Zjistit, že banda zlotřilců chystá největší loupež všech dob, to není tak těžké. Ovšem proniknout do spletité zločinecké sítě, odhalit a usvědčit její jednotlivé aktéry, překazit akci v samém zárodku, na to jsou ve Scotland Yardu krátcí. Žádný div, že požádali o přátelskou výpomoc francouzskou Sureté, která má tu čest být domovskou organizací nejgeniálnějšího detektiva světa! A Jacques Clouseau nezaváhá ani na okamžik, neboť boj se zločinem je pro něj svatá věc. Před i za Kanálem. Zdá se však, že britská půda jeho genialitě zrovna dvakrát nesvědčí. Ba dokonce by se dalo říct, že přes všechnu svou snahu prohrává jednu bitvu za druhou. Ovšem co je do jednotlivých bitev, že! Důležité je vyhrát válku. A o tomto výsledku Clouseau nepochybuje ani na vteřinu.

V pořadí třetí "panteří" komedie (z roku 1968) je dílem jiného tvůrčího i hereckého týmu než předcházející dvě. Režie se (namísto B. Edwardse) ujal Bud Yorkin, který do role geniálního poplety Clouseaua obsadil Američana Alana Arkina (Čekej do tmy, Srdce je osamělý lovec, Hlava 22, Havana atd.). V roli jeho protihráče Weavera se představí jeden z nejobsazovanějších britských herců Frank Finlay, dobře známý našim divákům např. jako Porthos ze slavných Tří mušketýrů Richarda Lestera. (oficiálny text distribútora)

El Indio

Tohle neni žádnej Clouseau, ve filmu neni typická panteří hudba, žádná z tradičních vedlejších postav a i typický inspektorovo povýšený a arogantní chování je fuč. Obzvláště odporný moment je scéna na lodi, kdy Clouseau začne plakat sám nad sebou. Fakt mimo... ()

Colonist

Jamese Bonda můžou hrát různí herci, ale Clouseau bude vždycky jen Peter Sellers a nikdo jiný. Zábavný tento film je a kdyby to nebyl parazit na originálním Clouseauovi, dal bych o hvězdičku víc. ()

otík

Film nenavazuje na předchozí díly o inspektoru Clouseau, je tak nějak mimo "sellerovskou" sérii. Film sám o sobě je ubohým, trapným a mizerným snažením se o komedii s clouseauvskými prvky. Především druhá polovina filmu je naprosto nedomyšlená, gradace filmu je zcela do háje, když dlouze chystaný děj je během několika minut rozpleten. Alan Arkin neztvárnil bláznivého Clouseau špatně, ale chybí mu lepší a zábavnější scénář. Dej filmu líčí inspektorovo pátrání v Británii po pachatelích loupeže vlaku, která měla pouze získat peníze pro daleko větší a sofistikovanější loupež. Opět půjde o Clouseaův život, opět se dílem náhod zachrání, opět se zamiluje a opět samozřejmě vše vyřeší. Hudba: Ken Thorne ()

filmmovier

Ne,ne,ne. Když k sérii s Clouseauem pustí Yorkina a navíc do hlavní role obsadí neskutečně nudného a blbého Alana Arkina můsí to nutně dopadnout zle. Pár vtipných momentů to má, ale jinak to je nuda od začátku do konce a s původní sérií se to vůbec nedá srovnávat. Tohle je fakt vrchol trapnosti. Zlatej Sellers! ()

Han22

Ne tohle prostě ne. Růžového pantera jsem nikdy příliš nemusel, protože Clouseau příšerný idiot, ale při opakovaném shlédnutí prvních dvou dílů jsem musel uznat, že všechno ostatní okolo fungovalo znamenitě a Sellers to výborně zahrál. Nuže Clouseau je stále příšerný idiot, ale kolem nefunguje vůbec nic. Zoufale nehodící se Arkin, neznámý režisér, který absolutně nezvládá. Vtipné scénky nejsou vtipné, "akční" scény jsou nepřehledné, finále je odfláknuté (co se stalo se zločinci a zbytkem peněz?). Nejsou tu ani dobré vedlejší postavy, hlášky, zato se tu hodně vykrádá z bondovek a dokonce z Fantomase. Vrchol je scéna, kdy Clouseau brečí nad tím jaký je idiot... nechápu proč to točili bez Sellerse, Edwardsa, vedlejších postav. Hvězdička za poměrně solidně vymyšlený zlodějský plán. ()

MickeyStuma

Po dvou snímcích o inspektorovi Jacquesovi Clouseaovi již nebyl zájem natočit další, a tak se toho chopili jiní tvůrci, kteří na nezájem sice narazili také, ale nakonec zelenou dostali. Inspektor Clouseau však již bohužel bez tváře Petera Sellerse. Roli dostal Alan Arkin. A byť se toho chopil zodpovědně, s plným odkazem na svého předchůdce, čímž se snažil přesvědčit humorným výstupem z dopravního letadla v úvodní scéně, po divácké stránce prostě nezaujal. Sellers je Sellers. To je jako kdyby místo Rowana Atkinsona hrál pana Beana někdo jiný. Taky nepřijatelné. Příběh se tentokrát odehrává v Anglii, kam byl samotným Scotland Yardem inspektor Clouseau přizván k nápomoci s případem a byť to zní divně, právě Clouseau, o kterém je to především, nemá tolik prostoru, jak by si, coby hlavní postava, zasloužil. V tom bude jistě další jádro diváckého nezájmu. Zábavnost tak hodně upadá, čímž děj příběhu vyznívá chaoticky a vůbec omšele. Ale úplně nezábavné to také není. Spíše se to drží průměru, kdy se některým situacím dá lehce pousmát, ale povětšinou se neví, co si o tom myslet. Snímek v českých kinech ve své době uveden byl, ale k televiznímu reprízování se zrovna nikdo nemá. A vlastně ani není divu. ()

havran

K mému překvapení si inspectora Clouseau zahrál i někdo jiný, než Peter Sellers - a kupodivu dobře! Dobý film ze zlatých časů francouzké komedie - bavil jsem se a některé hlášky fakt seděly...! ()

Richie1 odpad!

Zdaleka nejhorší z filmů o inspektoru Closeauovi. Alan Arkin byl zcela nekomediální, s Peterem Sellersem se vůbec nemohl srovnávat. Kdyby to byla komedie bez inspektora Closeau, možná bych se i občas zasmál a dal příznivější hodnocení, takhle to ale bylo zklamání, nuda, ztráta času. ()

Stejšn

Právem zapomenutý Clouseau. Je to blbé (teda ne že by série se Sellersem byla nějak oslnivě inteligentní), což bych tomu i odpustil. Ale ono to hlavně není VŮBEC VTIPNÉ. Za celou dobu jsem se ani jednou nepousmál, ten film je k uzoufání nudný. ()

Pan.Antonin

Sice se zde objeví několik zajímavých vtipných momentů, které ale v pojetí Alana Arkina nedopadly vůbec dobře a k zábavě nakonec příliš nedošlo. Naštěstí některé poté recykloval Blake Edwards a použil je v dalších filmech o geniálním inspektorovi. ()

Sao Saoi

Smutná story v pozadí, kedy sa MGM nedohodlo s Blakom ani Sellersom. A výsledkom je vyhodených ako aj zmrazenie projektu Panthera na niekoľko rokov. Čo sa týka filmu, je to poyerateľné, ale veľmi málo. V podstate sa celý film dá yhrnúť aj do 5 minút. A žiadne nové skeče ani humor v ňom neuvidíte. To už len naháňačka s Gorilami z prvej časti Rúžového pantera obsahuje v krátkej scénke viac humoru ako tu celý film. Peter Sellers proste chýba, ale tento film má problém aj so scenárom. postaviť príbeh na hercovi, ktorý sa snaží hrať Petra Sellersa, ktorý vlastne Clouseaua stvoril a do toho pridať prvky z Jamesa Bonda (s priamym odkazom v dialogu na Seana Conneryho) nie je ani vtipné ani zábavné... Táto kópia mohla kľudne ostať v trezore... Celkové skóre: 11% ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin