Winona Ryder, Ethan Hawke a Ben Stiller ve smutně romantické komedii o mladé generaci odchované seriálem Melrose Place, o hledání zaměstnání, lásky a smyslu života. Jako jeden z nejlepších absolventů vysoké školy by měla být Lelaina Pierce (Winona Ryder) předurčena k velkým cílům. Místo toho pracuje jako produkční asistentka nesnesitelného moderátora ranní televizní show (John Mahoney). Ve svém volném čase natáčí jízlivý a často až urážející videodokument o svých vrstevnících: promiskuitní spolubydlící Vickie (Janeane Garofalo), o Sammym Steve Zahn), který potlačuje svou přirozenou sexualitu, a o svém nejlepším kamarádovi Trayovi (Ethan Hawke), velmi nadaném rebelovi bez přirozené životní motivace.

Lelaina se seznámí s Michaelem (Stiller), ambiciózním producentem, který chce uvést její dokument v televizi. Lelaina se rázem ocitne uprostřed podivného milostného trojúhelníku. Na jedné straně stojí zajištěný, materialistický Michael a na druhé věčně filozofující, přitažlivý Tray. (oficiálny text distribútora)

Rex Mundi

Myslela som si, že už kvôli tej romantickej odrhovačke Baby I love your way to je nejakým spôsobom kultový film. Trt makový. Nepozerala som ho síce na 100%, ale prečo? Lebo sa to nedalo. To bola taká strašná, preafektovaná NUDA, že som sa väčšinu času radšej nedívala, len počúvala tie ich "dozrievajúce" plky a problémy a varila obed. Hádam jediná zábavná postava bol nafúkaný moderátor okázalo trápnej rannej šou :-) Prípadne ešte divní rodičia. Naopak mladí protagonisti mi prišli totálne nezaujímaví, trápne rozháraní, infantilní a neznesiteľní. Ako vravím, nedávala som úplne pozor, ale nemyslím si, že by to príliš pomohlo. Aspoň ten vyprážaný patizón čo som upiekla pri filme, bol skvelý :-) ()

Shakeus

Film plný nepochopitelných žvástů, které mají vytvářet dojem, že hlavní hrdinové jsou nespoutaní intelektuálové mladé generace. Škoda, že takhle mluví lidé v patnácti anebo zaostalí, popřípadě zfetovaní. "Všechno je to vesmííííír .... e?" Jinak dějová linie docela ušla, Winona jako vždy krásná a Ben Stiller ve vážné roli překvapil (v režiij snad ještě více). ()

greetchen

Vidět to v devadesátých letech, možná hodnotím jinak. Dnes už má všechna ta rebelie trochu podivný patos, takže obsahovou stránku pominu. Zaujalo mě to ale obsazením. Ethan Hawke je tu rozhodně nepřehlédnutelný a má potřebné charisma, asi si s ním budu muset pustit ještě nějaký další film z té doby. Totéž bohužel nemohu říct o Benu Stillerovi, který je mi tu krajně nesympatický. A Winona Ryder je sice krásná a hraje dobře, nemohu se ale zbavit, že se od devadesátých let moc nezměnila a herecky nikam nepovyrostla. ()

cab

Nezavisla romance pod taktovkou meho neoblibence (Ben Stiller) o particce kamaradu, kteri prave dokoncili vysokou a nachazi se v nejistote, jak nalozi ze svymi zivoty. Existencni problemy, zkousky zodpovednosti, zamilovani a krachy v podani excelujicich mladickych (Ethan Hawke a Winona Ryder). Bene zustan u rezie!!! 80% ()

Xmilden

Zajímavá vztahovka, ve které hraje kupa známých (nechci napsat dobrých) herců, kterou režíruje Ben Stiller. Dnešním mladým divákům tomhle nemá moc co říct a vlastně ani mě to moc nedalo. Koukal jsem na to jen z důvodu účasti těch známých herců. PS: Renéé se zde mihne asi sekundu, to aby někdo na to nekoukal kvůli ní. 50% ()

• V roku 2002 tento film bol zahrnutý medzi filmy americkej filmovej inštitúcie American Film Institute na zozname 400 filmov nominovaných na 100 najlepších amerických romantických príbehov. (Pat.Ko)
  • Pôvodné návrhy scenára obsahovali podzápletku zahŕňajúcu Lelaininu (Winona Ryder) sestru alkoholičku Patty, ktorá bola na odvykačke. Pár z týchto scén bolo natočených, ale nakoniec boli vystrihnuté. Patty stvárnila skutočná sestra scenáristky Helen Childress, Patricia Childress. (Pat.Ko)