Uprchlý agent KGB Nikolaj Dalchimsky (Donald Pleasence) před svým zmizením ukradl seznam spících agentů, kteří byli během padesátých let posláni do Spojených států. Agentům, kteří byli součástí operace s krycím jménem TELEFON, byl nejprve vymyt mozek a pod určitou formou hypnózy dostal každý z nich instrukce týkající se klíčových vojenských základen. Aktivováni měli být pouze v případě války jistým veršem z básně Roberta Frosta. Dalchimsky seznamu využije a začne spící agenty budit. Když několik zdánlivě obyčejných lidí zničí vojenská zařízení po celém území USA, je po jeho stopě sověty vyslán Major Grigorij Borzov (Charles Bronson), který má za úkol Dalchimského zlikvidovat a zabránit krizi, jež by mohla vést až ke třetí světové válce. (3DD!3)

farmnf

Další děsivá špionážní blbost s připrclým mexikáncem Charlesem B. Tentokrát mě potěšil tím, že jako ruský major KGB nemá manželku. Kdyby chudinka v Petersburgu žila, byla by tutti tuhá jako v Přání smrti 1-n. Zprvu jsem myslel, že se jedná o vkusnou parodii. Zazvoní telefon, někdo odříká citát a oběť nabyde výrazu jak já po pečeném jehněti a 3 litrech veltlínu. Pak něco v Americe bouchne. Hovno. Don Siegel to vážně myslel vážně jako špionážní thriler. Možná desetiletý divák by tím byl i zaujat. Já jen nad touto kravinou kroutil hlavou i prsty u nohou. ()

Sfinkter

Žádnou bronsonovskou razii nečekejte, Telefon je překvapivě pomalá špionážní záležitost, která má k jiným Charlesovým bombám daleko. Bohužel ani lékař Michaela Myerse z Halloweenu Pleasence nedostal skoro žádný prostor. ()

noriaki

Špionážní thriller natočený stylem "představuji si to jako Hurvínek válku". Přestože se mu nedá upřít napínavost a zábavnost, námět je od A do Z úplná hovadina. O vypointované zápletce jsem si mohl nechat jen zdát a nedočkal jsem se ani náznaku sofistikovanosti. Parádní atmosféra tento nedostatek trochu zakryla, jenže ve výsledku film táhne jen lahůdkový vizuál a Charles Bronson. A navzdory nepopiratelným kvalitám obojího, je to málo. V samotném závěru jsem rozhořčeně umazal jednu hvězdičku za naivní pointu. Asi jsem neměl, ale čeho je moc, toho je příliš. ()

Han22

Konečně zábavnej thriler. Odpadlý agent KGB se seznamem spících agentů se objevuje v USA, obyčejní lidi po aktivaci podnikají sebevražedné útoky na vojenská zařízení a KGB vysílá mlčenlivého zabijáka, aby ho našel a zlikvidoval, než rozpoutá třetí světovou válku. Skvostný začátek nasadí parádní tempo, které samozřejmě nevydrží. Objevuje se zvědavá agentka, laškování a humor, což podkopává napětí. Pleasance je sice typicky ruská držka, ale je spíše v pozadí a Bronson... mno snaží se, ale jako agent KGB fakt nevypadá. Je to spíše klasická bronsonovka než nějaký geniální špionážní film. Nicméně útoky jsou mrazivé, finále napínavé, chytře vymyšlené (jak zabít někoho v místnosti se dvěma policajty?) a happy end potěšil. A tyhle náměty plné špionů a spících agentů z dob studené války mám rád, skvěle jsem se bavil, takže si nadhodnotím na 4*. ()

Holina

Jako vždy vynikající Bronson ve vskutku zajímavém kousku. Předpokládám, že nebude dlouho trvat a nějaké studio se chytí remaku. ()

