Estéban tragicky zemřel. Bylo mu čerstvých sedmnáct a poslední řádky v jeho deníku patřily otci, se kterým se nikdy nesetkal, protože matku opustil dřív, než se o existenci svého syna stačil dozvědět. Estébanova matka se proto rozhodne vydat po stopách svého mládí, transvestitu Lolu najít a dodatečně ho spravit o jeho otcovství. (oficiálny text distribútora)

bery71

Zachytit natolik složité (možná až příliš) životní situace, vztahy a příběhy je nesmírně těžké. Tedy zachytit je takhle. Tak uvěřitelně, smyslně, krásně i dojemně. Lehké Almodovarovo umění není náročné a přesto je nesmírně milé a uklidňující. Postavy dovádějí a příběh vzkvétá. Nejen skvělé drama ale i komedie. Brilantně zkombinováno. Žánry se doplňují, střídají a prolínají, aniž by se krátily, degradovali či pohoršovaly. Krása. ()

Wolvie

Suverénně nejlepší Almodóvarův film.Nikdy bych nečekal,že film,jehož tolik protagonistů má pochybnou sexuální orientaci a neujasněná pohlaví,se mi může tak moc líbit.A Cecilia Roth je naprosto báječná! ()

JimiH

Výborný film - krásně napsaný i natočený a hlavně originální. Alomdóvarův styl je v rámci nezávislého filmu opravdu jedinečný a nezaměnitelný. ()

bubblebobble

Môj druhý film s Almodóvarom. Ja som si myslel, že ženám rozumiem. Myslel som si, že svojim spôsobom rozumiem aj transvestitom/transexuálom. Ja som v podstate ženská duša. Opak je asi pravdou. Alebo sa len s režisérom trocha pocitovo rozchádzame. ALE! Kto si neobľúbil aspoň jednu jedinú postavu vďaka ktorej si povie, že to stálo za to vidieť? Ja ich mám v šuflíku spomienok odložené hneď dve :-) ()

miawallacova

Na rozdíl od "Špatné výchovy" mě tohle chytlo. ze začátku jsem měla nutkání to vypnout, ale díky bohu jsem se překousala začátkem a jsem za to vděčná. Almodóvar zkrátka rozumí ženám a co víc ženské duši. ()

Corbinian

Jemný a velmi citlivý film, který je překrásný ve svých detailech, okouzlující svojí jednoduchostí a přímočarostí, zároveň i jedinečně úplný. Když je pak Almodóvar schopný zkombinovat všechny tyto aspekty s neskutečnou audiovizuální stránkou, dostaví se hluboká katarze a pocit, kdy si člověk přeje, aby se film alespoň ještě o půl hodiny protáhl. Skvěle zahrané, napsané i zrežírované, s jasným cílem, který maximálně splnil svůj potenciál. A když divák překousne odlišnosti Almodóvarových filmů, dostane se mu úžasný a emotivní zážitek. |90%| ()

Stíba

Almodóvarův rukopis je bezesporu hodně osobitý stejně jako výběr a zpracování tématu lynoucího se celou dějovou linkou. Budu si jeho další filmy ještě muset nastudovat. ()

AloeB

Víceméně, jak už tu bylo stokrát řečeno, Almodóvar rozumí ženám lépe než kterýkoliv gynekolog a co je lepší, umí o nich i natáček kvalitní filmy. V jeho příbězích lze najít empatii i něhu - a přesto si volí témata, která ostatní režiséři raději přehlížejí. Todo sobre mi madre je vedle La mala educación a Carne trémula dalším silným životním příběhem tohoto výjimečného tvůrce. Možná jsem citlivka, co se Almodóvara týče, ale zkuste najít podobný film na scéně amerického dramatu. Film, kde ženská šlapka s osobním klidem přiznává své mužské přirození a dovede o sobě žertovat, kde zrušené divadelní představení zachrání její životní příběh (spolu s cenami jednotlivých implantátů) a kde se rozpláčete nad osobní zpovědí mužského transvestity a hodně špatného otce, který o sobě mluví v ženském rodě. Jistě, může to znít zvláště a nemusí to být pro každého, ale myslím si, že nelze popřít, jak režisér s takovými podivnými přísadami výborně zachází. ()

Vabr

Další typ filmu, kde nahlížíme do něčího života. Zdá se mi, jako by byly všechny uznávané filmy takové. Pak už jen záleží, jaký druh života a postav sledujeme. Zde jsem hned od začátku věděl, že se mi to bude líbit. Postavy byly sympatické, děj hezky plynul a úvod vtáhl do děje. Zvlášť oceňuji vhodné využití transexuálů, které nebylo násilné tak jako v jiných filmech. Do příběhu správně zapasovali a líbilo se mi, že se o otci dozvídáme malé kousíčky informací postupně, a až ke konci ho spatříme. Vše o mé matce obsahuje také hezký vypravěčský styl, špetku humoru a excelentní dramatickou hudbu (tak jako u Taxikáře), takže to zahraje na city diváka skvěle. Zjistil jsem, že je pro mě dobrý soundtrack ve filmu hodně důležitý. Vyhodnocení: Nevím úplně, jestli byl výběr hry Tramvaj do stanice Touha nějaký klíčový pro příběh či nikoliv, proto mám v plánu to zkouknout ještě jednou ()

pabelito

Opäť dokonalý Pedro a opať krásna a autentická Penélope. Tuším som na tú ženskú definitívne zmenil názor (od čias Vanilla Sky). Na Pedra som názor meniť nemusel, toto je jednoznačne jeden zo štvorice jeho najlepších filmov (Volver, Hable con ella, Carne trémula). ()

Perr

Almodovar jako vždy vzal ujetý scénář s divnýma charaktery a tváří se, že vůbec divné nejsou, což jsem také akceptoval, v čemž byl asi zásadní problém, protože film pak nenabízí nic co by vybočovalo z šedého průměru, ani ty citové emoce. ()

Chegynka

Pedro Almodóvar je mistr vnímání lidských životů, mistr toho jak smutné, špatné a drsné natočit krásně. Pokaždé mám pocit, že jsem na místě, přímo v dění, jakoby v kůži hlavního hrdiny.Přesně to všechno mám na jeho filmech ráda. ()

MELODY

Všeobecně se má zato, že Pedro Almodóvar "rozumí ženské duši". Pokud ano, přestaňte mne, prosím, považovat za ženu- některá režisérem předkládaná fakta se mi jen těžko chápou. Kupříkladu fakt obnovení intimního soužití s mužem, jenž si během dvouleté přestávky ve vztahu nechal "udělat" prsa větší, než má zmiňovaná žena. Pozastavila jsem se rovněž nad faktem, že se témuž silně promiskuitnímu muži, oděnému v sukýnce, s parukou na hlavě a se sedmnáctiletou drogovou minulostí na hrbu podařilo takřka na počkání okouzlit a do jiného stavu přivést krásnou mladou jeptišku. Ne, ne a ne! Každý má jiný způsob, jímž se vyrovnává s vlastní sexualitou a proč ne, má na to právo, všemu však přihlížet nemusím. A ne proto, že by Almodóvar atakoval mou úzkoprsost a mé maloměšťáctví, na nichž si tolik zakládám, je to proto, že se mi jednání zúčastněných zdá pramálo uvěřitelné. ()

bono22vox

Tento Almodovaruv film je dojemnou studii o životě lesbických zen a transsexualu. A kdyby nebylo transexualni prostitutky Agrado, byl by tento snímek smutný az k nevydržení... Almodovarovi se dari věrohodně a živě představit excentrické charaktery a směsicí neuvěřitelných ran osudu jen proto, ze nasazuje strizlivi ton... každopádně filmy tohoto tvůrce nejsou pro každého a musíte si pro něj vypracovat vztah. Barvy, temperament, velké city, smích a pláč to jsou hlavní domény dramatu s komediálními prvky. Báječná zábava pro divačky všech věkových kategorii a pro ženu v každém muži. Jo a ženský, pořádnou zásobu kapesníčků k televizi sebou... ()

0L0V0

Tragikomédia Všetko o mojej matke je akýsi prierez ľudských duší. Príbeh ženy, ktorá opustila starý život aby začala nový. Syn matky však po smrti zanecháva denník, kde posledné slova prebudia túhu matky nájsť otca. Ženy v tejto snímke sú silnejšie pohlavie. Skúma ženskú mentalitu z každého uhla, vo všetkých podobách a detailoch. Dáva ich do rôznych podivných situácií a my ako diváci len sledujeme ako sa postavy v týchto situáciách vyrovnávajú. Nastáva nám pohľad na ženy, ktoré sa musia postaviť problémom čelom a mnoho krát statočne čelia strachu zoči oči. Zabehnuté schémy však Pedro Almodóva ozvláštnil práve trassexuálnymi postavami, ktoré do toho vnášajú nové pohľady a iné riešenia. Hlavná postava klame. Väčšina postav klamu. Klamať je ľudské. Páči sa mi ako film hýri rôznymi farbami, najme červenou. Najdominantnejšiu farbu z celej palety farieb si obliekajú ženy pomerne často. Obklopuje ich táto farba či už v priestore, alebo svetelnou farbotonalitou. Je pestri či farebnosťou, alebo hereckými výkonmi. Sú také ľudské a uveriteľné. Je to príbeh plný emócií, ktoré sú veľa krát dojímavé. Tento film nie je pre každého, má svoj rytmus ktorý je pomalší, ale o to si ho viac človek vychutná, keď sa empaticky postavy k postavám. Postavy sú mojom ponímaní brané negatívne a však živé a taktiež majú svoje miesto v spoločnosti. Nie je to svet bežných normálnych ľudí. No problémy ktorými si prechádzajú sú väčšinou tie isté čo má aj bežný človek. Aj to je v tomto filme načrtnuté. Nedá mi oceniť dialógy, strih a hudbu. Páčila sa mi ako rôzne pracuje kamera s odrazmi od zrkadlo. Scéna v závere filmu kedy ukáže, dieťa otcovi a zároveň ukáže fotku ich dieťaťa, mňa osobne nedojala. No však začal som sa vďaka tomuto filmu pozerať trocha inak na transsexuálov. Aj oni majú dušu a majú to ťažké čo sa týka postavenia v spoločnosti. Tu však matka zase zostáva silná, statočná, a muž sa rozsype. Všetko o mojej matke je založený len na dialógoch, ktoré však posúvajú neustále dej kupredu. Film sa zaoberá rôznymi otázkami spoločnosti ako je napríklad, transsexualizmus, AIDS, autonehoda, závislosť, viera, život. ()

Dreadlord

Bylo to me prvni setkani s almodovarem cekal jsem od toho neco jineho ale film me prijemne prekvapil opravdu propracovany pribeh a dobri herci to jsem zrovna od spanelska necekal. ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Stačí říct \"Mluv s ní\" a každý, kdo se alespoň sem tam otře rukávem o pokladnu kina, ví, že jde o jeden z nejlepších filmů režiséra Pedro Almodóvara. Kino Aero nám v režisérově miniprofilu během… (viac)