Pozdravy od vraha

• Česko Pozdravy od vraha (viac)

Newyorský policajt Jacob Kanon (Jeffrey Dean Morgan) chcel v skutočnosti len navštíviť svoju dcéru v Londýne, ale na letisku ho čaká Scotland Yard. Kanonova dcéra by mohla byť jednou zo strašne znetvorených obetí rituálneho vraha, ktorý pustoší celú Európu. Kanon je odhodlaný postaviť zvráteného páchateľa pred súd - či sa to anglickej polícii páči alebo nie. Detektív zistí, že zabijaci si vyberajú milenecké páry po celej Európe a pohľadnice so snímkami rituálne zavraždených obetí posielajú do médií. A práve takú pohľadnicu dostala aj americká novinárka Dessie Lombardová (Cush Jumbová) pôsobiaca v Škandinávii. Jacob ju kontaktuje, ale polícia odmieta konať bez dôkazov, len na základe akýchsi Jacobových domnienok. Kanon a novinárka Lombardová sa preto rozhodnú spojiť svoje sily a pátrať na vlastnú päsť. (TV JOJ)

Marze

The Postcard Killings je založen na bestselerovém románu. New Yorskému detektivu Jacobu Kanonovi (Jeffery Dean Morgan) jsou brutálně zavraždění zeť a snacha v Londýně. Vypraví se tam a zjistí, že podobné vraždy byly spáchány po celé Evropě. Předcházela jim pohlednice zaslaná místnímu novináři. Začíná závod s časem zastavit vraha. Pro mě příběh moc zajímavý nebyl a celý film se mi zdál takový rozpadající se. Měl jsem pocity únavy a zvědavosti. Líbily se mi ty dva hudební kluby. Morgan by si zasloužil lepší film. ()

Johnny.ARN

Krásny príklad nevyužitého potenciálu. VO všetkom. Od hercov, cez scenár až po výpravu. Na začiatku sa to tak príjemné hrá s divákom, potom ale príde Štokholm a už je to len nasilu napínavá báchorka o nefunkčnom detstve a snahe niekomu niečo dokazovať. A stále som mal pocit, že už som to niekde videl. Škoda. 3 z 5 ()

Gilmour93

Botoxem i ztrátou poznamenaná choť Famke Janssen nyní ví, že kde nepřijde důslednost táty Neesona, tam J.D.Morgan už jen vzlyká.. V rámci konceptu obskurních sériových vražd a jejich vyšetřování to nenadchne a trochu urazí. Třeba tím, jak je divák chvílemi o dost napřed před truchlícím americkým exdetektivem, který si přesto svými neomylnými instinkty maže Interpol na chleba a nebo koncem, který je stejnou měrou otevřený jako hloupý.. ()

kingik

Nemám nic proti evidentně lacině vyhlížející technické stránce filmu, vše vypadalo jak z epizody tuctového tv seriálu. Mnohem rušivě se jeví nadbytečná artová koketérie, se kterou si režisér moc nevěděl rady. A navíc slabé režijní provedení moc velký průvan do žánru neudělá. Danis Tanovič doposud brázdil evropské dvorce, platí za zajímavého evropského režiséra, který tentokrát dostal k ruce herce od Velké louže. Jeffrey Dean Morgan představuje policejního detektiva, který už ani nevyšetřuje, nepochytil jsem, jestli už je v zaslouženém důchodu, nebo má erektivní dysfunkci, zkrátka a dobře, jednoho dne mu jakýsi sadistický maniak, později se ukáže, že ti maniaci jsou dva, rozkuchá nedávno vdanou dceru i s jeho zeťem. A na scéně máme vrahy novomanželských párů, co operují napříč evropskou unií. Výjimkou je Londýn, kde detektiv pobývá. Proč se nevraždí v zámoří nebo třeba ve Vietnamu, není jasné. Padne ale i letmá zmínka o Česku. Vraždy to nejsou jen tak ledajaké. Mají své důvtipné aranžmá, naznačený brutální ráz a mají smůlu jen v tom, že působí nezajímavě a nevzrušivě. A moc nepomáhá ani ""čumkarty" s oběťmi posílané do novin, na nichž se skví nejasné zprávy. Chválím, že identita vrahů je odhalena dlouho před závěrečnými titulky, vyšetřování tím zároveň dost ztrácí, divák je tím pádem napřed, rozuzlení není na diváka vyplivnuto v poslední desetiminutovce. Objasnění motivů vražd je sice podáno mírně nepřehledně i chaoticky, ale scenáristé, jedním z nich je i autorka úspěšné literární předlohy, si s ním dali práci, aby to působilo alespoň trochu poutavě, což se nedá prohlásit o režijním přístupu. Film nemá vůbec žádné napětí, po place běhá Famke Janssen, co působí, že utekla předčasně z estetické kliniky. Morgan sice film táhne, už jen svojí přítomností, ovšem scénář mu přisoudil novinářku černé pleti, která narušuje jeho naznačený status samotáře, takže coby dvojici jim to neladí. Šuměnkové finále průměrný dojem nevylepšuje. Danis Tanovič vůbec nepotvrdil své režijní kvality. A dokonce mně přišlo, že je mnohdy režijně dost mimo (viz finální část). Nabídl zhola průměrně odvedený až neumětelsky spíchnutý thriller s charismatickým americkým hercem v titulní roli, což svým způsobem je i určité odlišení v jeho dosavadní režijní tvorbě, ovšem mnohé scenáristické nápady nedokázal patřičně zužitkovat a s kreativností se moc neobtěžoval.. Svoji šanci dostal a nevyužil ji. Nevýrazný snímek. 5/10 ()

Morholt

Aranžmá vražd, jejich zdůvodnění a vůbec celkový koncept se mi líbil a odvážím se tvrdit, že pokud by to dostal do ruky třeba Fincher, pěly by se ódy na novou Sedmičku. Jenže nedostal. Nemůžu říct, že by to bylo špatné, ale pokud nepočítám záběry z místa činu, tak tomu chyběla odpovídající atmosféra a především napětí. Snaha policie dopadnout vrahy na mě působila liknavě a o nějakém závodu s časem se ani nedá mluvit. Ovšem nejhorší ze všeho bylo závěrečné zúčtování, za které by se měl režisér zastřelit. Rozpačitý jsem i z herců resp. z herce. Morgana mám docela rád, ale jeho policista, který poučuje policejní složky napříč Evropou, byl místy nesnesitelný. Promrhaná příležitost. 55% ()