Jedna noc v Bangkoku

• USA One Night in Bangkok

Nájomný vrah Kai Kahale (Mark Dacascos) priletí do Bangkoku, zaobstará si zbraň a objedná taxík. Profesionálnej šoférke Fha (Vanida Goltenová) ponúkne vysokú sumu za to, aby ho vozila po celú noc. Keď však taxikárka zistí, že jej zákazník na každej zastávke pácha brutálne vraždy, je už neskoro odísť, musí pokračovať v dohodnutej celonočnej práci. Medzitým sa svojrázny policajný detektív (Kane Kosugi) snaží rozlúštiť, čo spája obete série nájomných vrážd,  a chce zastaviť zabijaka skôr, než bude preliata ďalšia krv. Čas ich veľkého súboja sa blíži... (TV JOJ)

JASON_X

Myslel jsem, že Dacascose jsem viděl naposledy někdy v devadesátkách na VHSce, ale koukám že hrál i ve třetím Wickovi, kde jsem ho ale zjevně nepoznal. Ovšem na jeho roli nelítostného chladnokrevného mstitele, který jako černá ruka řádí v nočním Bangkoku, určitě dlouho nezapomenu. Film je to typicky asijský (ačkoliv se v něm šprechtí většinou anglicky), takže se připravte na kombinaci nečekaně brutální akce (vede nemocniční pokoj) a retardovaných telenovelických zápletek a dialogů (vedou bitcoiny) podbarvených "jímavou" hudbou. V paměti mi samozřejmě utkví hlavně ta první složka, Dacascosův schizoidně vyklidněný zabiják je naprosto vynikající figura a já se hned poohlédnu po nějakém dalším novějším fláku s tímhle sympatickým chlápkem, který vyzrál jako víno. ()

Lacike odpad!

Niekto sa tu evidentne inšpiroval filmom Collateral, ale Kaosayananda nie je Mann. Chlapík priletí do Bangkoku a následne miestna taxikárka vozí z miesta na miesto, kde zbíja jedného človeka za druhým. Samozrejme, že ma na to nejaké súkromné tragické dôvody. Akcie si tu veľa neužijeme. Väčšinu filmu niekde Dacascos zaklope, pokecá si a následne strelí chudáka do hlavy a ide sa na ďalšiu štreku. Až finále z hlavným megabossom Kosugim pripomína niečo, čo by sa dalo nazvať akčná scéna. Behom pár sekúnd Dacascos postrieľa jeho poskokov a v kratučkej bitke si s Kosugim trochu ponaťahujú šľachy. Choreografia je nulová, kamera neprehľadná, proste bitka na hovno rovnako ako celý film, ktorý je vhodný maximálne tak fetišistom do lokácií. Ono to pôsobí jak cestopis z Bangkoku. 1/10. ()

JokerBaby

Mark Dacascos - hlavný hrdina filmu , Zostarol chalanisko dobre . Voľakedy fešák akčný hrdina pozri jeho fotky na google - obrazky. Tento film mu celkom nevyšiel čo už . Ale pozrel som ten film ale iba kvôli nemu. . Píšu že bude hrať aj v novom Batmanovi. Toto je inak taký divný film . Céčkový . Dosť slabota . Ale dá sa to pozrieť ()

BOURQUE

Scenár, podobne ako celá koncepcia a výprava, je podľa starých známych C-čkových šablón. Za normálnych okolností by som niečo také, v najlepšom prípade, hodnotil s dvojicou hviezdičiek. Príbeh je však pomerne jednoduchý a jednosmerný, na tejto úrovni bez zbytočných odbočiek. Musím sa priznať, že niektoré dialógy medzi Marko Dacascosom a Vanidou Goltenovou boli úprimne a citom zahrané. Takže z tohto hľadiska tým k dvom hviezdam podávam jeden veľmi malý. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Wacoslav1

Vzhledem ke jménu režiséra jsem svá očekávání nastavil úplně nejníž jak to šlo a on to ten vyhlášený packal Wych Žumpananda tentokrát kupodivu až tak nepodělal. Teda ne, že by natočil něco u čeho bych řekl wow teda teď se překonal, ale aspoň jsem to neměl chuť každých 5 minut vypnout. Dacascos pořád ve formě a určitě by měl na víc o tom není sporu, ale víme jaká je dneska doba. Kosugi pak konstantně nevýraznej a trapnej jako všude kde hrál, ale tentokrát budu shovívavej. Nic jsem nečekal ani nedostal na ty slabý 2* to tentokrát dá.25% ()