Hrdinou je mladý anglický šlechtic Richard Bancroft, přijíždějící do Prahy se svým strýcem, obchodníkem Archibaldem. A právě tady se nesmělý Richard seznámí s krásnou a tajemnou dívkou, do níž se okamžitě zamiluje. Brzy se však ukáže, že šlechtická společnost, v níž se Olivie, jak se dívka jmenuje, pohybuje, ve dne spí a v noci se věnuje poněkud neobvyklému způsobu obživy, totiž vysávání krve nevinným obětem. Láska si však nedá poroučet a tak s tradiční omluvou, že nikdo není dokonalý, se mezi mladými lidmi rozhoří hluboký cit. To se ovšem nelíbí dívčině průvodci, hraběti Kronbergovi, jinak též vůdci upírské smečky... (oficiálny text distribútora)

GrooteLulu

..to je srdcovka, nejnežnějši úsměv a pohyb těla Bartošové, plus zamilovaný Hrušínský ml. a jeho strýc Nárožný.. pro mě je to jeden z řady nejlepších porevolučních (dekáda) filmů i s hudbou... 4,5* ()

BStone

Povedená a skvěle obsazená upírská komedie, kterou můžu s větším časovým odstupem vidět opakovaně a vždycky mě pobaví. Žádné velké umění ale srandy dost, na rozdíl od většiny současných tuzemských rádobykomedií. 55% ()

Salober

Jemná upírská komedie vyprávěná s nadhledem. Tenhle žánr v Čechách ještě nikdo nenatočil. V jistém smyslu je to u nás průkopnický film. Jediný celovečerní film, kde hrála zpěvačka Iveta Bartošová. V roce 1993 získal Cenu diváků na festival horrorových filmů ve Španělském Burgosu. ()