Blood of Dracula's Castle

• Veľká Británia Blood of Dracula's Castle

darkrobyk

Fotograf Glen zdědí po svém strýci hrad, a tak se na něj vydá se svojí snoubenkou Liz. Ta sice na žádost o ruku Glenovi nekývla, ale jakmile dostal hrad, změnila logicky názor. Jenže hrad má již šedesát let nájemníky, starší pár, s nimiž se chce Glen rozloučit. Hrabě s hraběnkou se ovšem nemíní stěhovat a naopak se chtějí oni zbavit Glena, jsou totiž upíry. K nim ještě patří všehoschopný komorník, znetvořený obří sluha Mango a Johnny, který uprchnul z vězení. Johnny je maniak, co vraždí s chutí a na potkání a co se navíc za úplňku mění ve vlkodlaka. Boj s touhle sebrankou nebude jednoduchý. Někde mezi Addamsovou rodinou a gotickým hororem. Snad nejrychlejší přeměna ve vlkodlaka, jakou jsem ve filmu viděl. Pár napínavých scén - především hon na Johnnyho - skalnaté koryto potoka s peřejemi a vodopády je úžasné -  a pak pro změnu hon na děvečku. Poslední čtvrthodinka má ke gotickému hororu nejblíže, nechybí ani obětování měsíční bohyni (nebo bohovi, no to je jedno). Triky jsou vesměs mizerné, ale budiž. Rozhodně nejlepší je hudba, ta nemá chybu! Dnes asi především pro sběratele. ()

Goldbeater

Je to nízkorozpočtová blbina, která se snaží jet na vyčerpané vlně klasických drákulovských hororů, avšak ten titulní „Drákulův hrad“ vypadající spíše jako běžná kalifornská barabizna, absence jakékoliv atmosféry a nedostatek vizuálně zajímavých scén tomu vůbec nepřidávají. Na konci 60. let už tenhle koncept nemohl strašit ani ty nejnaivnější diváky. ()

vitekpe

Tezce ceckova podivana plna amaterskeho herectvi. Je to barevne a cele to pusobi jak natocene videokamerou za dve odpoledne. Takova michanice vseho...hlavni postavu ztvarnuje Jennifer (v titulcich jako Barbara) Bishop, o ktere jsem nikdy neslysel... :) P.S.: imdb o filmu rika: Count Dracula and his wife capture beautiful young women and chain them in their dungeon, to be used when they need to satisfy their thirst for blood. ;) ()

corpsy

Vec zrodená v hlavičkách, ktoré si povedali že biznis je biznis a divák občas zožerie aj seno. Netuším, ako to dopadlo pred kino kasami, ale viem ako to dopadlo umelecky. Blood - tej tam ani niet, Dracula - ten je zrejme tým najhorším, aký bol kedy na plátne predstavený, Castle - nejaká mexická vidiecka budova. No proste bomba. ()

TERRORDROME

Absolútne brakový šesťdesiatkový rádoby horor s pár sranda prvkami ktoré tomu dávajú nejaké body k dobru. Rozhodne ma bavil ten absurdne snobský párik upírov vychutnávajúcich delikátne "vínko" a ich suchoprdný komorník. K tomu ešte vlkolak recidivista na úteku z väzenia a dementný hrbatý hromotĺk Mango. Vlkolak Johnny sa sťažuje že za úplnku sa mu zatemňuje mozog a núti ho to robiť zlé veci, ale keďže nemá žiadny problém s vraždením ani v ľudskej podobe, až taký problém to asi nebude. Hlavný problém filmu je rozťahanosť scén, keď trebárs vlkolak naháňa dievčinu po lese, tak to trvá dlhé minúty a nie a nie skončiť.  Vtipné bolo keď prikované ženy v pivnici zbesilo vrešťali keď sa objavilo niečo horšie než upíri a monštrá... potkany! Aj keď tie si ženštiny moc nevšímali a skôr sa sami vydesene tlačili do rohu. A keď hrdinovia nájdu majiteľov zámku spať v rakvách, chlapík poznamená - "toto má určite nejaké racionálne vysvetlenie... vážne aké?... sú to upíri"! Už ste niekedy v nejakom filme videli aby sa upíri posrali pred revolverom, nechali sa spútať a vyjednávali o život až kým ich slnko neupraží?! Plus často nepasujúci soundtrack, keď pri hororovej scéne hrá klávesová hudba ako z pornofilmu a pri vystupovaní z auta pred domom zasa burácajúci orchester. Celková nemtavosť zaisťuje ľahký úsmev, takže sa tá sračka dá v pohode prežiť. ()