Keď nováčik Taylor dorazí do pekla vietnamskej vojny, veľmi rýchlo zistí, že príslušníci jeho čaty nebojujú len proti príslušníkom Vietkongu, ale aj medzi sebou. Na jednej strane stojí nekompromisný a brutálny seržant Barnes, na druhej seržant Elias, ktorý sa napriek podmienkam, ktoré ho obklopujú, snaží uchovať si aspoň zvyšky ľudskosti. Taylorovi sa viac pozdáva Elias, spory však už čoskoro začnú nadobúdať nebezpečnú intenzitu...Oliver Stone vo svojom filme, ktorý bolo ocenený štyrmi Oscarmi, zúročil vlastné skúsenosti z vojny vo Vietname, v ktorej sám bojoval. (STV)

billcarson

**** a to všechny za seržanta Eliase a za výbornou hudbu. Proč mám pocit, že ať už to byl Stone, Coppola, Kubrick tak každý z nich točí o naprosto jiném Vietnamu? Jedině Ciminiho Deer Hunter na mě působí opravdu dokonale a realisticky. ()

Trepak

Slávna Čata može byť slávna len vďaka cca 30 sekundám, keď sa Dafoe stretol zoči-voči s Berengerom. Na bojové scény sa používala zrejme zábavná pyrotechnika, Sheen je slabý (no a keď si nasadil červenú šatku, začalo mi to pripomínať Horúce strely). Celý film som trpel ako vojaci v džungli. ()

JARDAHONDA

Hrdinou autobiografického snímku je naivní Chris Taylor (Charlie Sheen) který již od prvních hodin svého pobytu ve vietnamské džungli poznává,co to je,být vržen přímo do jícnu pekla.Nejenom že všichni čelí ustavičnému nebezpečí smrti,ale psychicky a fyzicky vysilující činnost spolu s nesnesitelnými klimatickými podmínky vedou k extrémnímu vyhrocení vztahů mezi vojáky.... Film se stal kultovním snímkem,který má u mě plný počet.. ()

Monco

válka je svině - zabíjí nám kamarády jednou řekl Hemingway a měl doslova pravdu. V tomhle protiválečném filmu je to hodně znát. Mladík, který přeruší studia a jde raději do války poznat pravou realitu a už při příjezdu zjišťuje, že udělal velkou chybu, že sem šel. Ale sám si to vybral a tak za to nemůže nikoho vinit, jen sebe. Později se z něj coby nováčka stává opravdový voják, který myslí jen na jedno a to jak přežít a dostat se zpátky domů celej živej a zdravej. Film dobře popisuje americkou účast ve Vietnamu tím stylem, že si vojáci dělají co chtějí (to řekl přesně Bunny) - viz. znásilnění mladé vietnamky, Bunny rozmlátí hlavu vietnamskému slepému chlapci. Film prostě dobře ukazuje, co se může stát z mladých kluků -a to jest stroje na zabíjení. Vynikající film. Doporučuju každému, kdo se zajímá o válečné filmy a o Vietnam. ()

freemen

Jeden z nejlepších snímků o válce ve Vietnamu… Klasika, jenž nikdy nezestárne a podle mého názoru zatím ničím nepřekonaná. Tom Berenger a Willem Dafoe..to oni dělají film takový jaký je. Zlatá osmdesátka.:) ()

DJKubeeCzech

Realismus bez pozlátka, s velikým příběhem, vyváženým pohledem na bojující strany (všechny tři), nezapomenutelnými momenty, nezapomenutelným Williamem Dafoe. Zásadní dílo a nejlepší obraz války ve Vietnamu co znám. ()

pupidup

Četu jsem viděla v roce 1988 v letním kině, byl to pro mě hrozný zážitek...hodně autentický, od té doby jsem na ten film nikdy nekoukala, asi bych na to neměla nervy. Myslím ale, že je naprosto skvělý. ()

trollfjord odpad!

Komunisticka propaganda o to horsi ze zalozena na skutecnych udalostech. Tyto jsou zneuzity k slatanine,jaka v dejinach kinematografie nema obdoby. ()

JokerJokes

Oliver Stone vytvořil jasně nejlepší válečnej film o Vietnamu. Nejvíc jsem si užíval rivalitu mezi seržanty Eliasem a Barnesem, které ztvárnili svými životními výkony Willem Defoe a Tom Berenger. Každej divák co tenhle film viděl si hned vybaví vztyčené ruce k nebesům. ()

Celman

Zákaz hraní ve Vietnamu, opravdu zhulení herci kvůli autentičnosti a nespočet parodií a tenhle filmovej kousek ho řadí do filmové klasiky a síně slávy.Kromě Ryana od Spielberga se tomu snad nic nevyrovná. ()

ronin zabak

Není to sice rambo (za což děkuju), ale zato více realistické... alespon trošku. Smůla, smrt, vraždění, podrazy a všechna špína, co se ve válce stává. ()

kykloop1995

Je zajímavé vidět Charlieho Sheena jinak než ve Dvou a půl chlapa, ale víc mě zde zaujal Williem Dafoe, jehož zase naopak znám pouze z rolí záporných, jeho postava je výborná a celou dobu sem jí fandil ,film se mi líbil, ale katarze zas až tak silná nebyla. ()

cluge

asi tak rok vosumdsátsedum,letňák u nás ve Vla,žvejkačka a cigáro v koutku,na sobě šíleně drahá,origoš parka a očekávání "něčehojakorambo"...po tý ráně do šišky co mi dal tenhle film,jsem se už nikdy úplně nesebral. ps:ale první Rambo není vůbec špatný. ()

nick.nz

Totální peklo,zabíjení civilistů a znásilnování dětí od Amerických vojáků nevídíte v Amerických filmech často,tento surový film ukazuje tu odvrácenou stranu války kterou nikdo po schlédnutí tohodle díla zazít. Oliver Stone je frajer,že natočil takhle brilantně psychologický válečný film u kterého mi tuhla krev v žilách. ()

wyoming

Měla bych se stydět, že jsem tento film viděla až teď. Ale dostal mě brutálně. Válka vykreslená opravdu z toho nejhoršího úhlu, že máte pocit, že byste ty Amíky sami utloukli. Celý to na mě působilo hrozně realisticky a ten pocit se mi vůbec nelíbil. Ale film splnil svůj účel. ()