Zahrady světa s Audrey Hepburnovou

• USA Gardens of the World with Audrey Hepburn

"Růže je růže je růže". Elegantní přehlídka kultivace rostlin, květin, křovin i stromů. Americký cyklus vyznamenaný cenou EMMY.

"Při pohledu na náš svět skrze jeho zahrady si potvrzujeme lidskou schopnost pomáhat kráse na této zemi." Audrey Hepburnová (1929-1993).
Jmenovala se Edda Hepburn van Heemstra a byla baletkou. Osud ji však z rodné Belgie zavál přes Anglii až do USA, kde hned svou první divadelní kreací na Broadwayi získala nesmírnou popularitu. Následoval první americký film, první Oscar a první nesmazatelný zápis do dějin kinematografie. To už z belgické šlechtičny byla Audrey Hepburnová a onen film se jmenoval Prázdniny v Římě. Mladá nevšední kráska v něm excelovala po boku Gregoryho Pecka. Následovaly neméně úspěšné filmy jako Sabrina, Snídaně u Tiffanyho, Vojna a mír, Čekej do tmy, My Fair Lady, Jak ukrást Venuši. Jak stárla, raději než filmu se Audrey věnovala charitě a zejména aktivitám UNICEF. I když onemocněla rakovinou, do poslední chvíle se věnovala trpícím dětem z rozvojových zemí. Zemřela v lednu 1993. (oficiálny text distribútora)

ivishka

Za sebe jakožto studenta zahradnictví musím říct, že to má něco do sebe. Člověk by ale nikdy neřekl jak úžasné je zkloubit tyto dvě věci dohromady s takovou neskutečnou kapacitou jako je právě Audrey. Hvězda, která ani o to být hvězdou nestála a přesto se těšila nebývalým úspěchům a to nejen proto, že byla překrásná vizuálně ale proto,že její charizmatický hlas, její charizma, které snad nikdo nikdy nepřekoná tak sveřepý způsob hereckého projevu...to se nedá slovy popsat. Navíc přišlo mi, že právě tento skrs na skrs dobrý člověk co miloval pomoc druhým, protože věděl jaké to je ztrádat ví o čem mluví. Ona byla prostě někým!!!A pro mě i když jsem se ani nestihla narodit dříve než ona zemřela je to pořád číslo jedna a vždy bude! ()

Ajinka126

Audrey je tak nádherná, nádherná osoba. Ale ty zahrady mě tuze nezajímaly. Dívala jsem se jen na tu překrásnou bytost, kterou tak velmi obdivuji. Bojím se to nějak objektivně ohodnotit, protože zahradník skutečně nejsem, ale i přes prvotní nechuť a nezájem, jsem se do toho v průběhu zadívala a nebylo to vůbec špatné. ()

otík

Kouzelný dokument s kouzelnou, i když už postarší Audrey Hepburn. Naučné, poučné a velmi milé. Díly: 1. Růže a růžové zahrady, 2. Formální zahrady, 3. Venkovské zahrady, 4. Veřejné zahrady a stromy, 5. Květinové zahrady, 6. Tropické zahrady, 7. Japonské zahrady, 8. Tulipány a jarní cibuloviny. ()

mysak.pitlik

Audrey Hepburn je neuvěřitelně šarmantní i v pokročilém věku. Dokážu si představit, že to kvůli ní bude bavit i někoho, komu je toto téma naprosto cizí. ()