Katakurike no kófuku

• Japonsko カタクリ家の幸福 (viac)

Rodina Katakuri čítající rodiče, dospělého syna, dceru s dítětem a dědečka se snaží rozjet malý hotýlek v malebné krajině v okolí hory Fuji. Danou oblastí by měla v budoucnosti vést silnice, ale zatím je to prvotřídní zapadákov. Čekání na zákazníky je dlouhé a plné rodinných rozepří. S příchodem prvním hostů se rodině lepí smůla na paty ještě více, a za domem se začínají objevovat první hroby…

Film Takashi Miikeho kombinuje celou řadu žánrů, od černohumorného thrilleru, rodinného dramatu, přes horor a muzikál až po romantickou komedii, do bláznivého slepence plného bizarních postav. (Natascha)

honajz2

Od Miikeho jsem žádný film nikdy neviděl, ale zajímalo mě, jak si Japonci představují komedii, tak jsem to zkusil. A jsem velmi mile překvapený. O vtipné situace tu není nouze, je jich tu skutečně dost. Taky mě překvapuje, že to při tolika žánrech funguje, sice ta romantická linka je spíš nudná, ale co už... Dobře se na to divá, nenudí to a ačkoli je to typicky japonsky šílené, až tak mi to nevadí. Dokonce to v sobě má i jakési pozitivní poselství. A nejlepší jsou jednoznačně tančící zombie... 4* ()

Bláža

Komedie o malém penzionu v horách, kam hosté přijíždějí umřít. Katakurisovi si otevřou tenhle rodinný podnik, aby mohla celá rodina pracovat společně. Když první host spáchá sebevraždu, rozhodnou se nic nehlásit, aby hotýlek nezískal špatnou pověst, a raději tělo zakopou. A tak to dělají i s ostatními těly. Komedie založená na lehce morbidním humoru, v sobě kombinuje animované pasáže a muzikálové výstupy (společný song s mrtvými, napůl rozloženými těly je okouzlující). Celý příběh o tom, jak série nešťastných náhod dokáže znovu sjednotit rodinu, je vyprávěn z pohledu malé Yurio. Proto je stylizace filmu taková, jaká je – lehce naivní, plná barev a neskutečných situací (proto i muzikálová čísla). Miike tak dokazuje, že ani komedie mu není cizí. ()

cubajz

založit muzikál na neposluchatelné hudbě a hercích, kteří neumění zpívat ani tancovat je obrovská chyba - totální hovnařina, které dávám jednu hvězdičku jen za nápad se zpívajícíma zombíkama. ()

Brain-D

Hodně hodně nadhodnocená blbůstka, která nebýt toho že to režíroval Takeshi Miike, tak bych se na to vlastně ani nepodíval. Nu což, pár vtipných chvilek tu bylo)) ()

VanTom

Očekávat se dala možná ještě víc ztřeštěná a ujetá jízda. Půvabných muzikálových čísel a mrtvých zas tolik není, no a vtip spíše ustupuje rodinné pohodě a pospolitosti. O tom je tento Miike zejména, o nalezení štěstí v soudržné rodině. Děj vlastně nemá a nejšíleněji vypadá v třech "akčních" scénách, ve kterých se přepne do ošklivé modelínové animace jak od Švankmajera. ()

Bernhardiner

Kdyby se z tohohle filmu vystříhaly všechny hudební vložky, stálo by to za starou belu. Ale tyhle vložky zabírají naštěstí minimálně třetinu filmu a jsou natolik originální, že opravdu stojí za pozornost. Za pozornost stojí i zajímavé herecké výkony, jenže se to tak nějak celé míjí účinkem. Dívat se na tenhle snímeček rozhodně nebylo utrpením a množství mrtvol mě opravdu nevykolejilo, nicméně vůbec mě nezajímalo, jak to všechno dopadne, neboť až na posledních dvacet minut se děj nikam moc neposouval. 60% ()

XdanteX

"Líbíte se mi. Víte...jen tak mezi náma...ve skutečnosti jsem také tajným agentem britského impéria. Na rozkaz královny Alžběty..dejte mi své telefóní číslo!" ...japonský kabaretový grindhouse...to jsem ještě nežral....masaka xD ()

listr

Takashi Miike....Takashi Miike....Takashi Miike.... ten chlap je takovej magor, že jeho filmy nemužete nemilovat. Precizně herecky i režijně odvedená práce, celý film jsem ztravil s usměvem na rtech. Rozhodně se ale nejdená o horor, teda ne v první řadě, film je o hledání štěstí a rodiných hodnot. Hudební čísla dokazují, že Miike si ví rady kdykoliv a v jakém koliv žánru. ()

Pafl

Příběh rodiny Katakuri je béčko jako z udělání a hrdě se k tomu hlásí: herectví místy prkenné, postavy parodické, zpěv (u muzikálu docela důležitá věc) je mizerný, i když zrovna tohle je věc, na které se zas tolik peněz neušetří. Ale Miike je důsledný. Buď jste ochotni přijmout zpívající zombie a skutečnost, že každá rozsáhlejší scéna je udělaná z plastelíny, anebo se běžte dívat na Den nezávislosti nebo něco takovýho. Mezi řádky čti: abyste nakonec zjistili, že ty zombie jsou zábavnější. ()

Oralfabet

Nemůžu prostě milovat každý extrémně divný film, kombinující deset různých žánrů. Řekl bych, že Takashi Miike bude jedním z režisérů, jejichž díla si dokážu užít jen, když se aspoň trochu krotí. Trochu se bojím, že od něj nic kromě Audition nebude pro mě. Ps: Odkaz na Big Lebowski jsem fakt nečekal. 5/10 ()

bibbi

Výborně jsem se pobavila, obzvlášť níže zmíněný Tetsuro Tamba v roli dědečka byl naprosto luxusní a v tanci poněkud dřevnatý (jak se ovšem na postaršího pána patří), Keiko Matsuzaka nádherná jako vždy. A nevím, čím to přesně bylo, ale Naomi Nishida mi najednou strašně připoměla Deppa v Karlíkovi a továrně na čokoládu. Skvělá komedie:) Btw. mě docela potěšilo, když při aplikaci animovaných scén došlo na "inspiraci" stylem Jana Švankmajera :) 4,5* ()

--TMO--

Nápad, humor, originalita, animácie, atmosféra, kamera, SPEV, podivnosť, farby, nálada, krásny heppyend - nech sa všetky tupé americké americké muzikály strčia do riti. ()

blacktomas

Musím říct, že asijský smysl pro humor jsem nikdy nepochopil a myslím, že to tak zůstane i do budoucna. Na druhou stranu se mi líbí nápady a inovace, kterými přispívají do světa filmu. Samozřejmě, ne vždy je to s úspěchem, ale i tak je v tomto podivným světě s mnohdy pokrouceným pohledem na realitu spousty kreativity. Na tomto snímku je poutavé především roubení a vrstvení žánrů do sebe, aniž by to násilně rušilo pozornost. Z těchto bych vyzdvihl především ten švankmajerovský, ale když tak nad tím přemýšlím, bylo vše vyrovnané tak akorát. A zpívající japonština mě naprosto okouzlila. ()

jack_scott

Skutečně až příliš šílená záležitost, kterou jsem skutečně moc nechápal...Ano, originalita na n-tou je super,ale jinak to zrovna moc zábava není. Spíše je to skvělé pro studenty filmu apod., protože snímek posouvá hranice filmu zase dále....celkově vzato dávám jen ***, protože filmový teoretik nejsem, a moc mně to jinak nebavilo. Ale kloubouk dolů každopádně. ()