Hrdinou je mladý anglický šlechtic Richard Bancroft, přijíždějící do Prahy se svým strýcem, obchodníkem Archibaldem. A právě tady se nesmělý Richard seznámí s krásnou a tajemnou dívkou, do níž se okamžitě zamiluje. Brzy se však ukáže, že šlechtická společnost, v níž se Olivie, jak se dívka jmenuje, pohybuje, ve dne spí a v noci se věnuje poněkud neobvyklému způsobu obživy, totiž vysávání krve nevinným obětem. Láska si však nedá poroučet a tak s tradiční omluvou, že nikdo není dokonalý, se mezi mladými lidmi rozhoří hluboký cit. To se ovšem nelíbí dívčině průvodci, hraběti Kronbergovi, jinak též vůdci upírské smečky... (oficiálny text distribútora)

šerminator

Já vím, že to je dost tupý snímek hrající si na romanci a zároveň horor, ale mě to baví. Zlváště když snímek zůstává v té komediální rovině. Hrají zde dobově nejlepší herci a má to šmrnc a je tu spousta vtipných gegů. ()

ghatos

Neprávem přehlížený - kritizovaný roztomilý filmeček z počátků devadesátých let. Vtahující exteriéry, hodně legrace a lehce strašidelný tón...74%. ()

Autogram

Iveta Bartošová vo svojom lepšom období sa objavovala v takýchto slabých filmoch. Veľmi slabých. Dobre tam vyzerá, a tým som všetky klady filmu vyčerpal. ()

ranp

Zase jeden z filmů, který kdybych neviděl, nic by se nestalo. Bartošová jako herečka fakt nic moc. Dvě hvězdičky to vystihnou a možná i dokonce ještě nadhodnotí. ()

Cejny

Svatbu upírů jsem viděl už hodně dávno a až dnes mi ji připomněl dokument o české kinematografii - Rozmarná léta českého filmu. V nejbližší době si ho budu muset připomenout a pak případně pozměním své hodnocení, ale prozatím dám za 3. 55 % ()

Kejdlo

Je to až tařka neuvěřitelné, ale tenhle film stojí za vidění. Lacná hororová komedie s českými herci se opravdu netočí každý rok. Navíc mi přišla i vtipná, takže mě snímek potěšil. Soukup na komediálním vrcholu. 6/10 ()

vitekpe

Lehka romanticka, ironicka komedie s bohatou vypravou, krasnym prostredim, prekrasnou Ivetkou a Hrusinskym nejml., ktereho nemam rad a tim to mam cele zkazene. Kdyby byl misto nej nekdo jiny, lepsi, mohlo to byt fakt bezva... :) ()

xaver

Slabé, ubohé,nic neříkající představení. Na tu záplavu skvělých herců velké zklamání. Hodně rozporulné hodnocení jenom dokazuje hodně roztříštěný vkus diváka. Nepřipadalo mi to ani jako parodie, ani komedie, ani horor. Takové nic. Pouze za jednu hvězdičku kvůli hercům. ()

Teg

Tak mozna, ze mi budete chtit useknout hlavu, nacpat do ni cesnek a hodit do reky, ale tenhle filmek proste miluju. Jestli tohle videl take casto zatracovany Terry Gilliam, tak musel slintat. ()

eagle-eye

Z hlediska Soukupovy tvorby se jedná o dílo zcela unikátní a asi jeho filmařský vrchol. Jak smutné je ale zjištění, kde schopnosti tohoto pána končí u jinýych teprve začínají. Vzhledem k hereckým výkonům např. pana Preissa či Nárožného dávám za dvě, protože Ivetka s Rudou byli na odstřel. ()

