Emma Green musí opustit svého manžela a dospívající dceru, aby mohla velet mezinárodní posádce při zrádné misi na Mars. (Netflix)

Aurewen

Pěkně se zde prolnula všechna současná témata lidstva na pozadí cesty do Vesmíru - kolonizace dalších planet, emancipace žen, homosexualita, náboženství, nechyběly všechny velmoce, vozíčkáři, otázka black and white, vztahy. Líbilo se mi pěkně pojaté téma mladistvých, kteří nevysedávali u PC a na mobilech, normálně se dokázali bavit, řešili si své vnitřní bolístky a konečně to nebylo jen o postelových scénách. Moc hezky zpracované až na 10 díl, který skončil aniž bych mrkla, trochu mi to přišlo jako The Lost, vhledy do minulosti a současnost. ()

JohnCZ

V nedávné době jsem viděl ještě jeden podobný seriál o cestě na Mars. The First navzdory modrému hodnocení se mnou totálně zamával. Ačkoli se seriál, podobně jako Away, více zaměřoval na pocity a vztahy, každá scéna měla svoje místo a každá epizoda své pointy. Tehdy jsem seriál označil za Tenkou červenou linii ve vesmíru a že je tenhle seriál uměleckým zjevením, za tím si i nadále stojím. Od Away jsem neměl přehnaná očekávání, ale doufal jsem, že i tentokrát se bude jednat o příjemné překvapení. Žel bohu, překvapení se nekoná. Away totiž v dramatizaci občas absurdně přestřeluje a místo realistického vykreslení vztahů a pocitů lidí na pozadí zlomové události kosmonautiky, jsem dostal spíše ubrečenou hollywoodskou limonádu. A vlastně ani tu limonádu ne, protože Away je při delším sledováním totálně vyčerpávající záležitost, kde bych počet pozitivních momentů spočítal na prstech jedné ruky (nešikovného dřevorubce). Nevím, jaká bývá nálada při reálných letech do vesmíru, ale předpokládám, že navzdory šílenému tlaku nebude ani zdaleka tak nesnesitelná, jako tady. Naopak technických detailů ohledně mise se divák dozví minimum (a i to málo je tam zjevně blbě). Vlastně ani nebylo po celou dobu pořádně vidět, co posádka na lodi mimo řešení osobních problémů (a vody) dělá. Pěkné finále celkovou pachuť po celé té depresivní náloži příliš nezachraňuje a je to vlastně dost škoda, protože když pominu podivný scénář, tak mi obsazením posádka dost sedla a řada dílčích osobních příběhů mě zaujala a bavila. Jen se to nějak nezvládlo celé ukočírovat a sladit v uvěřitelný a méně nepříjemný celek. Místo dobrého pocitu odcházím od sledování přežvejkaný a vyflusnutý. ()

Gamebler odpad!

Miluju vesmírnou tématiku. Nejspíš proto jsem to vydržel celé. Bohužel jsem byl akorát počas celého seriálu neuvěřitelně nasranej. Nechápu jak mohli na tak důležitou misi vybrat tu nejvíc psychicky nestabilní posádku co se našla. Zároveň tam po nekolikaletem treninku spolu na té lodi akorát snaží snad až schválně vzajemně nasírat a ojebávat. Drama příjde hrozně umělý. Charaktery radikálně zmení osobnost kvuli tomu aby se mohly hádat celou epizody s nekym a další epizodu jsou zas ti nejmoudřejší když sledují jak se jiný 2 členové posádky hadaj. O te casti ktera byla na zemi radši nemluvim to už vubec nemám slov a často jsem skipoval. Celej serial vubec nedává smysl a je mi líto že odpad jako tento seriál vyšel na svět. ()

Benjamin_L

Prvni a poslední díly docela dobré, ale mezitím jsem z těch prázdných dialogů málem umřel nudou. Navíc mě rušila filmařská nedůslednost, kdy ve flashbacku vypadají postavy naprosto identicky jako v předchozí scéně o 15 let později, nebo směšné pohupování postav předstírajících stav beztíže, zatimco se jim houpou vlasy nebo sluchátka na krku. Nelogičností a nesmyslů tam je dost a jestli někdy lidé poletí na Mars, tak takhle to vypadat nebude. :) A Matta, toho jsem na konci už skutečně nenáviděl! ()

cernakus

Nic moc. Snaží se to být puristickým sci-fi, ale moc to nefunguje. Posádka na sračky více, nežli skvadra z BH90210. Problémy a překážky zcela absurdní. Jejich řešení pak zcela hloupé. Rozpočet pak typicky netflixovsky nízký. je tam méně buzerantů, nežli je pro netflix běžné, ale dorovnávají to kriplové, ať už fyzičtí nebo mentální (je tam fakt holka s downem). Jako největší slabinu považuji linky mimo vesmír nebo vesmírné centrum. Zabírají dobrou polovinu stopáže a jsou zcela irelevantní pro hlavní děj. Dal jsem dvě hvězdy, ale ve skutečnosti to je na 30%. Hlavně za obstojné herecké výkony posádky a geniálního inženrského kripla na Zemi. ()