Když byla May malá, měla jediného přítele - ručně vyrobenou panenku Suzy. Teď je May velká a jejím jediným přítelem je stále Suzy. Pak se ale May seznámí s filmařem Adamem. Věcí, která se na něm May nejvíce líbí, jsou - jeho ruce. U další známé, Polly, obdivuje její krk. May se prostě na lidech líbí jen některé části. A protože ví, že jediná možnost, jak získat přítele, je ručně si ho vyrobit, pustí se do toho. Začne z uřezaných lidských částí skládat ideální tělo. Není pravda, že by May neměla ráda lidi. Má je ráda. Částečně. (oficiálny text distribútora)

Matli

Horor to sice není, ale záliba hlavní hrdinky je zajímavá a lehce krvavá. Sumasumárum průměr. Nenudí, ani nenadchne. 56% ()

Heroine odpad!

Velmi slabé. Připomíná mi to Carrie, kterou taky považuji za velmi slabý film. Když chce být horor psychologický, velmi často nastane, že to není strašidelné, ani zajímavé, ani originální, jen nudné. A tohle je přesně ten případ. Obsah filmu zde je velmi matoucí, protože se tam v podstatě celý film neděje nic. ()

Rathalos

May je psychologicka drama,smutna a depresivna zalezitost o velmi cudnom dievcati,bizarny film,v ktorom Angela Bettis podava nadstandardny herecky vykon,je hrozne,ked clovek nema hlavu v poriadku,urcite velmi zaujimavy pocin,ktory hodnotim plnym poctom...:-) ()

plagjoklas odpad!

Som Tarantinovec, preto som si myslel že zvládnem hocičo, ale toto je moc aj na mňa! Fuj hnusné úchylné tento film by ani nemal vzniknúť to čo je? Nulová atmosféra herečka nevie hrať asi ju vybrali preto že sa nesmeje ked ju točí kamera. Nuda a hnus. ()

Vabr

Nápad zní jako pořádná nechuťárna a zajímavé drama. Gore jsem zde takový po přečtení nečekal, což bylo dobře, ale bohužel ani jako drama to nefungovalo. Sem tam jsem cítil ten šmrnc (záběry na ruce a jiné části těl), ale jinak to bylo prostě levné. Hlavní postava se chovala až moc divně a film byl vcelku takový… hloupoučký. Chápu, že nelogika May sloužila k finále, ale dalo by se to určitě vyřešit chytřeji. Vyhodnocení: Já bych vedle sebe nepotřeboval panenku, ale Emmu Smetanu 🥵 ()

Louie

Vynikající záležitost, která nemá s hororem nic společného. Vymakaný pohled do života narušené dívenky May (dokonalá Angela Bettis), která se během posledních několika minut mění v dospělou ženu, ať již názorově, tak i vzhledově. Určitě ne snímek pro každého, zbytek napsal už igi.B ()

Polnoch

Veľmi originálny a nápaditý film. Bohužiaľ si ide však málo svojou cestou. Určite by dokázal fungovať čisto ako psychologický triler, no žiaľ sa snaží zakomponovať hororové prvky za každú cenu a zvrháva sa to na klasický prestrelený horor bez fungujúcej logiky. Mohol to byť mimoriadne znepokojujúci psychologický film vďaka skvelej herečke hlavnej úlohe a nápaditému scenáru, no je z toho taký mierne nadpriemerný horor. Určite sa však oplatí pozrieť. ()

Veronica27

Ano, i já musím uznat, že není nad pořádné pánské ruce,ovšem Adamovy špejličky mě moc neuchvátily.Za to samotný film, mě uchvátil.Udržel ve mě pozornost celou dobu.Kdo se tady umí správně dívat, bude spokojen ! :- ) ()