Burdock

Strašně roztomilá upírská horor-komedie. Vždycky sem se u ní dost bavil i drkotal napětím, Hrušínskej do role nezkušeného upírobijce opravdu sedí, a Preiss.. Preiss je dokonalej !! Teď v dospělosti si to ale asi radši nepustím, nechci si ničit modly. ()

irigi

Svatba upírů je jeden z těch filmů, které se musí brát s nadhledem. Je to zajímavý mix romantického hororu říznutý spoustou skvělých hlášek a nezapomenutelných postaviček. Když jsem byl malý, hrozně se mi líbil a nedávné opětovné shlédnutí mne přesvědčilo, že skutečně toho hodnocení dávám oprávněně. Chápu, že pro mnoho ostatních to zkrátka není jejich šálek čaje, ale mně se do noty náramně trefuje. ()

wosho

Tuto svatbu buď máte rádi, či ji nesnášíte. Záleží nejen na mentální úrovni, ale i na lásce k žánru. Mám rád horory, ale toto rozhodně nic hrůzystrašného není. Je to spíše lehce strašidelná komedie s pěknou výpravou a démonickým Preissem a komickým, nalitým Nárožným.A díky těm dvěma přidávám * navíc. Jinak by se jednalo o solidně odvedený film z dob, ze které zbyly jen veliké a nenaplněné ambice. ()

Paity

Petr Nárožný je skvělý násoska, to je bez debat. Také bych vyzdvihl tehdy překrásnou a hlavně ještě duševně zdravou Ivetu Bartošovou, která byla na vrcholu své kariéry. Ještě bych doplnil parádního šéfa upírů Viktora Preisse, který co by krvežíznivá bestie neztratil nic ze své grácie. ()

F.W.Colqhoun

Hezká ukázka toho, že / jak mohou přinejmenším zdánlivě velmi průměrní režiséři točit (svým způsobem) skvělé filmy, když si umí vybrat a)dobré spolupracovníky, b)látku a c)žánr. „Měli byste vidět, jak to vypadá v Karpatech. Hrabě Polanski říkal, že měli za zimu jediného šlachovitého dřevorubce...!” Soukup se svými vzory hrdě chlubí, což je v tak vybrané společnosti pochopitelné a je třeba mu výjimečně přiznat, že jeho dílko se třeba „Fearless Vampire Killers” v lecčems vyrovná. No ano, jsou tu Bartošová (tuším, že předabovaná) a Hrušínský nejml., nicméně vzhledem k naladění snímku jejich prkenné výkony v dobrém vyniknou (vzpomeňme na Keanu Reevese v Coppolově Drákulovi...). Některé vtípky lze považovat za velmi povedené („pro to, abychom se upírům přihlásili, byl jen profesor, který tvrdil, že učiníme-li tak, upíři nám odpustí...”), ale i ty méně pamětihodné podání tak skvělých herců jako Preiss („Někdo mi saje kapelníka. Sotva přijel ze Salcburku, už si píše Requiem!”), Vízner („Děvko!"), Nárožný („Kde jsi byl? Hledal jsem Tě po všech hospodách!“ / „Ale já pivo nepiju, strýčku.“ / „Nevadí.“) a Marek („Jmenuji se Roman.”). Drobné vady velmi vtipném scénáři ze škatulky horrorové komedie hravě zakryje lahodný gotický vizuál (v barokních kulisách ovšem) mocně podpořený opulentní výpravou. Jeden z mála filmů, jehož sledováním nejsem ani po skoro 20-ti letech zklamán. Soukupův pád do propasti nevkusu dnes přičítám spíš tlaku publika a potažmo producentů, kteří dávali ve druhé polovině 90. let přednost Potměšilovu šaškování v roli majora Maisnera. Kdo dá Soukupovi resp. ambicím obohatit žánrově chuďoučký rybníček současné české kinematografie? ()

magratha

Film,který jsem viděla už alespoň pětkrát a stále se u něj dobře bavím. Naprosto úděsná Ivetka, neohrabaně roztomilý Hrušínský a neodolatelný a nezapomenutelný Preiss. Myslím, že tato česká komedie se může pyšnit nejen vtipnými hláškami (které cituji s velkou oblibou v nejrůznějších situacích), ale i naprosto uvolněnou atmosférou, která se jen tak u českých parodujících filmů nevidí. ()