Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

smetak30

Film ktorý vás bude baviť pokiaľ máte radi absurdity a humor na hranici (za hranicou) vkusu. Nemusí vám sadnúť, ale pokiaľ sa mu to podarí tak to naozaj stojí za to. Nepamätám si kedy som sa naposledy v kine rozplakal od smiechu, pri tomto filme sa mi to však podarilo niekoľkokrát zasebou. Jediná chybička na kráse je trochu prepálená stopáž ktorá sa prejavuje pomalším rozbehom a tým že po 1,5- 2h hodinách pozerania už tie nápady nech sú akokoľvek kreatívne, nedokážu tak efektívne udierať na bránicu. Polhodinku ubrať a bolo by to dokonalé. Aj tak sa ale jedná o multiverzovú kung fu bombu roku. Môj infantilný zmysel pre humor potrebuje viac takýchto filmov. ()

BrusVejn

Prvá kapitola (cca 2/3 filmu) je fantastická. Film predstaví pravidlá multiversa veľmi zrozumiteľne a spoločne s hlavnou hrdinkou objavujeme ako to celé funguje popritom, ako je logicky veľmi zmätená (pekný kontrast s inými podobnými filmami, kde postavy po jednej vete všetko pochopia). Tá tona nápadov a audivizuálnych lahôdok bola priam až neuveriteľná a z filmu sršalo nadšenie tvorcov a vidno, že premysleli všetko do najmenších detailov. Do toho momentu to bol film roku, možno aj niečo viac. V poslednej tretine sa ale bohužiaľ film ponoril až príliš do seba a namiesto zábavnej matrixovskej zápletky začal rozoberať pomaly až existenciu sveta a do toho sa snažil vyriešiť pointu medziľudských vzťahov. A tiež to trošku prestalo dávať zmysel a diali sa tam čoraz viac šialené veci. Ku koncu už bolo tých vnemov jednoducho až príliš veľa a preto to je "iba" za 4 hviezdy. ()

bvlrm

Bol som v kine doslova po 100 rokoch a tak veľmi som si užíval tento film že som ani nechcel nech skončí. To musí byť za 5* nie ? ()

fandimir

U tohohle filmu naprosto chápu, že v něm někdo vidí dokonalost, a někdo nesmysl. Já se ale bohužel musím zařadit do té druhé skupiny, protože to pro mě nebylo nic jiného než zpatlanina všechno možného do sebe. 1 hvězda aspoň za ty píčoviny, které byly tak absurdní, až jsem u nich dostával záchvat smíchu, jako např. fightění z dildama, nebo Rakakůn. /15%/ ()

Predator77

35 Procent, Jako musím říct že tenhle film je guláš ale ne moc dobrý, jo co je na tomhle filmu dobré tak jsou určitě herci, vizuální stránka která je opravdu pěkná a neotřelá, dál tu máme kameru která když se něco děje tak je opravdu kreativní a když přišlo na akci tak bylo všechno dobře vidět, ale co už my vadilo byli určité scény tohohle snímku kdy jsem si říkal že ten kdo tohle točil musel být na drogách protože k tomu co se tady děje člověk musí být opravdu hodně šílený aby ho to bavilo jo pokud se ptáte jestli to má hlavu a patu tak má všechno tu má svůj smysl ale řešit to takovým způsobem se my opravdu nezamlouvá, dál jak už je z názvu snímku napsané tak se toho děje opravdu hodně a já jsem měl někdy co dělat abych se v tom bordelu vůbec orientoval, zase na druhou stranu věřím že tenhle film si své příznivce najde a jo jedná se o zajímaví snímek ve výsledku, ale pokud mám mluvit za sebe tak mě to moc nebavilo a několikrát se my stalo že jsem u toho i usnul tak že výsledný dojem si už asi dokážete udělat sami, za mě tenhle snímek je ve výsledku ztráta času. ()

marekspanel

Jedním slovem úlet. Asijsky poťouchlá, bizarní, vtipná a místy i nudná šílenost, jejíž přesah vynikne prakticky až na konci, kde umí zahřát na duši. Michelle výkon brilantní. Škoda, že to byla taková smršť žánrů a nálad, dalo by se to ořezat, zacílit a byla by to naprostá pecka. Rozhodně ale film, který se jen tak nevidí. Dildo souboj mě rozsekal :D ()

RNDr.Strom

Pár celkem vpohodě vtipů a myšlenek a nekonečně moc trapného humoru. Asi jako takový slabomyslný bratříček Ricka a Mortyho ustící do very american story o tom, jak z ničehož nic strašně milujeme všechno a všechny v našem na hovno životě - a to je ta pravá pointa. Přijde vám to vtipné? Mně ne. Přijde vám to hluboké? Mně ne. ()

PeteBuck

Normálne by som tomu dal za tri, ale jednu hviezdičku naviac dávam za Michelle Yeoh, a Ke Huy Quana, ktorý mi tu pripomína Jackieho Chana. Týpci, čo toto robili, museli fičať na naozaj kvalitnej droge, lebo niečo také sa len tak nevidí. Nápad je zaujímavý, je tam naozaj dosť vtipných scénok, bohužiaľ tomu škodí prepálená minutáž, občas prílišné sa rýpanie v citoch a pocitoch jednotlivých protagonistov, vzťah manžel-manželka; dcéra-matka, atď. Je to ako keď hodíte more ingrediencií a snažíte sa urobiť extrémne pestrý guláš, ale menej by bolo proste viacej. Haluz na entú, tri je málo, štyri mi trochu pripadá veľa. Netradičná záležitosť. Toto asi znovu nedám. ()

linger

Chaoticke, humor ako na prvom stupni zakladky, plno nechutnosti. Miestami az utrpenie sledovat. Jedine, co ma bavilo, boli snad modne kreacie dcery alias Velkeho zla. ()

P_Neubauer

Nedokázal jsem si představit, že je to tak úžasné, než jsem si to pustil. Nedokázal jsem si v první polovině filmu představit, že to do sebe opravdu tak zapadne a bude to vlastně "jenom" příběh o jedné rozvrácené rodince. Mýlil jsem se. 90% ()

Heywood

Nedám odpad pro skvělý střih. Ale jinak to bylo skoro odporné. Kandidát na haldu Oscarů je důkazem toho, že o umění nejde, ale jen o šokující kejklířstsví doplněné propagandou. A na to tedy kašlu a za pár let o tomhle filmu neštěkne pes, jako o La la Landu a podobných škvárech. Film prošpikovaný frázemi (zkuste si sami je vyslovit, jak by asi zněly, kdyby jste je někomu říkali!!), do toho jsou šikovní chytráci obcházející daně postaveni do role chudinek vedle zlovolně zlotřilé úřednice, která je kontroluje ( a z čeho by se postavili ty silnice, po kterých tam ti chytráci na ten úřade dojeli?) k tomu ta podivná "asimilace", nedoplněná kreaturním idiotismem, že ona byla lékařka a on geniální fyzik, ale rasismem  skončili v prádelně (merkelovská teorie o imigrantech). Dosledovat to bylo naprosté utrpení, stopáž přepálená, hudba k ničemu  a dcerunka v podobě opravdu velmi nesympatické filmu na atraktivitě nepřidala. Dozvracel jsem se do konce (pardon, dosledoval) a litoval každé vteřiny shlédnutí. Tenhle škvár není umění, není poselstvím, není nic než okázalou chytrácky vykouzlenou šarádou. 5% ()

serdehelan

Panebože 11 oscarových nominácii?!! Z toho 4 herecké??!!. Sorry jako, ale už pri Banshees of Inisherin som nadobudol dojem, že akademikom sa nechce pozerat filmy, tak si kuknú 3-4 a tým rozdajú všetky ceny. A dat 11 cien tomuto filmu je proste voči ostatným absolútne nefér.  V tomto filme rozhodne žiadne oscarové herecké výkony neuvidíte. Film samotný je strašný guláš, ktorý zrovna tak mohol skončiť ako odpad, keby som ho videl v inej nálade. Inpširačných zdrojov (Kaufman, Gilliam, Gondry, Jonze atd) je tu milión a nemyslím si, že by ich tento film prevyšoval. Asi zabodovali okrajové elementy, ako napríklad, že hlavnej úlohe máme 60 ročnú ázijskú imigrantku a jej dcéra je lesbička. To podla mna pridalo tak 10 nominácii z tých 11. Ale inak, je to úlet, vcelku nemainstreamový a s hodne WTF momentami, kde sa občas človek zasmeje a občas nie. 4 hviezdičky dávam za ten nespútaný prúd nápadov. ()

Vala odpad!

