Nihon kuroshakai Rei Rainzu

• Japonsko 日本黒社会 LEY LINES (viac)

ScarPoul

Miikeho cielený deštruktívny mikrokozmos stratených generácií - časť tretia. Ley Lines je zase o niečom inom ako jeho predchodcovia. Spojovací prvok je množstvo režijných Miikeho nápadov, ktoré sú znakom nielen novátorského prístupu k látke, ale aj perfekcionizmu ktorý sa pretavuje do výsledných emócií skrze detaily. Nie je to príjemný svet. Ale je fascinujúci. Je to svet, kde morálka a ľudskosť ustupuje skazenosti. A všetko je to vykreslené s pôsobivou dávkou utopistických a fatalických postáv. Ďalšia exkurzia do Japonského podsvetia, ktorá zanechá dojem. ()

tombac

Mladý Číňan Ryuichi vycestuje s dvěmi kamarády na falešné pasy do Japonska. Zde jsou záhy okradeni a bez prostředků se dají najmout jako dealeři toluenu. Střet s místním čínským bossem na sebe nenechá dlouho čekat. Zmlácená prostitutka Anita se předtím vyspí s jedním z nich a s trojicí vytvoří bizarní společenství. Idylka nemůže mít dlouhého trvání... Ley Lines nesou typický rukopis Takashiho Miika. Prostitutky, gangsteři, drogy, úchylky, explicitní zobrazení sexu a násilí, vše je v tomto zdlouhavém snímku obsaženo. V rámci Miikeho tvorby průměr. ()

VanTom

Trojice kamarádů se vydává do velkoměsta, kde se všelijak protlouká (třeba dealováním toluenu), dá se dohromady se svéráznou prostitutkou a zaplete se s nebezpečným gangsterem. Snímek ve volném tempu střídá Miikeho typické ujetosti a vtípky (i když se drží velmi zkrátka) s občas až poetickými náladami. ()

contreras

Skvělé, přistěhovalecký problém, který je v celé trilogii obsažen, mne doslova fascinuje. Film podněcuje k různým úvahám a člověk je nakonec zas projednou rád, že je obyvatelem Evropy. Asie je prostě plná vyšahanců o kterých se podobné filmy točí a proto mne tak zajímá. Co dodat? Miike je kouzelník. ()