Pražský policejní inspektor Trachta a jeho nezkušený praktikant Hlaváček pátrají po záhadně zmizelém továrníkovi Bierhanzlovi. Jeho továrna se zabývala výrobou vyhlášené masti pro růst vlasů. Pan továrník však náhle nečekaně zmizel zůstalo po něm jen pár osobních věcí. Při pátrání narážejí Trachta s Hlaváčkem na spoustu paradoxů. Podaří se jim zjistit, že většina mužů, kteří si svoji plešatost u pana továrníka léčili, po úspěchu také zmizela vždy ale poslali pohled, že s novými vlasy začínají nový život někde jinde. Pátrání vrcholí v tajuplném sanatoriu (oficiálny text distribútora)

jane1106

Co dodat? Snad jen, že nechápu ty výtky k ,,topornosti" mladého Brodského - vždyť to k té postavě dokonale sedí a Marek svého nezkušeného Hlaváčka, myslím si, vystihl naprosto přesně. ()

Gastovski

Společně s Vrchní prchni se jedná o nejlepší (nejvtipnější) film Ladislava Smoljaka. Získal si mě především svým nenuceným humorem a skvěle zahranými postavami. Jasných 100%. ()

Helldo

Zajímavá krimi s typickým Smoljakovským humorným nádechem a plejádou herců, na svou dobu, asi toho nejlepšího, co český film mohl nabídnout. „Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí a druzí sklízejí…“ ()

Woodstock

Klamavá reklama, grandiózní podfuk a excelentní zápletka. Málem právem útrpným vyslýchaná slečna Vilma versus slušňák Horáček plus brilantní logika inspektora Trachty. K tomu pár sprostých podezřelých, kteří už jasně cítí, jak jim teče do bot ... a máme ho, sprostého vraha! Bierhanzlova mast, na lysinu past! Sečteno, podtrženo, usvědčeno. Filmový zločin, jaký se jen tak nevidí. Náš květinový soud nemá jinou možnost, než udělit trest nejvyšší: rovných pět hvězd. Ještě pardon, abych nezapomněl - posílám pozdrav a cenu pro vítěze. Dvě do zlatova upečené kachny posílám nicku Lima, který pravil: „...ale tohle je nuda. Rozpačitému dojmu napomáhá herecky velice toporný Marek Brodský.“ Fantastický postřeh. Jen jestli on tu topornost neměl napsanou přímo ve scénáři, kyselá Limetko ;-) ()

Narciska

Humor v podání Z. Svěráka a L. Smoljaka je vždy příjemnou sázkou na jistotu. Tentokráty však bylo dílko místy natolik bizarní, že bych dala jen tři hvězdy, nebýt závěrečné věty, které mě vrátila zase hezky do naší reality. "Na světě ja to tak zařízeno, že jedni ořou a vláčí a druzí sklízí..." ()

zdeny99

Rozpuštěný a vypuštěný je kriminálka z doby rakouského císařství na cimrmanovské téma. Odehrává se ve staré Praze, což filmu hodně pomáhá. Ty staré uličky, stará auta a dobový nábytek hodně působí nostalgicky a pěkně se na to dívá. Vůbec ten film není špatně natočen. Hraje v něm pestrá škála předních herců (Zahajský, Hrušínský ml., Abrhám, Čepek, Svěrák, Vl. a M. Brodský, Kodet....). Jenže pro mě je to tak vše, co bych na filmu ocenil, jelikož ten rádoby cimrmanovský humor se mi vůbec nelíbil a tím mne i ten film nebavil. Smoljak se Svěrákem tentokrát do role toho chytrého brouka Pytlíka, kterým zpravidla bývá v jejich filmech Svěrák, obsadili Zahajského a do role toho blbého (tehdy) mladého Brodského. Oba své role zahráli dobře. Zahajský hraje přesvědčivě jako zkušený inspektor, Brodský naopak hraje přesvědčivě toporného praktikanta. Vůbec mne tahle dvojice zarazila v tom, že Brodský v tu chvíli byl bývalým nevlastním synem Jany Brejchové a Zahajský naopak jejím budoucím manželem. A to se ve filmu ještě objevil její bývalý manžel Vl. Brodský. [19220. hodnocení, 406. komentář, 84%, 402. nejlepší film] ()

lsd

No tak původní vražda v salonním coupé je určitě lepší. Jsou tady sice herci jako Hrušinský nebo Brodský, ale co naplat, původní hra je prostě mnohem vtipnější, i když pravda některé pasáže jsou uplně jiné a dobré(kachny, kachny...) ()

