Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

fanmov odpad!

Film nám sděluje, že je hrozné žít vedle matky, která není schopna akceptovat homosexualitu svojí dcery a že je extrémně podivné, když si muži strkají věci do řitního otvoru. Ano, s obojím lze v podstatě souhlasit. Jen si nemyslím, že je nutné točit kvůli tomu film. Navíc film, který není dobrý vůbec v ničem. Jeden z nejhorších filmů vůbec. ()

Vdecnydivak

Pecka. Doctor Strange zjevně není jediný, kdo se v mnohovesmíru cítí jako doma. Vytknul bych možná snad jen stopáž, která byla podle mě zbytečně dlouhá. Zejména ten moralistický závěr se táhnul jak asfalt. No a na začátku mi zase chvíli trvalo, než jsem se zorientoval jak to celé vlastně funguje. Tyhle drobnosti ale bohatě vynahradí ten zbytek. Vtipných situací založených na nekonečných možnostech fantazie je tam opravdu dost. Nadchnul mě zejména souboj o anální kolík alias odrazový můstek. Nebýt rozvláčného závěru, dal bych i 5. ()

MatyRock

Mnohovesmír šílenství v nemarvelizované verzi. Příjemné hlavní postavy, nápaditý vizuál a funkční příběh zajišťuje fajn podívanou, u níž už jen záleží na konkrétním člověku a jestli se dokáže naladit na šílenou vlnu filmu. S kratší stopáží by mi to (pravděpodobně) sedlo o něco víc. 7/10 ()

megacik odpad!

Fanúšikovia gýčových farebných prevlekov a pikačov toto určite ocenia, ale pre mňa to bolo celkom utrpenie, dopozerať tento guláš všetkého možného, aj toho, čo by tam nemalo byť.  Ja mám rád guláš, ale nie keď doňho dám všetky chute...sladkú, slanú, kyslú a horkú....to sa to potom nedá jesť  + nemám rád filmy, že keď na pol sekundy mrknem okom,  tak hneď prídem o niť na najbližších pár minút filmu. Potrebujem sa pri filme odreagovať a oddýchnuť, nie je to predsta dokument, ale fikcia, preto nemám potrebu čumieť na to bez mihnutia oka, a ešte aj vstrebávať všetky chute zmiešané dohromady. Z toľkých vecí, zmiešaných hohromady, môže vzísť len jedna jediná vec....sračka. A že nominácia na Oscara 2023....ľuďom to už musí pekne hrabkať v tých bedniach. ()

CreepyJoe

Natočit něco takového chtělo podle mě dost velkou odvahu všech zúčastněných, protože nikdo nemohl vidět za roh jak to dopadne.  Za mě jednoznačně velmi zdařilá komediální scifi záležitost, která v sobě nese určitý životní a filozofický postoj k  životu. ()

HeRoS.Au

Neco bavilo, neco neskutecne sralo. Bavily kameny, Lee Curtis, barevnost, hravost, nadsazka, zdani totalniho chaosu. Zdalo se, ze si to vsichni celkem uzivali. Sralo neustaly switchovani anglictiny a cinstiny, nejednou i uprostred vet. I kdyz mate titulky, tak to proste hrozne rusilo. Srala zbytecne dlouha stopaz. Klidne to o ctvrtinu zkratit, predevsim ta zaverecna cast, kdy se zase a znovu rozjizdi linie, ktere uz byly vyreseny, vse bylo vysvetleno, chapeme pointu a dane postavy muzou v klidu a pohode odejit ze sceny. Tak ne. Na silu se tam jeste podrzi a cele to pak straci drive. Poslednich 30 minut jsem projel ve zrychlenym rezimu. ()

nerw01110

Mišmaš všeho. Tisíce zhovadělých nápadů a film o ničem. Zabité 2h času. Po 1:30 mi bylo zle z těch střihů. Opakování a omýlání děje pořád dokola a natahování horké kaše. Lepší než toho je pustit si na 20m South Park. Jestli bych nějak tento film mohl označit tak je to slátanina asi jako si dát Svíčkovou s řízkem a k tomu grilované kapustičky. 1* dávám za dildo scénu a týpka co padne na kolík :D ()

Jacq30X

Nemohl jsem to dokoukat. 3x jsem to zkoušel, prostě to nejde. A to jsem filmožrout, který zvládne strašný scénáře, ale toto je úplně mimo můj kosmos. Vůbec nebavilo. Připomělo mi to styl filmů ze Severní Korei 80 let Mstitel s píšťalou (Hong Kil-Dong) taky pěkná sračka. Hvězdička za Jamie! ()

burg odpad!

Jedenáct?? Jedenáct nominací na Oskara? Koukám, že ta soška už se poslední roky dává fakt za totální sračky, protože koukat se bezmála na dvě a půl hodiny naprostýho bizáru, kde je možný fakt všechno - od neschopnosti narvat si anální kolíky hlouběji, přes neschopnost vyrovnat se s vlastním životem, až po neschopnost pochopit daňový systém v USA. To jediné ostatně chápu. Jedinou část, kterou jsem jakž-takž bral, byla Země šutrů. Název mě ostatně mohl a měl varovat. ()

ceduard

Autoři, které skoro nikdo nezná, stvořili rovnou jeden z nejlepších paranoidních filmů všech dob? Tomu se říká husarský kousek. Tvůrci celé série těžkopádně klopýtajících pokračování prvního Matrixu se tu mohou učit, jak elegantně nedbale jde dělat filmy. Vlastně ani já sám, milovník broušení a pilování, nevím, nakolik tu rozevlátou bláznivinu skutečně obdivuji, ale jsem si jistý, že v nějakém paralelním vesmíru jsem jí dal pět hvězd. ()

JanniV

Super, rozhodně jedna z nadprůměrných věcí s netradičním námětem. Naproti tomu by mne zajímalo, co člověka motivuje k psaní naprostých blábolů místo kloudné recenze... Někteří pseudointelektuálové by tu mohli přestat zvracet hlouposti a jít ukájet své exhibicionistické ego někam jinam. To ty komenty nikdo nekontroluje, nebo co? ()

Zaks odpad!

Kto túto koninu dokázal s jasnou mysľou a triezvy dopozerať až do konca, má môj obdiv. Ja som to nezvládol. Multivesmírny neorganizovaný chaos a bordel v jednom, nie film. ()

hypnos11

Neuvěřitelně hravý, bláznivý a matoucí film namixovaný z různých žánrů - akce, sci-fi, komedie, rodinné drama.. to už stačí. Příběh je zpočátku hodně složitý, matoucí, divný. Ke konci již většina věcí začne dávat svým způsobem smysl. Hybnou silou příběhu tu je rodina a vztahy v ní, ačkoliv zpočátku se film tváří jako vizuálně vyleětěná a potřeštěná zpatlanina, která se nebojí používat motivy použité jinde (Red Dwarf - Rimmer a Eso Rimmer vs Evelyn a Alphaverse Evelyn, Matrix - z něho si to bere hodně). Potřeštěnost si to udrží až do konce, zároveň ale také postupem času vystupuje na povrch obrovská hravost tvůrců, kostymérky a maskerek, a film začne více klást důpraz na příběh. Kostýmy jsou vážně bláznivé, ale úžásné kreace. Zajímavé, jak během první půlhodiny jsem si říkal, že film je hodně bláznivý, příběh matoucí a divný, abych po skončení zmlsaně pustil i bonusy. Konec se veze na takové melancholické vlně, tvůrčí vizi se zde meze nekladly, a vyplatilo se, i když místy mohli trochu ubrat. Rozhodně to tedy není film roku, ale zážitek to byl zajímavý. Herci dobří (nejvíce mě zaujali Ke Huy Quan jako Waymond a Stephanie Hsu v roli Joy/Jobu. A samozřejmě Jamie Lee Curtis. Ani ta Michelle Yeoh jim to nekazila), povedla se i nepodlézavá hudba. Sem tam se člověk i zasměje - např když se postavy snaží vkročit do jiného multiverza, často musejí provést něco moc bláznivého (naskočení na pohár ve tvaru análního kolíku). ()

murdaking

Film o porozumení. Koľko veľa perspektív človek potrebuje, aby pochopil svojich najbližších? Skvelý film tak po vizuálnej stránke, scenáristickej ako aj hereckej. ()

disappearin1

Originální, mnohdy bohužel až za každou cenu. Vtipný, často ale na hranici dětinského absurdního humoru (vesmír s hot dog prsty). Každopádně invence a odvaha se cení (a to nejen u americké akademie). Na Oskara to tedy stačí, na 5 hvězdiček pro mě ne. ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou