Posádka USS Enterprise objaví kométu, ktorá smeruje na obývanú planétu. (SkyShowtime)

pilarius

Jak lépe vyjádřit, že tenhle koncept prostě funguje, než tak, že večeře u Pika ve druhém díle je ve všem lepší než večeře u Sarua ve třetí řadě Discovery? Většina charakterů je zajímavá, ne-li vyloženě přitažlivá, a není tam nikdo, koho bych se chtěl zbavit, ani nikdo, kdo by mi byl vyloženě putna. Ani po druhém dílu stále nemám seriálu co vytknout. Uhura je skvělá. Boldly go... ()

jjjerry

Bohužel tomu ne a ne přijít na chuť. Ortega je mně krajeně nesympatická. Dialogy jsou hloupý, nedomyšlené a nereálné. A ten tlak na náhody mně vadí. Proboha proč se tam musí tlačit ta rasová vyrovnanost, Kongo etnický žvásty. Je to ubohé a trapné. ST byl dříve pro ty chytřejší, k zamylšení. Dnes se točí pro hlupáky a dává se tam vysvětlení aby každý blbec pochopil, bohužel. ()

cyphercz

Ucházející epizoda, úvodní scénka "Vaříme s Pikem" byla sice trochu natáhnutá, ale alespoň jsme měli možnost více poznat hlavní postavy, vůbec by mi nevadilo, kdyby se tato kratochvíle ještě někdy v budoucnu objevila, v TNG hráli poker, tady můžou vařit, proč ne. Zápletka s kometou jakž takž zajímavá, stejně tak onen element hudby, jen to rozuzlení bylo poměrně "meh", byl to celé osud atp., hmm ok... Nejslabším článkem dílu pak byl onen CGI Shepherd, který působil jak postava z nějaké 10 let staré videohry, vůbec nevypadal uvěřitelně či živě, přitom ostatní triky jsou výborné. Celkově si zatím seriál drží dobrou úroveň. 75% ()

oiuoiu

Druhá epizoda mi přišla želbohu rozvleklá. Hrála jsem u ní Solitaire. Čili něco není ve 100% pořádku. Ale - úroveň příběhu oproti prvnímu dílu vysloveně vzrostla, přestalo se vyprávět "pro blbce" a rozuzlení zápletky mne i překvapilo.  A vypadá to tak krásně! Chci se do tohoto luzného vesmíru vracet. Čtyři hvězdy  a už se těším na třetí díl. ()

Elerrina

Konečně něco, co lze s přihouřením obou očí  a za hodně snížené viditelnosti považovat za Star Trek. Na tak dlouhou stopáž to má ovšem příliš málo děje, příliš mnoho cheesy dialogů a tak nějak to celé působí dost lacině. Pike a Spock jsou kupodivu docela fajn, nejvíc prostoru ale bohužel dostává Uhura, která je strašlivě cringe (a asi nelze doufat v to, že jí brzo něco sežere). ()