F.Sucre

Tou stylizací a obrazem sedmdesátých let mi to okamžitě připomnělo "Noční přízrak v poledne". Nápad to byl dobrý, ale na způsobu "aktivace" tajných agentů by se mělo ještě zapracovat. Přišlo mi to trochu přetažené za vlasy. ()

Belmondicek

Režisér Don Siegel opět předvedl kus poctivé filmařiny. Zběhlý agent KGB Donald Pleasence aktivuje v Americe "spící agenty", aby svými sebevražednými útoky zničili nějaké vojenské cíle. Ústředí KGB tedy posílá do států svého nejlepšího agenta s fotografickou pamětí v podání Charlese Bronsona. S pomocí kontaktu Lee Remick se vydává po jeho stopě, aby ho našel a zlikvidoval.... Zaujme parádní dobová atmosféra studené války, solidní akce, která nabídne několik zajímavých momentů, mohutné exploze a dávkované napětí. Na scénáři se podílel Peter Hyams, který měl původně režírovat. Bronson je opět skvělý ( dokonce se předvede v ruské uniformě ), Pleasence mohl být více šílený a Remick nebyla jen na ozdobu, ale byla Charliemu rovnocennou partnerkou. "Víte, jste mírně atraktivní muž, ale taky jste otrava!" ()

karlee

Průměrný špionážní thriller, Charlie se sice snaží být drsný, ale jiskření mezi ním a blond agentkou se moc nedostavuje a motiv záporáka je dost chabý. ()

ilclassico

Dostal jsem strašnou chorobu - přestaly se mi líbit špionážní filmy. Jak ti agenti, dvojití a trojití, běhají po celém světě, aby ho zachránili, jak niterně trpí, nebo se baví se šlapkami, popíjí alkohol, šermují s pistolkami a zcela vážným obličejem deklarují pitomosti. Málokterý žánr zestárnul tak rychle jako tenhle. A z vážně míněných příběhů se staly komedie. Ano, komedie. Tolik všeobecně. A k filmu? Je možné, aby takovýhle pitomý námět byl zfilmován a bral se vážně?! Ano, je. Vím, je to jen zábava, klišé patřící k tomu, nemá se to brát až tak vážně... to všechno vím. Ale já v tom vidím už jen nesmyslnou, nechtěnou komedii, kterou nelze už ani politovat. Možná to chce duši dítěte, které ve mně očividně zemřelo. Herecké výkony standardní, režie (na Siegela) nevýrazná, název filmu hloupý. Nevím, jestli se uzdravím, ale to by se filmaři museli setsakramentsky snažit. V rámci žánru za 2. ()

jopal

Mna to teda absolutne neoslovilo, cele mi to pripadalo take umele, akoze natocme nejaky film s Bronsonom, nech sa ludia divaju. Strata casu. ()

nanamarak1

Výborný nápad, skvěle provedené výbuchy a dobré finále v hospodě. Zbytek je však po všech stránkách průměrný. Siegel natočil celou řádku dobrých filmů, ale tenhle je jeden z těch horších. 55% ()

Johgas

Chřestýši chřestí. Lee Remick je krásná a chladně vypočítavá. A to je tak všechno, ničím jiným mě ten film nezaujal. Když to srovnám s filmem "Agent, který přišel z chladu", tak to bylo dosti slabé, nevěrohodné a bez napětí. ()

Ardath

Zajímavý námět, ale nic, co by si člověk za měsíc po zhlédnutí ještě pamatoval. Charlesu Bronsonovi jsem nikdy nepřišel na chuť, i když si ho jako herce vážím. Jeho fandům by se Telefon mohl klidně hodně líbit. ()

SNCIS

Hodně zajímavé, námět originální, přesvědčivá atmosféra, slušné herecké výkony v čele s perfektním Charlesem Bronsonem. "To že jsem paranoidní, ještě neznamená, že nás nesledují!" Nemám nic proti tomu, je to vyložená kvalitka. - 95%. ()