The Gore Gore Girls

• USA Blood Orgy (viac)

V jednom americkém městečku někdo vraždí prostitutky. Policie je neschopná odhalit vraha a tak si novinářka Nancy najme zdejšího proslaveného detektiva Abrahama Gentry, aby případ vyřešil s výjmkou, že bude mít exkluzivní práva na reportáž z vyšetřování. (Halloween9)

corpsy

H.G. Lewis si nakúpil potrebné suroviny na gore gore zábery a pri ceste domov vymyslel príbeh. Určite mu to netrvalo dlhšie, ako cesta z obchoďáku k autu. Prečo by to aj malo byť niečo komplikované, že? Pozveme nejaké tie gogo girls, ktoré sa pred čočkou kamery budú chcieť určite zviditeľniť takže do toho dajú maximum, potom im prejdeme po krkoch s mäsiarským nožom, zo zadočku spravíme dva šťavnaté rezne, žehličkou facelifting, poprípade dehonestujeme tvár iným spôsobom. A to všetko nám bude vyšetrovať trápna dvojka, ktorých predstavitelia určite hrať nevedie. ()

destroy83

Průkopník filmového gore Herschell Gordon Lewis servíruje divákovi opět mix krásných žen a lahůdkového gore s neotřelými nápady. Snímek diváka přivádí do prostředí striptýzových klubů, kde může být svědkem několika zajímavých vystoupení, které tvůrce střídá s brutálním gore páchaném právě na striptýzových tanečnicích zabijákem, jehož totožnost zůstane divákovi utajena až do samotného finále. Po stopách nelítostného zabijáka se vydává atraktivní novinářka Nancy, která si za tímto účelem najímá místní špičku mezi soukromými detektivy, Abrahama Gentry. Cynický detektiv a hloupá novinářka tvoří nesourodou dvojici, skrze kterou tvůrce vkládá do dílka jistou dávku humoru, jež vystupňuje zobrazením feministické skupiny. Herci za mnoho nestojí, ovšem gore je vskutku vymazlené a kamera bere vše. Provedení brutálních mordů je vskutku, jak je již výše zmíněno, neotřelé. Lewis servíruje například smažené hranolky s částmi obličeje či pořádně naklepanou prdelku s porcí soli a pepře. Děj je vlastně taková krvavější detektivka proložená nahotou, gore a samozřejmě jistou dávkou ujetosti, jež k tvůrci samotnému prostě patří. V rámci žánru dávám čtyři hvězdy. ()

Goldbeater

Ano, Hershell Gordon Lewis si natočil ten nejbrakovější brak všech braků, kde náhodné gore a samoúčelná nahota hrají prim daleko před technickým provedením, kriminální zápletkou i pokusy o humor, ale je to podívaná tak béčkově čistá a bezelstná, až by se nad tím člověk skoro chtěl rozplývat. Má to zkrátka a dobře „srdíčko“ a zároveň asi i nejbizarnější nápad pro vraždu, jaký jsem za posledních pár let v hororech viděl. ()

POMO

Herschellův love letter striptýzu a zapeklitým detektivkám. Tu jeho vede americký inspektor Clouseau, striptérkám jsou v ní vydlabávány oči, ustřihávány bradavky a vyvařívány obličeje ve friťáku s hranolkama. Striptérky nejspíš taky rámovali a zaostřovali záběry a stříhali final cut, zatímco se HerscHELL chlípně opájel jejích… tvůrčí kreativitou. Lehce vtipné trashsploitation pro otrlé. A trpělivé. ()

Campbell

Neuvěřitelně tupá Lewisova podívaná. těšil jsem se na jeho další gore majrstešik a dostal jsem průměrnou sračku. Hlavním problémem filmu je samotný hlavní hrdina který je ubohej, nevtipnej a děsně otravenj. To jak ví všechno lépe než policie nebo jak je u všeho nad věcí mě děsně sralo. A herec který ho hrál byl odpornej ostatní herci a herečky taky nebyly zrovna 2x dobří ale co čekat od ženských ve filmu který mají za účelem se jen svléknout? :-) Gore je tu kupodivu poměrně slabé. 2000 maniaků, Blood feast, jsou parádní gorefesty, tohle je ale takové nedodělaná a scéna s žehličkou je tupá a další scéna s uřízlýma ceckama je spíše k smíchu. Celkově nic moc, ale na jedno podívání to přeci jenom jde. ()

• Tento snímek byl zařazen na DVD kolekci Blood Feast Film Series, která byla v roce 2017 na předávání cen Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films nominována na hlavní cenu Saturn v kategorii Nejlepší DVD / Blu-Ray Collection. (Epistemolog)
  • Jedná se o jediný film režiséra Herschella Gordona Lewise, který byl předložen cenzorům z MPAA. Snímek dostal omezení přístupnosti X, tedy nejvyšší. (Epistemolog)