Kapitán Říp

Jak získával cenné informace (E02)

(epizóda)

Kapitán Říp, lev mezi evropskými superhrdiny, hledá svého otce – největšího Čecha. Zjistil, že existuje člověk, který identitu jeho otce zná – Tomio Okamura. Kapitán Říp se rozhodl, že to nenechá jen tak! (MALL.TV)

verbal

KAPITÁN ŘIŤ (E1). Jebat pardony, kluci, za mě eeeeeeeghhhhrrrrchhchch (nebo jiná citoslovce dávení). Kromě těch nepodstatných pičovin, zmíněných amatérským kolegou Daglesem, to hlavně nemá režiséra, scénáristu, dramaturga, kameramana ani tumory, chybí koule. Brázdu v zaschlém betonu sám nevyorá ani chudák charismatický Vyorálek, totálně iritující, trapný plyšový Český zjeb a Superdilina má hlas jako ta odporná zelená mrdka od konkurence, kvůli které ji odjakživa bojkotuju a nekoupil bych si tam nic ani se stoprocentní slevou. To soudruzi z Mallu asi moc nedocení, pokud náhodou v posledním díle ten nevkusný hnus potupně nezkrachuje. Ta přiblblá asi lekrace (čti leg:reiz) z Homia Uchamůry mi Trošku něco připomínala, ale takhle z hlavy si teď nemůžu vzpomenout co, protože seznam toporných, bulvárních a žinantních kokotmédií pro korektní dělnické smíšky (s nimiž si zde Cival s Wůdym obvykle nekompromisně vytírají prdele) mi roztrhala Príma Hnooj, neboť jsem prý nedovoleně zkopíroval jejich programovou skladbu. Dialog je nudný jak dvanáctka u felace, k žumpoidním pointám ala Vtip dne v Blesku se to doplahočí už mrtvé. POZOR, následuje prudce unikátní filmově teoretická interpunkce, tak zvaný Daglesův intonační podmrdník: _________ Konkrétněji, já i laický kolega Dagles si myslíme, že první díl stál naprosto za vyližprdel a je dobrý možná leda tak k podpoře onlajn prodeje přebušených Eplů, fekálních bakterií do septiků, vložek, mastí na hemoroidy, vytrhávačů chlupů z nosu a čínských sekaček našim milým českým manuálům. Jen kolega Dagles neumí při své nevzdělanosti volit patřičně fundované filmově teoretické termity, a tak přicházím já, celý v hnědém … [Napsáno jako první dojmy na Vomitter, Tvítr mají jen buzny a pozornostní kurvy. Docela bych tomu přál vkus a úspěch, tudíž zatím na to taky nehodím Kokeše a budu doufat, že to byla jen prvotní porodní bolest, nebude to nakonec potrat a míří to výš, nikoliv k třeskutým tumorům typu „Džaromir Džagr čumí jak puk“ či „Meloš Lareš je čypa a má novou vakuovou pumpu se čtyřicetiprocentní slevou“. ] ()

Douglas

KAPITÁN ŘÍP (E1). Pardon, kluci, ale za mě e-e. Nemá to strukturu, rytmus ani timing, chybí expozice. Dialog je utahaný jak školní skeč, k pointám se plahočí. Herci (jindy skvělí) navíc nehrají spolu, ale spíš vedle sebe. Nedává smysl ani to, jak mluví před X, jako by tam nebyl. ___ Konkrétněji, chybí vymezení fikčního světa, jeho vnitřní logiky, prostoru a hlavně postav. Ty zatím jsou jen neživotné věšáky na upovídané vtípky, z nichž každý je úplně jiného typu (a nepomůžou jim ani Tůma s Vyorálkem). Řád jsem neobjevil rovněž v užití stylových prostředků. [Napsáno jako první dojmy na Twitter; s nějakým komplexnějším závěrem i hodnocením si počkám, až to bude kompletní.] ()

Isherwood

Sebraná sbírka zásadních perel od Diagnózy Tomio Okamura, vepsaná do ledabylého dialogu, který působí jako standardní povýšená debata dvou liberálů na Facebooku, kteří si vzájemně přihoňují ega nad random verbálním ústřikem pologramotného fandy Ortelu a voliče SPD. Nebýt geniálního Vyorálka, který to prodává jak Vietnamec ve večerce, asi bych to odzíval jako další český satirický fail, ale zvědavost mi to asi nedá. PS: V alternativním světě by lidi, kteří tohle píšou a točí, podobnou věc rozcupovali na všech myslitelných platformách – od lame komentářů na ČSFD až po podcasty na Spotify. ()

Dudek odpad!

Od internetové televize bych čekal něco co bude originální, nápadité a možná progresivní. Tohle je však k uzoufání nudný dialog převedený do vizuální formy tím nejméně originálním způsobem jaký existuje. Ani tu není co hrát. Statický přednes, nulové emoce a celé se to unyle táhne tak, že už po chvíli jsem se přistihl, že vůbec nevnímám, co si tam ti dva říkají. Skoro bych řekl, že po Troškově Kameňáku tvůrci pochopili, že k vytvoření děje nestačí převést vtipy do formy rozhovoru. Ale barvičky to má pěkné. ()

Big Bear odpad!

