Na rodinnej farme v Bucks County v Pennsylvánii sa jedného dňa objaví v kukuričnom poli záhadné 150 metrové znamenie. Hlava rodiny Graham Hess, jeho brat Merrill a dve deti stoja pred záhadou. Je to zlý vtip? Správa? Varovanie? Zvieratá v okrese sa začínajú správať zvláštne, psy sa stávajú agresívnymi. Televízne stanice hlásia, že obrazce v obilí sa začínajú objavovať po celom svete... Množstvo a rýchlosť, s akou sa objavili, svedčí o spolupráci stoviek jednotlivcov v mnohých krajinách. Kto sú ich tvorcovia? Čo sa nám pokúšajú oznámiť? Niektorí ľudia veria, že sú dielom mimozemšťanov, podľa iných ide o podfuk. Je len zopár vysvetlení. Zrejme ide o najväčší podvod, aký kedy kto pripravil. Je tu ale ešte jedna možnosť. Že sú pravé... (oficiálny text distribútora)

cure

Tak teraz neviem či som pozeral iný film ako ostatný. Na mňa Znamenia neurobili absolútne žiadny dojem. Chýbala mi hlavne pointa a aj to toľko vyzdvihované napätie. Za snahu vybudovať určitú atmosféru a štandartné herecké výkony dávam dve hviezdy. 30% ()

Ssoumess

Takhle nudnou sci-fi jsem jaktěživ neviděl. Pro mě to bylo veliké zklamání. Nicméně objevilo se pár míst kde jsem byl napnutý, nějaký body dám... 3/10 ()

desolator6

Človek si pozrie trailer a teší sa na mimíkov!!! A čaká...a čaká...a čaká...a čaká...a čaká...ALE ONI TAM VLASTNE NIE SU!!! Namiesto toho veľa kydov o tom ako nič nie je náhoda, všetko má svoj účel, atď, atď. Celý svet sa bortí útokom mimozemšťanov, ale ústredné postavy sedia na riti a čakajú kým im príde objednaná pizza (asi). Potom tam ukážu jedného týpka, ktorý dá mladému ochutnať bongo rovno z jeho ruky a nakoniec ho strýco Joaquin ujebe baseballovou palicou. Koniec filmu a po ňom už len ťažký výdych tipu "konečne". ()

cogi

Nejlepší je ta atmosféra, ... návštěvníky z vesmíru pořádně za celý film nevidíte, ale mráz vám přesto běhá po zádech, nejhorší je to napětí ()

Porp

Hororové prvky tu mali fakt grády: hlasy v poli, silueta na streche, ...., ale ako to už v hollywoodskych filmoch býva, tradične to pokazil koniec. Miesto mimozemšťana votrelec produkujúci jedovaté výpary a celkovo dej odohrávajúci sa asi od polky filmu v globálnej atmosfére útoku týchto votrelcov na Zem. Očakával som, že sa to bude točiť len okolo rodinnej farmy, ako na začiatku v duchu: mimozemšťania alebo susedia a že záver bude rafinovanejší. ()

Luisis

Dokonalé po všech stránkách.Věřil jsem na invazi a prožíval celý příběh s protagonisty.Atmosféra na Oscara a casting přímo exkluzivní - 95% ()

Mks741

Po prvé co sem tenhle film viděl už nevim kolik let zpátky jsem nemohl hodně dlouho pořádně spát. Ani pořádně nevím co je natom tak strašidelného... asi Mel Gibson jako kněz :) ()

HonzíQ

Ve prospěch filmu mohu říct, že rozhodně nenudí, dramatické pohledy Mela Gibsona do prázdna silně připomínající nepochopeného gotika Richmonda z IT Crowd, neskutečně pitomá postava expáterova bratra, celkem zbytečné prostřihy na scénu s umírající manželkou, zdrcující emocionální výstup synátora při večeři, přesvědčivý asi jako předvolební sliby a vše korunující závěrečné rozuzlení na druhé misce vah mi ale přesto neumožňují dát celku víc jak dvě hvězdičky. ()

IdaHutt

Musela jsem se upřímně smát, v závěru snímku jsem už smíchy mečela. Vynikajcí sci-fi parodie. Pardon, on to asi Shyamalan ZASE myslel vážně, ach jo! ()

Mukunda

No je to pěkný film se skvěle gradovanou atmosférou, úsměvně vypadající mimozemšťané tam nejsou tak moc, aby byli vyloženě otravní, co jsem ale nemohl odpustit, je množství scénáristických berliček, které jsou vyumělkované až příliš účelově pro závěr filmu, aby dopadl tak, jak dopadl. ()

mira22

Film, který ve vás zanechá dojem. Velice dramatická atmosféra přilétajících mimozemšťanů vás nenechá v klidu a i příběh Grahama a jeho rodiny, který má své rozuzlení na konci, dobře do filmu zapadá a tvoří z něj to nejlepší možné. Dokonalé hororové drama. ()

Jajar

Sci-fi hororový příběh plný konstantně udržovaného napětí i spousty funkčních lekaček se skvělou atmosférou, díky které se divák rozhodně nenudí. Precizní vystavěnost děje jako ve Vyvoleném, nebo pořádná pointa ze Šestého smyslu tentokrát chybí, rozhodně se ale musí nechat, že v roce 2002 měl Shyamalan filmovému světu stále ještě co říct. ()

Drom

Jediné a to nejvýraznější, co film má, je atmosféra. Už mě nebaví ta představa, že každej zdeformovanej emzák s divnýma očima míří do nejbližšího americkýho vidlákova dělat světelný efekty na nebi a kruhy v polích. A Mel Gibson není zrovna vhodný typ na obyvatele takového místa. Tedy bylo to námětem docela naivní a foxmulderovský, ale atmosféra některých scén byla prvotřídní. Škoda, že ji kazí skoro vše ostatní, ač ani jeden nedostatek není fatální. ()

JBMAVERICK

Ano.. takhle si přestavuju sci-fi thriller. Narozdíl od Války světů je tady čeho se bát a čeho se leknout. Atmosféra filmu je místy opravdu mrazivá a může za to nejen výborná hudba Jamese Newton Howarda. Od shlédnutí tohohle filmu, se nikdy nedívám moc dlouho do kukuřičného pole. ()

CharlieSs

Joaquin Phoenix a Mel Gibson ještě přidali na hodnocení. Tenhle film je naprosto geniální, miluji filmy s mimozemšťany, a tohle tomu dodalo korunku. Mel i Joaquin byli dokonalí a i oba dětští herci byli skvělí. Jediné co budu vyčítat jako vždy jsou dva mrtví psi a ošklivá věta od syna ke svému tátovi. A tenhle film taky mluví za to, že Bůh není opravdu vždy jen... Však vy víte. Někdy je to prostě osud, náhoda, ale ne Bůh. Ne jinak než 5*! ()

NightPorter

Úžasný film s naprosto perfektní atmosférou, která mi i na 7. promítání způsobila husí kůži a slušnou dávku emocí :-) Gibson skvělý, Phoenix boží, i ty děcka se výjimečně dají snést. Opravdu výborný film. Škoda, že se nenaplnila očekávání Golfisty, a tento režisér už po znamení nic kloudného nenatočil, spíše samé odpady. ()

Pekisan

Za tu hravost a zanrovu nezviazanost. Mame tu rodinnu existencnu dramu na sci-fi pozadi s komedialnymi vlozkami. A tomu vsetkemu otazky duchovna a viery. Ukazte mi film, kde to funguje. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)