Deti Duny

• Česko Děti planety Duna (viac)
všetky plagáty

Po zvrhnutí rodu Harkonnenov vládu nad planétou Arrakis preberá rod Atreidov. Príbeh odzrkadľuje politiku, mocenské túžby a intrigy v svete, kde je najvzácnejšou látkou korenie Melanž, ktoré sa nachádza v celom vesmíre jedine na planéte Arrakis - na Dune. Adaptácia pokračovania slávneho sci-fi románu Franka Herberta nadväzuje na minisériu Dune (2000). Dej pokrýva obsah kníh "Dune Messiah" (Spasiteľ Duny) a "Children of Dune" (Deti Duny). (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa JohnCZ k tomuto seriálu (1)

Deti Duny (2003)

Vizuálně i trikově určitě mnohem lepší, jak původní Duna, nicméně dějově mě to pořád ne a ne pořádně chytit. Na to, že to narozdíl od první minisérie tentokrát adaptuje dokonce 2 knihy ságy, tak je to dějově takové prosté a celou dobu se tam vlastně nic moc neděje, postavy chodí sem a tam, pronášejí teatrální repliky a akce nula nula nic. Pohnutky postav mi tady již byly naprostou záhadou. Stále jsem měl pocit, jako kdyby mi unikala podstata, což je možná tím, že jsem nečetl předlohu. U filmové adaptace to ale znamená jen jednu věc: není prostě dobrá. Jinak je to ale na jedno zhlédnutí solidní televizní podívaná s překrásnou epickou hudbou Briana Tylera. Slabší 3*. ()