Měl inteligenci, vtip a charisma, díky nimž by byl mohl vyniknout v jakékoli oblasti lidského konání. Mohl se stát úspěšným politikem, byznysmenem, učitelem, knězem... Osud jej však už v útlém mládí postavil na zločineckou dráhu. A on vynikl i na ní. Jmenoval se Martin Cahill a byl nejobávanějším a nejobdivovanějším irským gangsterem dvacátého století. Kradl od dětství - to ostatně v prostředí, v němž žil, bylo stejně samozřejmé, jako dýchání. V dospělosti si pak se svými kumpány troufal na kousky, na jakých si lámali zuby i ostří hoši z IRA a které přiváděly policii, neschopnou mu cokoli dokázat, k zoufalství... (oficiálny text distribútora)

Maynard.

Hodně netradiční film. Škoda, že už od začátku člověk ví, jak tenhle podivnej životní příběh skončí... No, jak jinak :o). Herecký obsazení hodně na úrovni. Ale celkově sem to spíš jako vážnej film bral jako komedii, i když se to natočilo podle pravdy. Všechny ty nápady hlavního hrdiny jak vyjebat s policajtama sou fakt na úrovni. Asi nejvíc jak ho sledovali, tak poručil svejm kumpánům, aby od něj z baráku odešli s kuklama a benga pak nevěděli koho sledovat :o). Nebo jeli tak daleko autem, dokud jim nedošel benoš, ten si pak dolili z kanistru a benga kanistr neměli :o). Ale jako docela slušná podívaná... ()

cab

Znamy irsky zlodejicek Martin Cahill (odzbrojujici Brendan Gleeson) v krasnem filmu plnem napeti i humoru. Neschopnost policie a duvtip hlavniho protagonisty jsou tresnickami na tomto famozne zpracovanem zivotopisnem projektu. 90% ()

Schuldiner

Těžce odlehčená gangsterka o jedné gangsterské celebritě. Brendan Gleeson skvělý, ostatní nápodobně. Možná to chtělo klást větší tíhu na ty dramatické chvilky, ale asi to chtěli tvůrci takto. V popisu filmu by měla být místo ´´thrilleru´´ spíš komedie. Tedy, já to tak chvílemi vnímal. Lehký, příjemně plynoucí film o těžké době v Irsku a o hajzlech, kteří jí proplouvali po svém. ()

kwaicheng

Nuda celkem...příliš dlouhá stopáž. Brendan Gleeson hraje skvěle, to jak si pořád schovával obličej na mě působilo až trochu ďábelsky. ()

celticek

Moje krevní skupina, rozsekala mě scénka se stanem hned ze začátku. Martin Cahill si dělá z fízlů prdel stylem, který mě baví. Nebezpečný, ale velice vtipný gangster, chodící si pravidelně každý týden pro socku a při každé chystané loupeži se jde vyspat na bengárnu. Tam by si ho rádi nechali, ale...víte jak:) LÍBÍ!!! ()

DJ Kritik

Nebol som okúzlený týmto snímkom. A pravdu povediac skôr ma nudil ako zaujal. Ja v podstate doteraz neviem, prečo bol výnimočný, keď som to vo filme nevidel. Očakával som krimidrámu, kde sa dozviem o tom čo spáchal ako prebiehali akcie a pod. Nie len výcuc, ktorý sa ťaha a nie a nie sa rozbehnúť. A to začiatok začal tak efektne. Nič na tom nezmení ani dobrá hudba. Vtiahnutie do deja: ** Realita: ** Hudba: *** Akcia: ** ()

kacmi

Vydarený film s vynikajúcim hereckým výkonom Brendana Gleesona v úlohe zlodeja Martina Cahilla. Cahill inšpiroval napr. aj film Rafinovaný zlodej s Kevinom Spaceym, a objavuje sa aj ako vedľajšia postava vo Veronica Guerin. ()

pozremsi

Nepochopím, prečo má tunajšia stupnica iba 5*. The General je presne ten film, kde sú 4 málo a všetkých 5 zas príliš. Výborne zahrané, zaujímavý námet, vtip, dráma i psychológia postáv... proste z každého rožku sa trošku utrúsilo. A spolu je z toho namiešaný príjemný film. ()