Anděl smrti

• Poľsko Szadź
Poľsko, (2020–2022), 15 h 9 min (Minutáž: 40–46 min)

Predloha:

Igor Brejdygant (kniha)

Maciej Stuhr, Aleksandra Popławska, Anna Cieślak, Bartosz Gelner, Mirosław Zbrojewicz, Cezary Łukaszewicz, Emma Giegżno, Zofia Domalik, Michał Kaleta (viac)

V tomto příběhu není totožnost vraha záhadou. Je však obtížné odhalit motivy jeho jednání. Jaké je spojení mezi pachatelem a policistkou? (HBO Max)

DJ Obelix

1. série: Velice slušný krimiseriál s parádní atmosférou nám blízkého Polska, konkrétně okolí Opolí. Celkové hodnocení sráží bohužel poměrně předvídatelný scénář a hlavně několik naprosto *facepalm* momentů, kdy byste hrdinům za jejich rozhodnutí vrazili facku. Velké plus je nicméně Maciej Stuhr (u nás známý ze seriálu "Učitel"), syn slavného otce Jerzyho (např. Sexmise), který hraje sociopatického vraha naprosto skvostně a už jeho výkon vás rozhodně u obrazovek udrží. 3,5* ()

sochoking

Veľmi slušná krimi dráma od našich poľských susedov. Vraha síce poznáme už po piatich minútach prvej epizody, avšak to nie absolútne prekážka, kedže Poliaci rozohrajú slušnú psychologickú hru s divákom a teda o napätie nie je vôbec núdza. Stuhr hrá záporáka fantasticky, ale musím povedať, že v Belfer sa mi jeho rola rozhodne lúbila viac. Hoci takýchto námetov tu už bolo v minulosti viacej a napriek tomu, že zbehnutý divák bude s ľahkosťou predvídať dej, je tam pár prekvapení, ktoré ho môžu zaskočiť a aj kvoli nim tento seriál stojí rozhodne za pozretie. 75% ()

hanca.uh

Přidávám na konci aktuální hodnocení! Takže 1. hodnocení (prosinec 2023) : po shlédnutí zatím 1. sérii a už je mi jasné, proč může být radostně realizováno pokračování seriálu  (kurňa ten Maciej se ale vylíže ze všeho - takový slizký uhrančivý záporák a takové má kluk štěstí:-). Všechny díly této série mě hodně bavily a nemohla jsem se od obrazovky odtrhnout, no a kdyby nebylo posledního dílu, dala bych tomu krásných 100%. Bohužel mně až ten úplný konec připadal maličko......no pohádkově strojený a jakoby polská čtveřice režisérů nedokázala vymyslet, jak to zaonačit, aby se mohli vrhnout do dalšího natáčení ve stylu bájného Fénixe, co vstal z popela, i když chápu, že jestli se chtěli držet knižní předlohy....? Nicméně role všech hlavních postav byly zahrány hodně sympaticky a uvěřitelně (Péťa i Anežka:-).  1. série 80%. 2. hodnocení (březen 2024): tož takový sešup dolů jsem asi nečekala, v logičnosti a konceptu pokračování jsem se stěží dodívala, přišly mi naprosto blboučké ty holky, které se třeba ani nedivily tomu, když se jim úchyl zjevil nepozván u nich doma, ještě ho jakoby obdivovaly, policistka se taky chovala hodně neuvěřitelně hloupě a vůbec všechny postavy mě tam už nějak tak sraly:-))). 3. sérii samozřejmě nechám plavat, co na tomto prostém ději chce režie ještě natahovat, nechápu:-)).  2. série za mě odpad. ()

marhoul

Moc nechybělo a byla by to šupa. Ale odpouštím. Kvalitní podívaná, parchant byl luxusní, srážka jen za... ále... nebudu prozrazovat. Jinak výborná polská kriminálka. ()

• Že niektoré scény bude režírovať aj hlavný herec Maciej Stuhr, to bol nápad producenta Michała Kwiecińskego, pričom Adrianna Przetacka uviedla, že všetci to prijali pozitívne: "Všetci sme reagovali nadšene. Pri poznaní Maciekových pôvodných filmov sme vedeli, že v spolupráci s Ankou Kazejak, ktorá je režisérkou celej sezóny, sa mu v komerčnej a jemu dobre známej produkcii bude dariť skvele. Maciek sa do toho veľmi zaangažoval a do scén, ktoré režíroval, priniesol veľa inšpiratívnych nápadov." (Arsenal83)
  • Natáčalo sa od októbra 2019 v Opole, Varšave a Gołkowe, pričom dej seriálu sa odohráva v Opole. V druhej sérii sa k miestam natáčania pridáva Srebrna Góra. (Arsenal83)
  • Druhá séria zaznamenala prepad sledovanosti oproti prvej o 34%, napriek tomu to bol dostatočný výkon na to, aby sa pokračovalo v seriáli aj v tretej a neskôr aj v štvrtej sezóne. (Arsenal83)