Případy neviny

Svědek: Procesy s Frankym Carrillem (E05)

(epizóda)
  • USA The Witness: The Trials of Franky Carrillo

Nový tým právníků odhalí nedostatky v očitých svědectvích klíčových pro Frankyho osud. Ten má po velkých zvratech znova naději na osvobození. (Netflix)

klukluka

I když jsem se při sledování téhle dvouhodinovky (jsou to 2 díly) občas trochu ošíval (fakt to bylo dlouhý), tak mě ve finále emočně rozsekal ten konec. Žasnu nad tím, že z Folsomu vyleze po 20-ti letech vyklidněnej, slušnej člověk. Asi moc koukám na filmy a minimálně ve většině z nich by to tak rozhodně nebylo. Ven by se dralo potetovaný, osvalený, omezený, hrubiánský zvíře, aby škodilo a škodilo. A tahle podvědomá představa většiny z nás může být dalším důvodem, proč se neženeme do náprav možných starých křivd. Respekt Frankiemu, že se tak liší od tohoto mýho lacinýho předsudku. A respekt té advokátce. Úplně jsem zapomněl, že se ta práce dá dělat i takhle. ()

Arsenal83

Dozvedáme sa, ako škandalózne sa vyšetruje a získavajú svedectvá, len aby bol prípad vyriešený. Ako kľúčové svedectvá boli prijaté výpovede svedkov, ktoré sa úplne rozbiehali a niekedy až vylučovali. Frank mal však len malú nádej na oslobodenie, pretože jediný, kto mu mohol pomôcť, bol jeho otec. Ten však už zomrel. Dobrý právnik však dokáže pomôcť a pomocnú ruku pridáva aj syn zavraždeného, ktorý má zmysel pre spravodlivosť. ()