Mocoft

Není to ani horor, ani nic nadpřirozeného nebo mystického. Sledujeme příběh dívky May, která díky vlivům z dětství a dospívání za které moc nemohla, se na prahu dospělosti po neúspěších v milostném životě stává vyšinutým sériovým vrahem. Bohužel divák s ní skoro celý film soucítí a omlouvá ji. O to větší to je rána při finálovém "skládání" ideálního přítele. Na vše se díváte pouze ze strany May, ostatní nedostávají prostor se moc vyjádřit, čímž se u závěrečných titulků budete také cítit trochu provinile. Ne tím co provedla (překročila jasné hranice), ale že jsme trochu labilní dívku k tomu dohnali my všichni. ()

fojtas

budete v uzasu nebo se jen tupe divit nic jineho vas neceka...pro nekoho skvele psycho drama, pro jineho jen bezducha uchylarna...ja jsem spise pro prvni variantu, ikdyz v danem zanru jsou jine poklady...horsi tri ()

Megynka

Jednu hvězdičku dávám jen za nápad. Motto "když nemáš přítele, udělej si ho sám" se mi líbí. Ale to je tak asi všechno ... myslím, že na tuhle myšlenku se dalo udělat něco mnohem lepšího. Ale s hereckým výkonem hlavní postavy jsem spokojena. ()

LilyDeLarge

May má ráda panenky a zbožňuje pánský ruce. Já mám ráda panenky a zbožňuju pánský ruce, což bude asi důvod, proč mám tenhle film ráda. Není to sice žádnej zázrak, ale neurazí a ani nenadchne. I když filmů na tohle téma se moc nevidí! A krom toho, tyhle "podivíny" já můžu! ()

Luki.V

Kvalitní psychologický horor, který se o nic moc nesnaží ale zato toho dost dosáhne. O psychologickém stavu May a celém vlivu na události ve filmu by se dalo diskutovat dlouhé hodiny, ale na to nemám ani čas ani místo. McKee postupuje podle vzoru Carrie, avšak závěr má více komorní a posledních 10 vteřin mi nedalo ani po druhém shlédnutí spát. Scénář je okořeněný povedeným černým humorem ("Pěkný hadry! V tý bedně máš další KOUSKY?") a i když se příběh rozvíjí pomalu o mrazivé a znepokojující scény není nouze. Bod zlomu ve filmu příjde docela pozdě, tak kolem 50 minuty se dočkáme prvního Mayina záchvatu, do té doby s napětím sledujeme příběh obyčejné holky vyvržené společností (Za což může hlavně její matka), který však často McKee vykresluje děsivou a znepokojivou absurditou a neotálí poukázat na to že i samota dokáže být pořádný horor. Když si pak May usmyslí že si sestaví dokonalého kamaráda (Po tom co jí ve skvělé scéně slepé děti plazící se po střepech panenku rostrhají) a na Halloween se oblékne a nalíčí jako její bývalá panenka, z už tak nechutného a zvráceného filmu se stanou jatka která vyvrcholí scénou kterou film začal... Takovýchle filmů se točí málo a z těch komentářů co tady čtu se ani moc nedivím že se nenajde další odvážlivec ochotný zkusit něco jiného, horor je široký žánr a dokáže děsit i jinak než lekačkama, vrahy, monstry, duchy nebo barevnými filtry. May je horor o temnotě v nás, o dokonalostí posedlou společností, o krutosti lidí a o samotě, hlavně o ní. NENÍ PRAVDA ŽE BY MAY NEMĚLA LIDI RÁDA, MÁ JE RÁDA... ČÁSTEČNĚ. ()

reygadas

Nechcem sa zbytočne opakovať, ale veľa ľudí asi nepochopilo o čo vlastne ide. Film, ktorý má v sebe veľa zaujímavých prvkov sa nesie v duchu amerického undergroundového filmu a starých klasických hororových béčok. May je úplne (ne)obyčajné dievča a priam bizarno-morbídne. Zaujímavá je ešte ďalšia filmová vložka v samotnom filme, keď jej Adam premietne svoj filmový počin. Akási zvláštne morbídna oslava s prvkami kanibalizmu dodáva tomuto filmu ďalší rozmer nechutnosti a navyše, keď Adamovým filmovým dielom je May veľmi fascinovaná. May je jednoducho dievča, ktoré má fetišistickú úchylku, z ktorej vznikne nové Frankensteinovo monštrum, alebo žeby nová bábika Suzy? ()