The Gore Gore Girls

• USA Blood Orgy (viac)

V jednom americkém městečku někdo vraždí prostitutky. Policie je neschopná odhalit vraha a tak si novinářka Nancy najme zdejšího proslaveného detektiva Abrahama Gentry, aby případ vyřešil s výjmkou, že bude mít exkluzivní práva na reportáž z vyšetřování. (Halloween9)

Isherwood

Cynické soukromé očko společně s rajcovní novinářkou odhalují pozadí brutálních vražd mladých striptérek, za kterými možná stojí spiknutí katolických feministek. Horor je to jenom v náznacích, byť gore je opravdu působivý a zvláště takové naklepávání zadečku či žehlení tváře dává zabrat i po letech. Mnohem více je to však detektivka, která zoufale neví, zda má na noirovou školu odkazovat či ji parodovat. Hlavní hrdina oplývá cynismem, ale ten se míjí účinkem díky neplastičnosti zbytku postav. Celek se tak příšerně bije v mezižánrovém fightu, který nakonec končí nerozhodně. Pokud to však budete brát jako béčkový úlet, docela se pobavíte. ()

topi

Tohle je přesně ta pokleslá zábava, čili BRAK! Nahota, neherecké výkony, šíleně ujetý humor, bizarní gore scény, obskurní hudba. Dále imbecilní policajt, banda katolických feministek, týpek, kterej rozmačkává rajčata a dýně skrz svoje postižení z Vietnamu, atd. atd. atd.... Já jsem se bavil přímo výsostně! Cynický soukromý detektiv, kterého si najme redaktorka jednoho časopisu, aby objasnil vraždy prostitutek mě v mnohém připomínal Sarduse z Bloodfucking freaks. Celková undergroundová atmosféra sedmdesátých let je docela podobná a snímek se rozhodně nebere vážně. Klidně by mohl mít nálepku TROMA. Naklepávání zadku paličkou na maso a potom její osolení a opepření se jen tak ve filmu nevidí :D. Žehlení obličeje, fritování hlavy nebo přiťuknutí si mlékem z prsu jsou taky mega úlety! H.G.Lewis byl kulťák a určitě hodně veselý člověk, srovnatelný s Lloydem Kaufmanem. ()

pornogrind

Tak mám za sebou další z kousků Herschella Gordona Lewise. The Gore Gore Girls je takovým hybridním ale fungujícím žánrovým mixem. „Komediální krimi horor". Film mimo na svou dobu povedený gore nabídne snímek i kriminální linku. Kde sympatický soukromý očko(detektiv) s celkem fešnou novinářkou vyšetřujou vraždy striptérek protože fízl je naprostý vemeno. O humor se tu stará především detektiv(soukromý očko) a vše ve finále dorazí novinářka svým strip výstupem z kterýho ale divák jak na sviňu neuvidí nic. 3hvězdy ()

POMO

Herschellův love letter striptýzu a zapeklitým detektivkám. Tu jeho vede americký inspektor Clouseau, striptérkám jsou v ní vydlabávány oči, ustřihávány bradavky a vyvařívány obličeje ve friťáku s hranolkama. Striptérky nejspíš taky rámovali a zaostřovali záběry a stříhali final cut, zatímco se HerscHELL chlípně opájel jejích… tvůrčí kreativitou. Lehce vtipné trashsploitation pro otrlé. A trpělivé. ()

Goldbeater

Ano, Hershell Gordon Lewis si natočil ten nejbrakovější brak všech braků, kde náhodné gore a samoúčelná nahota hrají prim daleko před technickým provedením, kriminální zápletkou i pokusy o humor, ale je to podívaná tak béčkově čistá a bezelstná, až by se nad tím člověk skoro chtěl rozplývat. Má to zkrátka a dobře „srdíčko“ a zároveň asi i nejbizarnější nápad pro vraždu, jaký jsem za posledních pár let v hororech viděl. ()

• Jedná se o jediný film režiséra Herschella Gordona Lewise, který byl předložen cenzorům z MPAA. Snímek dostal omezení přístupnosti X, tedy nejvyšší. (Epistemolog)
  • Tento snímek byl zařazen na DVD kolekci Blood Feast Film Series, která byla v roce 2017 na předávání cen Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films nominována na hlavní cenu Saturn v kategorii Nejlepší DVD / Blu-Ray Collection. (Epistemolog)