Když jsem zjistila, že tahle, s prominutím,  kokotina, sbírá všechna možná ocenění a má nejvíc nominací na Oscara, tak si říkám, že se svět fakt v prdel obrací. Tahle nehorázně stupidní debilovina, která je odporná, nelogická, sprostá a člověk jen žasne, že se tohle vůbec někomu chtělo točit, protože jen dívat se na to je utrpení a vrchol trapnosti, má mít ta nejvyšší ocenění? Tohle zavání protlačováním filmu na přední příčky.  Připomíná mi to rok, kdy všechno vyhrával opět korejský film Parazit, který neoplýval ničím výjimečným, ale vyžral, co se dalo.  Hlavně se na tohle "dílo" nedívejte, je to ztráta času i mozkových buněk. ()

imaginer21

Revoluční film? Možná. Dalo se z tématu vytiěžit víc? Těžko říct. Šel jsem do filmu zcela nepolíben jakoukoliv recenzí, pouze s oním lákadlem všudy přítomné nálepky "jeden z nejocenovanějších filmů všech dob". Pochopitelně mě zajímalo proč. Zpočátku jsem si jen kladl otázku, v kolika dimenzích dostane J. L. Curtisová namláceno. Ale výstavba příběhu a uchopení celého nápadu mne myšlenkově odklonily jinam, k otázkám kolem originality zpracování již známého sci-fi námětu. Jenže jak začaly hrát na strunu emoce a celkově se poselství filmu začalo tříštit na více segmentů, z nichž vyčuhoval onen vztah dcera-matka, ptal jsem se proč. Proč tak komplikovaný film, tolik technických vychytávek, kung-fu, bizardního humoru... a proč pro tak banální pointu tolik ocenění? No, možná je to mnou, ale když kouknu na hlavní dva jazyky užité ve filmu, hlavní autory filmu a dobu, kdy vnikl, začal jsem tak trošku vidět poselství mezi řádky, které je ale úplně jinde. Nevím, zda bylo záměrem (externí recenze a pozadí filmu jsem ještě nikde nestudoval), ale ve finále jsem vůbec neviděl zápletku v rodinné krizi, ale v současném americko-čínském konfliktu, který opravdu, jak film krásně, citlivě a velmi trefně metaforicky na konci ukazuje, má smířlivé řešení ve všech vesmírech. Politický přesah mezi řádky mi tak utvrdil, že tahle bizardní a přesto velmi citlivá podívaná si zaslouží plnou palbu, i kdyby můj dojem byl nakonec mylný a šlo jen o rozvětvenější a vymakanější verzi druhého Strange. ()

filmajstr

Jsem zklamaný. Po Švýcaráku jsem očekával, že nám dvojice Kwan-Scheinert nadělí něco podobného, akorát ve velkolepějším měřítku. Před zhlédnutím filmu jsem se musel podívat na jednu scénu, o které mi řekli, že je vtipná. Pro mě nebyla. A tím se dostávám ke kameni úrazu - scénář. VVN je žánrový mix, který kombinuje drama, akční sci-fi a bizarní komedii - ale nic z toho pořádně není a nejméně právě komedií. Zatímco u Švýcaráku jsem si bizarnost celého konceptu užíval, tady jsem jen nechápavě kroutil hlavou a vůbec jsem se NESMÁL. Přitom tam BYL potenciál. Tvůrci se ale rozhodli pojmout film jako dramatickou a zároveň akčně laděnou sci-fi metaforu na lidský život s několika odlehčenými momenty a bizarními prvky... a výsledný mix mi zkrátka nesedl. Spolu s délkou, kdy prostřední část už jen variovala jednou již řečené a z vyprávění se stal kolovrátek scenáristické exhibice - kreativní, ale DLOUHÉ. O to víc mě mrzí, že kromě scénáře všechno ostatní funguje - herci hrají skvěle, s vizuálem jsem byl spokojený (i když byl místy z něj cítit nádech Marvelu, jehož VFX stylizaci moc nemusím), s netypickou hudbou jsem byl spokojený a myšlenka celého filmu je přeci jen originální a má přesah. Někde v těch papírech námětů a scénářů se schovává silný film, který by si mě získal a u něhož bych si dokázal představit, že bude po celou dobou hrát na dramatickou notu. Takhle je to ale snímek, který sedí na několika židlích naráz a výsledkem je vratké kývání po celou dobu stopáže. Dvě hvězdy za herce, technickou stránku a nápad. ()

veverysiak

Akokoľvek príťažlivo a geniálne pôsobia niektoré nápady, celok je viac ako rozpačitý, nie som akademik, a preto nebudem onanovať nad umeleckou kreativitou, nekonečným priehrštím nápadov a brilantným strihom, je pre mňa nepochopiteľné, prečo sa tomuto kúsku ušlo toľko sošiek, ale ešte raz, ja nie som akademik, takže 30%. ()

Kvalik

Everything Everywhere All at Once je fascinující sci-fi akční film, který přináší neuvěřitelné dobrodružství napříč různými vesmíry a dimenzemi. Hlavní herečka Michelle Yeoh exceluje ve své roli a předvádí skvělý výkon, který úplně pohltí. Film se vyznačuje také nápaditým přístupem k prezentaci různých světů, které jsou skvěle ujeté a vizuálně působivé. Akční scény jsou napínavé a dynamické, s choreografií bojů, která je dost působivá. ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou