Fugó keidži – Balance: Unlimited

• Japonsko 富豪刑事 Balance:UNLIMITED (viac)

Haru Katou byl dříve elitním detektivem Metropolitní policie, ale jeho představa o spravedlnosti a prosazování zákona se příliš neshodovala s vizí jeho nadřízených. Tak byl tento mladý muž přeložen na Oddělení pro boj s moderními zločiny, které je místem pro většinu z těch, kteří v policejních složkách dělají problémy. Zde Haru zažívá spoustu nudné kancelářské práce, a tak není divu, že se občas snaží také dostat zpět do terénu. Během jedné z takovýchto akcí, kdy je cílem policie zneškodnit bombu umístěnou v jisté dodávce, se Haru seznamuje s novým detektivem, velmi neortodoxním mužem, jménem Daisuke Kanbe. Ten je synem jedné z nejmocnějších rodin v celé zemi, jeho finanční prostředky jsou proto absolutně neomezené a jeho možnosti tak v podstatě také. Daisuke má navíc za sebou výcvik agentů z Velké Británie a je tedy logické, že jeho pracovní postupy jsou něčím, na co není ani Haru ani celá Metropolitní policie zvyklá. Když se navíc stávají z Harua a Daisukeho parťáci, pak je jasné, že zločin ve městě zažije opravdu krušné časy... (Jeoffrey)

Hromino

Je tam znatelný rukopis Cucuie, snaží se to vypadat stylově a vcelku umně se zde daří kombinovat napětí, akci a humor. Tohle vše platí pro první polovinu. Pak zprvu nenápadně začne vystrkovat růžky souvislejší zápletka, u které se tvůrcům podařilo vzbudit mou pozornost, gradace začne zprudka nabírat na obrátkách a seriál se naparuje jak krocan, přidávaje do sebe další postavy a kličky, jako by měl mít ještě dalších 20 dílů, jen aby v posledních dílech rychle splaskl a veškeré napětí se vytratilo jak kráska nad ránem. Volba nového dabéra pro hlavního hrdinu byla znamenitou volbou, postavy jsou dobře napsané a absurdita ruku v ruce s nadsázkou jsou podány zábavně, ale zakličkováním příběhu v druhé polovině si tvůrci vzali do úst příliš velké sousto, které nedokázali strávit a jen horko těžko jej v posledních dílech protlačili svými kloakami. Jako jednohubka na zahnání nudy během jednoho či dvou dnů však zcela vyhovující! ()

Jeoffrey

Chápu, proč se to Scalpovi líbí, je pravda, že to je stylové a někdy i docela zábava. Hodně to táhne charizma hlavního hrdiny, který má uhlazené a chladné vystupování, technologický arsenál, za který by se nemusel stydět ani James Bond a obdobnou nadpřirozenou schopnost jako má Batman - je nepřirozeně bohatý. Líbilo se mi i to, že bych seriál dokázal rozdělit na dvě poloviny, kdy ta první je takové lehké blbnutí a ukázka, že peníze zmůžou skoro cokoli a ta druhá je zase spletitým případem plným docela zajímavých a občas i nečekaných zvratů. Takže seriál nesklouzne k monotónnosti. Také oceňuji, že postavy nevypadávají ze svých charakterů, není to taková ta klasická buddy detektivka, kdy dáte dvě odlišné povahy vedle sebe a táhnete to k tomu, jak jejich setkání postupně podstatně změní jejich chování. Tady se něco mění, ale pořád vidíte ty samé charaktery jako na začátku, jen s pár menšími odlišnostmi, tedy nemusíte řešit to, jak moc uvěřitelně na vás působí ten velký vývoj (nebo chcete-li přerod) postav... Co mě zase až tak neoslovilo byl Kambeho parťák Katou, působil na mě jak detektiv Mirek Dušín, což logicky mělo tak být, aby byl dobrý protipól k hlavnímu hrdinovi, ale za mě byl prostě na můj vkus nevýrazný, slabší článek - zkrátka sledovat ho nebyla taková zábava. Také jsem se nedokázal oprostit od logiky a jen si užívat tu zábavnou absurdnost (což se mi u mnoha jiných seriálů dokonale daří). Jak se sakra dostanete z Anglie do Japonska za 18 minut? Jak dostanete kapelu z jejího koncertu k vlaku plnému důchodců zase za pár minut? A to jsou jen paradoxy ohledně času a vzdáleností! Neměl bych tohle u seriálu řešit, filmy s Bondem přeci taky takhle nerozebírám, ale tady to bylo nějak moc... Když se na to dívám a zamyslím se nad tím, jak jsem si to užíval, tak je správné dát rozhodně nadprůměrné hodnocení, v těch důležitých bodech to pro mě funguje a vadí mi v podstatě věci až na druhé koleji. Pak se ale podívám na seriály, kterým jsem dal v nedávné době 7/10 a v porovnání s nimi mě to vlastně bralo o chloupek méně. 6,5/10 ()

Scalpelexis

[Shlédnuta 1 epizoda, first impressions] Hohó, tohle byla větší legrace, než jsem očekával! Představte si znuděného Jamese Bonda, který má neomezený kapitál ale velmi omezené empatické cítění. Upřímně, v reálném životě bych s takovým člověkem nikdy nevyšel, ale na anime obrazovce mu dám zelenou 24/7 a jen blbni! Daisukemu to totiž nejenže děsivě sekne (#nohomo), jeho porušování obecných pravidel vypadá elegantně a jednodušeji jak kouření doutníku. Nezmiňuji, že výtečný byl i výběr dabéra. Jeho sidekick mu bude hrát vyvažující morální protipól a věřím, že oba mají co vyprávět ze svých silně ovlivňujících minulostí. Vyjma fuj CGI auťáků to má i parádní audiovizuál, zvlášť hudba má opravdový šmrnc. Budu vzhlížet následující díly. ()