Anděl smrti - Série 2

(séria)
Poľsko, 2021, 5 h 8 min (Minutáž: 43–45 min)

Predloha:

Igor Brejdygant (kniha)

Maciej Stuhr, Aleksandra Popławska, Anna Cieślak, Bartosz Gelner, Anna Ilczuk, Karolina Gorczyca, Maxim Topyła, Helena Zawistowska, Agnieszka Wosińska (viac)

Piotr Wolnicki (Maciej Stuhr) si odsedel vo väzení jeden rok a nakoniec ho zbavili viny na účasti všetkých štyroch vrážd mladých študentiek. Veľké pričinenie na jeho prepustení má i jeho láska z mladíckych čias Lila (Anna Ilczuk), ktorá sa zrazu objavila po dvadsiatich rokoch a priniesla so sebou ich spoločnú minulosť. Avšak komisárka Agnieszka Polkowska (Aleksandra Poplawska) sa nevzdáva, striehne neustále za chrbtom Wolnickeho a čaká, kedy urobí chybu. (sochoking)

hanca.uh odpad!

Přidávám na konci aktuální hodnocení! Takže 1. hodnocení (prosinec 2023) : po shlédnutí zatím 1. série s koncem, kde je mi jasné, proč může být radostně realizováno pokračování seriálu  (kurňa ten Maciej se ale vylíže ze všeho - takový slizký uhrančivý záporák a takové má kluk štěstí:-)). Všechny díly této série mě hodně bavily a nemohla jsem se od obrazovky odtrhnout, no a kdyby nebylo posledního dílu, dala bych tomu krásných 100%. Bohužel mně až ten úplný konec připadal maličko......no pohádkově strojený a jakoby polská čtveřice režisérů nedokázala vymyslet, jak to zaonačit, aby se mohli vrhnout do dalšího natáčení ve stylu bájného Fénixe, co vstal z popela, i když chápu, že jestli se chtěli držet knižní předlohy....? Nicméně role všech hlavních postav byly zahrány hodně sympaticky a uvěřitelně (Péťa i Anežka:-).  1. série 80%. 2. hodnocení (březen 2024): tož takový sešup dolů jsem asi nečekala, v logičnosti a konceptu pokračování jsem se stěží dodívala, přišly mi naprosto blboučké ty holky, které se třeba ani nedivily tomu, když se jim úchyl zjevil nepozván u nich doma, ještě ho jakoby obdivovaly, policistka se taky chovala hodně neuvěřitelně hloupě a vůbec všechny postavy mě tam už nějak tak sraly:-))). 3. sérii samozřejmě nechám plavat, co na tomto prostém ději chce režie ještě natahovat, nechápu:-)).  2. série za mě odpad. ()

sochoking

Dvojku rozohrali tvorcovia kvalitnou psychologickou hrou na mačku a myš. Zaviedli nás tiež aj do minulosti, aby nám osvetlili počiatky toho, čo spustilo neskôr u Wolnickeho ( Maciej Stuhr)  psychopatické vražedné besnenie mladých báb. Nebudem viacej prezrádzať, ale poviem len toľko, že druhá sezona je na mašľu. V jednom kuse sa mi otváral nôž vo vrecku. Síce treba pretrpieť prvé dve nudné epizody, ale potom sa to nádherne akčne spustí. Veľmi ma potešilo i to, že z Gelnera urobili tvorcovia vtipálka a už nebol takým nafrajerovaným chujom, ako v jednotke. 80% ()

• Druhá séria zaznamenala prepad sledovanosti oproti prvej o 34%, napriek tomu to bol dostatočný výkon na to, aby sa pokračovalo v seriáli aj v tretej a neskôr aj v štvrtej sezóne. (Arsenal83)