Páně

Ano má to velice silné okamžiky, bohužel ale i ty u kterých mi to nepřišlo až tak dokonalé. Cimrmanovský humor mám rád, to ale neznamená, že je mojí naprosto srdeční skupinou. ()

agassi68

Hm, páni Svěrák a Smoljak svojou prácou nasdili latku príliš vysoko na to, aby ju tento film preskočil. Napriek plejáde hereckých hviezd to bol len slabší odvar cimrmanovského humoru.. ()

gombarix

- - dvě poznámky: autorem předlohy a scénáře není jen Svěrák, ale i Smoljak, a za druhé, všichni to hrají výborně, Hlaváčkova topornost je zcela na místě a Zahajský jako Trachta je také dobrý. Trochu jiný, než S/S v divadle, ale dobrý. ()

rekkky

Detektivka, která je prošpikovaná humornými gagy a také výkon hlavních postav nahrává k absolutní zábavě v okamžicích, kdy se to ani nedá čekat a odhadovat. Vyšetřování nakonec dopadne dobře a záhada zmizení továrníka byla vyřešena za takových okolností, že člověk nestačí zírat nad invenčním zhotovením paradoxního objasnění případu. Dvojice Svěrák a Smoljak zde vyprodukovali kvalitní snímek pro pobavení. ()

domirovec

Kachny, kachny, kachny. Jo jo, bez kachen by se to neobešlo!.. Já mám tenhle film strašně rád! Je to se vším všudy skvělá detektivní, pomalejší, ale přece pořád absolutně úžasná ''parodie'' disponující hromadou gagů a slovních hříček. Prostě zdařilá satira s vážnou tváří, to mám rád. Za mě naprostá nutnost pro každého fanouška počinů od mistrů Smoljaka a Svěráka. - ''Trachta: Tak mi Oulíku popiš, jaké máš pocity? - Oulík: Pocity? No teď mám, pane inspektore, pocit, že mi teče do bot. - Trachta: Správně, teče ti do bot, chlapče. Tak už to vyklop a nezdržuj.'' 5/5 ()

mi-ib

Tohle je film, který hodně vychází ze hry Vražda v salónním coupé. Takže většinu těch nejlepších vtipů známe, ale přecejen mně tento film překvapil. Spousta skvělých herců a kdo se mi líbil, byl Marek Brodský v roli Hlaváčka. Kdekdo ho tu kritizuje, ale třeba to byl záměr, aby působil tak toporně. Podle mě svou roli vystihl úplně skvěle. ()

Jeand´Boa

Komu by se to nelíbilo, má-li rád tvorbu těchto tvůrců...já osobně tento styl mohu...humor dělaný hlavou, to je pro mne vždycky plus!... ()

Stíba

Tohle se podle mého názoru dvojci Smoljak a Svěrák vůbec nepovedlo. Film je to dost nemastný neslaný a bez náznaku špetky života poněkud uspávající. ()

Schlierkamp

Geniální Smoljakovo dílo s životními rolemi obou hlavních představitelů inspektora Trachty (J. Zahajský) a policejního adjunkta Hlaváčka (M. Brodský). Tato netradiční dvojice pátrající po vrahovi továrníka Bierhanzla spolu s ostatními výtečnými herci nabízí divákovi spoustu nesmrtelných hlášek cimrmanovského rázu. Už jen vzpomínka na fiktivního inspektora Klečku, dvojníka Václava či ostrostřelce R. Hrušínského vykouzlí úsměv na tváři nejednoho diváka. Dle mého názoru tento snímek patří k tomu nejlepšímu, co Divadlo Járy Cimrmana za celou svou existenci vyprodukovalo. ()

Zemřel herec Jaroslav Weigel

Zemřel herec Jaroslav Weigel

05.09.2019

Ve věku 88 let zemřel známý cimmermanovský herec Jaroslav Weigel. Weigel se kromě herectví věnoval také grafice, malířství a scénografii. Byl dlouhodobým členem divadla Járy Cimrmana, kde za více než… (viac)