Pane Vyorálku proboha proč? Došly prachy od Oskara z té přiblblé reklamy na přiblblou rodinku? Tohle ne. Jinak k panu rejžovi...a scénáristovi Zemanovi... Pokud mám problém s odpůrci migrace, xenofoby, konzervativními zastánci tradičního původního uspořádání světa, (které mimochodem staletí celkem dobře fungovalo) jo a v neposlední řadě s Okamurou, jsou jistě i lacinější způsoby jak ,,bojovat''. A dát hlas té vypelichané plyšové věci pana Tůmy alias Alzáka, tedy hlas na který je alergická většina všech co znám, to byla taky nápad !!! Proti tomuhle je i Jak ukrást Dagmaru majstrštyk. - ODPAD ()

ConanVJ

Někteří čeští režiséři by měli fasovat kameru jen na zbrojní pas. To si dovolí napsat u jiného českého filmu rádoby režisér, který pak zplodí takovou nudnou hovadinu. Tůma trapnej už z reklam tomu dává korunu. Za Vietnamce jedna hvězda. ()

vegetol.mp odpad!

Nevtipná, amatérská sračka, utopená v dlouhých dialozích bez pointy. Možná, kdyby si pan scenárista narval toho plyšáka do prdele, mohlo by to bejt konečně vtipný. Uvidíme, jestli mu to časem dojde. ()

BoredSeal

Dobrý absurdní humor a hlášky, táhne to jako obvykle výborný Vyorálek (hvězda navíc za něj). Je škoda, že pro hlas Řípa autorský tým nenapadlo vybrat jiný hlas než Cartmana a Alzáka, takhle se ze prokletí Studia Kamarád nikdy tato země nedostane. Šťastný konec mě potěšil, na další díly se podívám :) ()

honajz2 odpad!

Tak jsem se na ten průser musel podívat osobně a moje očekávání to naplnilo. Celý seriál začne "akční" a "epickou" úvodní scénou, aby pak najednou přešel v něco strašně nezáživného, nezajímavého a nudného. Absolutně tady nefunguje humor a hodně to vypadá, jako že to točil člověk bez smyslu pro humor a filmařinu, co někde na internetu sebral pár hlášek z nějakých diskuzí a pokusil se je přetvořit v komediální seriál. Jenže ono to fakt vůbec nefunguje, ani nic k pousmání tu není a ten většina toho je trapná. Navíc těch hlášek - které jsem tedy identifikoval, že mají být hlášky - je sakra málo. A všechny neskutečně špatně podané. Obdivuhodné zde jsou ale dvě věci - 1. dokáže to člověka unudit za (ani ne) 10 minut, 2. Vyorálkův výraz typu "co tady proboha dělám, proč v tom hraju?". Asi bych se na to už vykašlal, ale jelikož u každého seriálu chci vidět aspoň dvě epizody, ještě tu jednu zkusím. Ale nečekám nic dobrého. Pilot je za odpad. ()

BROKEN_

Hrozná blbost, která má nefungující dialogy....... ale nějakým způsobem jsem se celkem bavil. Bohdan Tůma trošku slabší, ale jde to. Představoval bych si ho více důraznějšího, zkrátka více se odvázat. Dějová linka s Okamurou byla dobrá, tam jsem se zasmál. Na další díly se určitě podívám, je to sice hrozná blbost, ale proč ne. :) ()

JamesSi odpad!

Sry, ale je strašně smutný, že i už když má někdo koule udělat celkem odvážnou srandu (zváště z Tomia, což by mělo být sakra easy) je to fakt dost nevtipný. Všude plno trapných pauz, jako by tam měl být laugh track, ale není. ()

tlamiczka odpad!

Zdá se, že se to líbí jen rasistickým frustrátům, co prahnout po mučení Okamury. Pro ostatní je to jen nudná srágora s tragickým timingem "vtipů", bez scénáře, bez režie a s plyšákem mluvícím nesnesitelným hlasem Alzáka. Zábavnější by mi přišlo pozorovat těch 11 minut statický záběr na čedič. ()

Klajnik

Cívka si asi jednou usral a v kalhotech později našel námět, který se rozhodl zfilmovat. Plyšovej kapitán Říp a jeho hledání největšího Čecha, který má být jeho otcem. Výžně si nikdo neřekl, že to už jenom debilně zní? Pilot je vyprázdněná nuda s otřesně vystavěnými dialogy. Celé je mi to vrcholně nesympatické. Už jenom to intro - prej: "zapomeňte na Avengers!" Nic hloupějšího si vymyslet nemohli. ()

Bozvav odpad!

I kdyby se Vyorálek na hlavu postavil, tak tu trapnou lví kokoterii nezachrání. Humor nefungoval, smysl to nedávalo a ten hlásek opelichaného plyšáka (který je dobrýleda tak jako metafora pro stav české národní hrdosti, inteligence a kulturnosti) mě vyloženě iritoval. Jeho čistě náhodná podobnost se zeleným hajzlíkem od Alzy, mírně šmrcnutý Elmem, který je mimochodem zábavnější, včetně pana Nudličky (a to už je co říct). První epizodu posílám netolerantně do kopru, nicméně ještě se na jednu podívám a třeba přehodnotím. ()

TomasRichtr

Kdyby to byla tříminutová anekdota, tak prosím... ale tohle se nedá vůbec dokoukat. Jestli mezi nápadem a realizací proběhlo více než dva dny, tak bych se hodně divil. ()

Hashirama

Od někoho, kdo celá léta vynáší verdikty nad kvalitou filmů, bych čekal alespoň krátkou jednohubku ve stylu Lajny, a ne banální a dementně vystavěný polopatický dialog, který si bere na paškál všechny mentální defekty průměrného voliče SPD a bez ladu a skladu je hází na diváka v domnění, že dělá vtipnou satiru. Školní slohovka prvního stupně s co možná nejtriviálnějším pokusem o humor. Jiří Vyorálek je cool. ()

Hellierer

Kluky z MovieZone mám rád, stejně jako nekorektní humor, ale tomuhle jejich počinu zatím chybí jakýkoliv drive a vybroušenější dialogové přestřelky, což má za následek prozatím nemalé zklamání. Tak snad se to s dalšími díly trochu zlepší. ()