Ja, Victor

USA, (2020–2022), 13 h 26 min (Minutáž: 24–34 min)

Predloha:

Becky Albertalli (kniha)

Seriál umiestnený do sveta priekopníckeho filmu Ja, Simon v roku 2018, ktorý bol inšpirovaný uznávaným románom od Becky Albertalli "Simon vs. the Homo Sapiens Agenda". Predstavuje Victora, nového študenta na strednej škole v Creekwoode, na jeho vlastnej ceste objavovania seba samého, ako čelí výzvam doma, zžíva sa s novým mestom a skúma svoju sexuálnu orientáciu. Keď je toho všetkého priveľa, osloví Simona, aby mu pomohol zdolávať zdary a nezdary strednej školy. (Disney+)

Recenzie používateľa Stanislaus k tomuto seriálu (1)

Ja, Victor (2020)

Film Já, Simon měl sice svoje mouchy, ale i tak to byla sympatická oddychovka, ze které i přes přítomnost vážnějších linií sálala neuvěřitelně pozitivní atmosféra. Proto jsem byl zvědavý na seriálovou verzi s podobným námětem. Všiml jsem si, že čím jsem starší, tím se mi zdají být filmy a seriály ze středoškolského prostředí vzdálenější, proto se musím na takové kousky dívat trochu s nadhledem - alespoň co se chování a vývoje postav týká. To byla jen taková malá vsuvka na začátek. "Já, Victor" si bere od svého filmového předchůdce základní kostru, nicméně se zaobírá i dalšími problematickými tématy než jen uvědomováním si sebe sama v období dospívání. Řeší se zde manželské problémy, první zamilovaná opojení a s tím spojená vystřízlivění a celkově rodinné a přátelské vztahy, které jsou jak křehké, tak i skálopevné. Jak už jsem ale řekl - je lepší se na některé dějové linie dívat očima náctiletých. Líbilo se mi nenásilné napojení na původní film a s tím spojené menší roličky herců z Já, Simon. Jak už tomu u středoškolských filmů a seriálů bývá, tak i zde se tvůrci v případě pár herců trochu sekli s výběrem - tím nemám na mysli herecký výkon, ale vzhled 25+, což pak vypadá trochu uměle. Ale budiž! Závěr poslední epizody člověku nabídl celkem zásadní cliffhanger, takže jsem zvědavý, jestli se dočkáme pokračování (nejen) Victorova příběhu - pokud tedy seriál nepropadne u diváků. Za mě ve výsledku slabší čtyři hvězdičky! /// Druhá série byla kvalitativně na obdobné úrovni, co se týká řešených problematik a (místy lehce na pěst) vývoje a chování postav, přičemž bych vedle Victorovy linie vyzdvihl zejména tu s Felixem a jeho nemocnou matkou. Postava nováčka Rahima je sympatická a potěšila mě menší rolička pro "simonovského" Joshe Duhamela. V závěru se tvůrcům podařilo mě opět slušně napnout. ()