jež se zde objeví (včetně Jennifer Lopez). K nepoznání namaskovaní Jon Voight a především Billy Bob Thornton jsou pak přímo třešínkou na dortu (opravdu měl Billy Bob někdy takovou vanu?:). U-Turn jsem uchopila tak trochu jako hodně černou komedii a z výsledku jsem byla opravdu nadšena. ()

Petrus1

Prapodivnej film a místy i prapodivná hudba. :-) Voight má ránu, Nolte má ještě větší (takovej nechutnej dědek!), ale největší ránu má rozhodně Billy Bob! Já ho vůbec nepoznala! Takovej nechutnej hnusně špinavej šílenec! No, kdybych si nepřečetla v titulkách, že to byl on, tak tomu snad ani nemůžu uvěřit! :-) Jennifer je kočka (jak jinak) a taky pěkná provokatérka a svůdnice…Potěšila přítomnost TNT (Phoenix). No, když se objevil poprvé, tak zrovna hrál Johnny Cash – Ring of Fire. Že by náhodička?! Nebo nějaký znamení? ;-) Že by už tady předpokládali, že si později samotnýho Cashe vystřihne?! Je to prostě fešák! I když tady teda s takovým divným puberťáckým knírkem. A Penn? Tak tomu teda vůbec nezávidím…já se dostat do takové díry mezi takový šílence, tak se snad dobrovolně odprásknu! :-) „Měl sem nehodu.“ „Musíte si dávat větší pozor.“ ()

Eragon93

Myslím, že tenhle film je dost nadhodnocený. Děj se táhl jako kamion na děravé D-1. Vypnul sem to po hodině a půl s tím, že už to nedokoukám a vůbec mě to nebude vadit. ()

hunterDave

Perfektní od začátku až do konce. Lidi jsou svině a je s tím třeba počítat. Jediné v čem mi to trochu nesedělo bylo občasné vychýlení ze žánru (klišé z úst indiána, občasné sentimentální scénky). To se ale dá přehlédnout. Závěr je naprosto brilantní: "Arizona" ... ♪ It's a good day ♫ 100% ()

frolish

Zvlastny a jedinecny film s vybornym obsadenim a hereckymi vykonmi, v ktorom si takmer nicim nemozete byt isti. Ten nazov sa mu krasne hodi :) Silne 4. ()

Woodstock

Bezprsťákův chtíč a touha zneužívané kočičky (už si na to imho docela zvykla, poživačná tvrďačka) utéct někam daleko, za štěstím. Děsně nemorální. Supi se radují, já taky :-) ()

mls

Po Natural Born Killers som začal Olivera Stonea ako režiséra mať rád, po U-Turn nemám slov. Po režisérskej stránke fakt dokonalý film. Nič to, že to nemá aboslútne žiadny scenár, všetky pozitíva ako je čierny humor, vykreslenie charakterov a pod. sú dôsledkom vytvorenej atmosféry a tá ako som už spomenul je zásluhou Stona. A herecké výkony sú taktiež úžasné, hlavne Thortona som mal chuť zabiť :). ()

Puol

Dobrý film s hromadou dobrých hercov a dobrou atmosférou. J.Lopez je k sežráni. Oliver Stone ukázal že je fakt dobrý režisér a ten záver! ()

in4mator

Film, který se celý odehrává v zapadlém městečku někde v Arizoně, ve kterém žijí samí magoři (nebo aspoň to tak vypadá). Díky tomu a kvůli pár nelogičnostem, resp. neuvěřitelnostem film působí "lehce" nerealisticky, ale komu to vlastně vadí... Všechno totiž vynahrazuje atmosféra filmu, počet zvratů v ději, výborná režie, kamera a černý humor. Velmi dobře hodnotím i hudební a zvukovou stránku filmu. ()