Nezaměstnaný šéf reklamky začne pronásledovat nájemníky domu, kde dřív bydlel. Jeho úmysly s novou rodinou naberou zlověstné obrátky. (Netflix)

solisoli

Španielska kompozícia psychologickej drámy, poriadne premakaným scenárom a silnou hierarchiou, ktorá prerástla celkovému dojmu cez hlavu. Chcelo to lepšie použité postavy a vierohodnejšie premyslieť udalosti. V tom prípade by to bolo dokonale vymyslené pre celkový záverečný dojem. To však nemení na pútavosti v slušnom spáde, nie však plne logickom poňatí. ()

srolyma

Bývalý špičkový kreativec přijde o práci, o byt a o zdroj financí a tak se snaží pomocí důmyslných lží, intrik, podrazů, infiltrací a manipulací dostat zpátky vše, o co přišel. Jak psycho thrillery moc nemusím, tak tentokrát Španělé překvapili. Trochu pomalejší, ale celkově velmi slušné. ()

Dejf4

Trihller, který na jeden večer zabaví, ale ničím nepřekvapí a neuhrane. Táhne to výborný Javier Gutiérrez. A zpočátku film vypadá dobře. Slušná atmosféra, zajímavý vývoj děje, dobrá technická stránka snímku. Ale postupem času je to více a více překombinované a tak přehnaně nereálné, že se toho nedá nevšimnout a nevnímat. Poté dospějete ke konci, který je přitažený za vlasy dvojnásobně a scénáristicky silně nedotažen. Zkrátka těžko uvěřitelný příběh. 6/10 ()

BlondJames

Konec se mi nelíbil, nemusím Americké happy end(y), ale jsem přece jen cíťa a Tomás se mi líbil, takže dávám mínus hvězdu za to, že mě ten konec nasral..To už radši nějakou tu telenovelu nakonec, než když zlo zvítězí nad dobrem, buuu :´( ()

hony23

Tvůrci vytvořili fakt luxusního zmrdečka, který si okamžitě získá sympatie diváka. Ano, je to samozřejmě dost přitažené za vlasy, ale baví to od začátku do konce a o to přece jde. ()

Saxos

Dnes přenecháme klady a zápory Javierovi. Klady: pravděpodobně zbavil svět jednoho pěkného pedofila; k nové rodince se choval víc rodinně než k zavrhnuté; bejvalku i synátora zajistil. Zápory: cajti i koroner by museli být tupci, nebo lemplové; bohužel Tomas musel z cesty; trochu zapomněl šetřit, kluka pěkně vykrmil a o maminu se moc nestaral, celou svojí energii věnoval jen práci z které ho stejně vyhodili. Závěr: zbytečně dlouhé, ale doporučuji. ()

bonovox

Znepokojivý thriller o túžbe za každú cenu zostať žiť na vysokej nohe aj za cenu ľudských životov a osudov. Španieli to s podobnými námetmi jednoducho vedia. ()

Jankocour

Skvěle podaná pokrytecká společnost, kde když nemáš prachy a postavení tak nejseš nic. Jeden z těch novodobých španělských filmů, které stojí za to. ()

Accuphose

Ten film není špatný, dá se lehce polemizovat nad námětem, provedením, tím jak by to ve skutečnosti mohlo nebo nemohlo být. Kvalit snímku "Zatímco spíš" to sice nedosahuje, ale přesto se na něj ještě někdy s chutí podívám. Cílevědomost je silná vlastnost :-D ()

Awer

Za mě fakt nevěrohodné. Nevidím v postavě Javiera dost potenciálu k tak náhlému a plánovitému zvratu a upřímně řečeno, i to, jak s ním svět vyjebává a jak naprosto mu pak plán vychází, je strašně zjednodušené. Film neděsí, nepřekvapuje, ačkoli popisuje něco nechutného a záměrem sofistikovaného. Hollywood s tím balastem akce, který by přidal, by takhle byl OK. Ale tohle není přiznané béčko ani áčko. ()

Dejna

Námět výborný, provedení bohužel průměrné.. už jsem nějaký ten povedený španělský thriller viděla (a ne jeden), tenhle počin je ale v několika ohledech těžko uvěřitelný a zápletka působí místy poněkud nedomyšleně. Největší problém ale vidím v rozuzlení celého příběhu (opět těžko uvěřitelné), ale třeba se to zase jiným bude zdát neotřelé a nečekané. Většina hodnocení je nadprůměrná takže proti gustu.. :-) ()

Pignon

Do důsledku dotažená hříčka na téma, když je dnes člověku padesát. Prvních dvacet minut je dokonalá etuda konce kariéry růstu. Děsivě pravdivé a sžíravé. Následné řešení je psychodrama s morálně nevyrovnaným vyzněním. Pět hvězd za těch pět křížů, které jsou často k neunesení. ()

VsetkoVsade

Rodinné príbehy o dokonale harmonických medziľudských vzťahoch sú odjakživa mojou šálkou lysohlávkového čaju. V tomto prípade divák sleduje dojímavý osud príkladného suseda, manžela a otca, ktorý popri skutočnosti, že svoj počestný život zasvätil práci a väčšinu zvyšného času obetuje nadovšetko milovanej rodine, vo chvíľach osobného voľna neváha navštíviť ani svojich známych, aby sa pri dobrom jedle a pohári vína navzájom podelili o celodenné dojmy a skúsenosti. Pravdou síce je, že svojou prítomnosťou ich byt neraz poctí ešte predtým, než sa stihnú vôbec spoznať a predstaviť, a vlastne počas jeho návštev ani nutne nemusia byť doma, tento nepatrný detail však vašu mienku o jeho družnej a priateľskej náture dozaista ani v najmenšom neovplyvní. Od filmu som si nesľuboval prakticky nič a o to intenzívnejšie som si po jeho skončení spokojne masíroval bradavky, rozbeh má síce pomalší, no herecké výkony sú presvedčivé, nápad mu prekvapivo nechýba a na jeden pekný filmový večer s mojou nafukovacou priateľkou Aničkou to dokonale stačilo. Trojka ako vyšitá. ()