Chip je servisný technik káblovej televízie, muž, ktorého si človek nesmie nikdy pripustiť k telu, lebo sa ho už nikdy nezbaví. A presne to sa stane mladému architektovi Stevenovi, ktorý potrebuje zaviesť káblovú televíziu. Chip mu ponúkne, že zariadi sledovanie televízie bez mesačných poplatkov. Steven súhlasí, no to nemal robiť.
Chip sa mu mieša ustavične do života, všetko prevráti naruby. A to len preto, že chce zúfalo získať dobrého kamaráta. Keď mu nesmelý Robin konečne dá najavo, že nie jeho priateľom, Chip pripraví strašný plán pomsty. (TV Dajto)

neoBlast

Cable Guy si v posledních letech dle mého vydobývá vavříny celkem zapomenutého střípku. Samozřejmě vedle ultimátního opusu s Acem Venturou bude vždy upozaděný v žebříčcích nejšílenějších kreací Jima Carreyho. O více než dvacet let později musíme naříkat, kde jsou doby takto trhlých komedií, Cable Guy je tím vrcholným a přesným zástupcem let devadesátých. I když žijeme v ČR kde "kabelovka" neexistuje a sotva někdo z mojí generace sleduje klasickou televizi, satira filmu na konzumní společnost nebyla nikdy tak trefná jako teď. Pokud jste Cable Guye dávno odepsali jako průměrnou sobotní línou komedii, dejte mu druhou šanci. 70 % ()

geklon

Neprávem opomíjená JimCarreyáda z druhé půlky 90ek. Mírně vyhrocený příběh, dává kašparkovským kreacím tohohle gumovýho ksichta, trošku jinou dimenzi a nahořklou chuť. Což mě rozhodně baví víc, než pitomárny typu Lhář,lhář, či Blbý a Blbější. ()

Yoshimitsu

Jim je prostě frajer já si nemůžu pomoct, ale to jeho ksichtění a dementní chování k němu prostě patří. Jediné, co bylo otravné bylo to jeho šišlání a že to někdo bere jako jeho neslabší výkon, tak ať si trhne nohou já se bavil. Dávám 70% ()

noriaki

Pár scén je fakt dobrých a Ben Stiller není špatný režisér, jenže tenhle film má obrovský problém v celkovém vyznění. The Cable Guy je v zásadě dost krutý, protože Chip není jenom excentrický chlapík který zoufale hledá kamaráda, ale je i tak trochu psychopat. S jiným vyzněním by z příběhu mohl být mrazivý thriller, a ani by se scénář nemusel moc přepisovat. Jim Carrey si s ambivalentní rolí očividně nevěděl rady, takže svou postavu zjemňuje šišláním a smutnýma psíma očima. Trochu to pomohlo, jenže vtipů je pomálo, proto temnou atmosféru stejně zcela neudusil. ()

sskrblik

Tenhle film je výborný a dost možná má menší hodnocení, zasloužil by si rozhodně víc. Jim Carrey jistě nehraje svou nejlepší roli, ale zvládá ji dokonale - hrát šílence umí. Až ke konci snímek vyždímá veškeré nápady do té doby je to napínavý a zábavný! ()

cross

Není to sice vyloženě špatný film, ale jeho oscilace mezi žánry je docela nesnesitelná. Všechno mohl dopadnout o hodně líp - stačilo pár vychytávek ve scénáři, ke kterým film víceméně inklinoval a pak je nenaplnil... ()

davidek

Jo. Dalo se na to koukat. Po druhý už si to ale asi nepustím. Jedno se ale Cable Guy musí nechat. Někdy obyčejný rozhovor může přerůst v absolutní horor. ()

ganz

Možná jsem černá ovce, ale tento film miluju. Postava Cableguye je v podání Jima Carreyho výborná a pro střeštěnou komedii se výborně hodí. Neříkám že je to klenot kinematografie, ale film který neurazí a najde se v ně hodně vtipných hlášek. ()

greetchen

Jima Carreyho mám ráda, tady je ho až trapně moc. Přehrává, omýlá stokrát použité vtipy a grimasy a je vážně trapný a slabý. ()

P1tr

Pod Stillerovou režií se Carrey cítí zřejmě více svázaný než obvykle, neboť jeho výkon v Cable Guyovi je zastíněn zbytkem jeho komediálního portfolia. ()

IMPAIRED

Po celou dobu sledování jsem si říkal: Co to ksakru vlastně je? Naprosto nečekaný rozvoj scén, kdy se hrdina dostane do vězení, následně je s zatažen do rodinného kruhu s chlápkem od kabelovky, a tak dál, celé je to tak neskutečně originální a promyšlené, že nad tím zůstává rozum stát. Jeden z nejšílenějších kousků, Ben Stiller nikdy nezklame. Pro ty, kteří za životní výkon Jima Carreyho považují Ice Venturu je to samozřejmě propadák, pro milovníky opravdových parodií mistrovský kousek. ()

solskjaer

Jim Carey v tomto filmu exceluje svými grimasy a musím říct, že jsem opravdu překvapený tím hodnocením co zde vidím, neboť jde o opravdu povedený film! Já jsem se tedy smál téměř od začátku do konce. Mimochodem zkuste si zahrát pornohádanky jako ve filmu - z touto hrou sklízím úspěch už minimálně 5 let:-)) ()

The Viper

Film je v podstatě rozdělen na tři žánrové party. Prvni momenty vypovídají o jasné Carreyovské komedii, ale pak to přechází do takového lehkého psychothrilleru s následným ďábelským a dramatickým koncem. Carrey předvádí herecký výkon totálního šílence a věřím, že do něj i v reálu nemá daleko. Mini scéna s Kyle Gassem nám ve filmu ukazuje:,,Nekoukejte na filmy, raději čtěte.'' ()

herr_carter

Ne vždycky šlo postavit třeskutou komedii jen na úroveň Carreyho pitvoření se, tenhle scénář a vůbec celý film jsem fakt nepochopil a evidentně nejsem sám ............moje hodnocení = 2 z 10. ()