Kapitán Říp

Jak získával cenné informace (E02)

(epizóda)

Kapitán Říp, lev mezi evropskými superhrdiny, hledá svého otce – největšího Čecha. Zjistil, že existuje člověk, který identitu jeho otce zná – Tomio Okamura. Kapitán Říp se rozhodl, že to nenechá jen tak! (MALL.TV)

radeckator odpad!

Bohužel, je to všechno jen ne satirický a vtipný. Už ten nepříjemný Tůmův hlas, co mluví jako alzák by to zabil i kdyby to dobrý bylo. Takhle s ním to dokonce vypadá jako z pera Jaromíra Soukupa. ()

FIAT 500

Žlutej Adolf pobavil, ale to bylo asi tak všechno. Scéna s Okamurou ve sklepě trochu křečovitá a řekl bych zbytečně prvoplánová, myslím, že se to dalo udělat i ironičtěji či satiričtěji - a hlavně bez tolika obligátních narážek, které mají jakože navodit atmosféru. Zatím teda nic moc, uvidíme, co další díl či dva. Kvůli Vyorálkovi to ještě zkusím, ale pokud budou všechny epizody až tak křečovité a prvoplánově řvoucí, že tohoto člověka autoři skutečně nemají rádi, tak nevím nevím. ()

ZHODNOTITEL

Prakticky Tonda Blaník, jenom ne padouch ale hrdina .. i když možná taky trochu padouch. Vlastně moc nevím, o čem že to tedy je. Jaké má Říp poslání, nebo cíl, spíš jen glosuje to, co se ve veřejném prostoru stalo a nebo si jde svou vlastní cestou. Po druhém díle už nebavilo vůbec. ()

zissou

Je to takové celkem málo vtipné a příšerně utahané. Šikovný team by z toho materiálu s vypětím všech sil možná vysekal vtipný 2minutový klip. Některé ty vtipy asi fungovaly na papíře. Skoro všechno na obrazovce je pak úspěšně zabíjí (timing, střih, dabing). Jiří Vyorálek to tahá nahoru a hrozně by mě zajímalo, co si o tom bude myslet za pět let.. No a pak je tu ta politická satira, která se bohužel nejdřív musí trochu umět.. tady ten amatérský pokus se náhle ocitá na stejně tupé úrovni jako to, čemu se snaží vysmát. Ale je moc dobře, že si to tvůrci vyzkoušeli i z druhé strany. Připomnělo mi to scénu z Black Books, kde se Fran hrozně diví, že nemá hudební talent, když přeci vlastní tolik CDček.. ()

flyer.nick odpad!

Připadalo mi to spíš jako školní svičení prvního ročníku filmové školy. I štáb tomu napovidá, podle čsfd je to pro režiséra, kameramana i scénáristu prvotina. Utahané, střihy pomalé, bez rytmu, skočit druhému do řeči znamení že se na to skočení čeká i několik vteřin. A absolutně to postrádá vtip, zasmál jsem se asi jen dvakrát. Nevím, ejstli se to točí tak, aby se lidi na place nepotkali nebo je to celé zabité tím, že hlavní postava je loutka a hlas se jí dává až potom, ne na place, tak se blbě reaguje, ale děsně se to vleče. Vyorálek je dobrý herec, Tůma kdyby tam neječel jako alzák tak taky, TMBK mívá na FB dobré vtipy, Jablonský je dobrý imitátor (i když Okamura mu teda zrovna moc nejde) ale dohromady to nějak nefunguje, minimálně ne v tomhle podání. ()