Príbeh boxera, ktorý sa po návrate z väzenia snaží vrátiť do normálneho života. Belfastský boxer a vojak IRA Danny Boy Flynn sa po štrnástich rokoch vracia z väzenia a snaží sa znovu vrátiť do normálneho života. Jeho bývalá láska je však už medzitým vydatá za iného uväzneného člena IRA. Danny ďalej boxuje a v jeho telocvični sa stretávajú katolíci i protestanti. Sektárske násilie však tejto zdanlivej idylke neumožní dlhé trvanie... (STV)

Antiquus

Ústřední příběh za pět hvězdiček nestojí, což ale tentokrát nevadí, protože film je spíš o zachycení atmosféry v Belfastu, což se podle mě povedlo. Trochu vadí ta nelogičnost se zavřeným manželem Emily Watsonové, o kterém sice všichni mluví, ale nakonec se na něj všichni vykašlou a zapomenou (včetně synka, který o něm do té doby mluvil v každý druhý scéně) a na konci filmu se o něm radši taktně pomlčí. Hezká hlavní melodie: Gavin Friday - In the Shadow of a Gun. ()

Tomulka

Daniel Day - Lewis je prostě herec s velkým H. Jeho mimika obličeje a hlavně ty pohledy jsou naprosto famozní. Nejlépe to zatím ukázal ve filmu Až na krev, ale v tomto případě měl rozhodně více prostoru pro vlídnější emoce. Nádherná a velmi dobře hrající Emily Watson k DDL pervektně hodila a tvořili tak pár s dokonalou chemií. Avšak problematika severního Irska zde byla pojatá dosti reálně teda spoň co mohu soudit dle dostupných informací (trošku z jiného úhlu než Krvavá neděle). Je to šílené, že se to pořád děje a že to tam pořád existuje ten konflikt. ()

gizi

Dlouho jde jen o mírně nadprůměrný film, ale závěr se podařil silně vygradovat, takže od 65% k 85%, celkově 75%. ()

pelegryna

Nejsem odborník na IRA, ale celkově mě snímek nudí .Špatný box a afekce herců mi přišla vzhledem ke zvolenému tématu velmi na škodu. ()

Von Kempelen

Mám rád filmy o boxu a o Severním Irsku taky. Z nějakýho důvodu jsem ale tenhle film hodně dlouho přehlížel a dostal jsem se k němu až s velkým zpožděním. O to příjemnějc jsem byl překvapenej, jak je The Boxer pěkně natočenej, boxerský mače jsou tady výborně nasnímaný. Samozřejmě tu nejde v první řadě o box, ten je na pozadí osobních příběhů, který se odvíjejí snad v tom nejmíň pochopitelným konfliktu, kterej se v nedávný době ve světě odehrával. Už podle jmen je jasný, že ve filmu nehrajou žádný absolventi, ale naopak ostřílený zkušený herci, který na svý role perfektně sednou. Takže i díky nim je to za pět hvězd. ()

Naive

Plné emocí, bezvýchodnosti, fanatismu, krásně zobrazený vztah mezi D.Day Lewisem a E.Watson. Strašně moc se mi film líbil, D.Day Lewis skvělý. ()

andy60

Box je zde spíše ve vedlejší roli, což je v tomto případě plusem. Celý příběh se točí okolo propuštěného vězně a jeho začlenění do společnosti, zmítané nenávistí dvou znepřátelených táborů. Je to stejně složité, jako opětovná snaha navázat milostný vztah s bývalou láskou. ()