Střípky ženy

• Kanada Pieces of a Woman (viac)

Po tragickém domácím porodu se musí vyrovnat s návalem emocí i velkým smutkem a najít cestu zpátky ke svému partnerovi i rodině. (Netflix)

Maximilianus

Vanessa Kirby predpokladám ešte nerodila, o to viac oceňujem jej výkon počas pôrodnej scény. Film je podľa mňa slušnou sociálnou ale aj psychologickou drámou, a Vanessa svoju úlohu zvládla fakt výborne. Shia ako vždy tiež dobrý a aj ostatné herecké výkony boli veľmi slušné. 7,1/10. ()

haroska

Velké téma.. škoda že z toho nevytěžil víc. Kirby je úžasná a je to herecký koncert (krom porodu, tam mi to přijde už moc). .. ale jinak se to vleče, spousta zbytečných scén, zbytečně dlouhá stopáž. Nevím, čekala jsem víc. Mnohem víc ()

255085349

Úvodní pasáž s porodem na jeden záběr je vynikající a autentická, jen jsem ráda, že jsem si ji pustila až po tom svém, protože v některých okamžicích byla mému porodu podobná a proto mě asi zasáhla nejvíce. Zbytek filmu už tak zajímavý není, přišlo mi to pozérské, zdlouhavé a o ničem. Vanessa Kirby je ovšem moje velká oblíbenkyně a tady je skvělá. ()

mira.l

Čas 26:06: "Ne, do porodnice nejdu." Moje automatická reakce: "Tak si tam třeba chcípni". A přesně tady pro mě ten film skončil. Co bylo dál, už jsem vnímal jen tak mimoděk. Přestože na Vanessu Kirby se zase až tak blbě nekoukalo. To je taky jediný důvod, proč nejdu ještě níž. Protože jinak to bylo teda hodně bídný. Ze začátku tu máme jednu březí slonici, která si myslí, že slehnutí zmákne levou zadní. No, tak úplně jí to nevyšlo. Pak most, jablka, most, jadýrka, most, semínka, zvadlý kytky, most, jednu ne zrovna povedenou rodinnou sešlost, soudní jednání (aspoň že tam si Martha zachovala aspoň trochu soudnosti a tu asistentku nepotopila a neposlala do tepláků), a na závěr odkvetlé pampelišky, v nich nějaké už poněkud větší dítě a ... jablka. Zapomněl jsem na něco?? Jo, asi 3x na most. A ještě něco. Nevím, jak v zemi neomezených možností, ale v našich zeměpisných šířkách se mi časově nějak moc neslučujou právě odkvetlé pampelišky ve fázi chmýří a právě zrající jablka na stromě. Ale to už je asi to nejmenší. Fakt nějak nevím, proč bych měl jakkoliv soucítit se slepicí, která si postaví hlavu a do tý porodnice prostě nepojede, i kdyby u toho porodu měla vypustit duši. Nebo dvě duše. ()

rivah

Oproti hře je film posunut jinam, tedy kromě úvodní přípracy na porod a porod sám. Oproti intenzivnímu domácímu dramatu odehrávajícícho se během návštěvy v rodině matky je celé dění ve filmu soustředěno na pomalou, bolestivou introspekci hrdinky, tedy jakou melancholickou elegii, kdy podle data u pohledu na záliv sledujeme vývoj její bolesti a vyrovnávání se s ní. Aby se nakonec vrátila ke vzpomínkám z dětství.(max.70%). ()

SAINTS

Uvodna čast filmu(pôrod trvajuci cca 23 minut)je najsilnejšia.Ta porodna scena je tak vnutorna a intenzivna.Divak je ako na špendlikoch a sleduje ako Martha preživa domaci pôrod so svojim partnerom.Rovnako ako Martha aj my divaci citime,že niečo nie je v poriadku..Zaroven však nechceme mat pravdu.Fandime však nemožnemu-prečo inak by bola pieces?Vanessa Kirby je užastna a tento film služi na predvadzanie jej hereckych schopnosti.Dokaže dodat prazdnote Marthy tien hlbky,jej smutok je taky citelny a to nemusi ani vyronit jedinu slzu.Shia Labeouf a jeho pritomnost vo filme,je poškrvnena tym čo sa stalo v jeho vztahu s FKA Twigs.Boli chvile,ked som sa citil neprijemne z konania jeho postavy.Pieces of a Woman konči tak kontrasne zo začiatkom,až by ste si mysleli,že ste si ho vysnivali. ()

Sharleen

Vanessa je tu skvelá, ale so Shia LaBeoufom sa mi k sebe absolútne nehodili a jeho postava mi bola navyše nesympatická. Po takej tragickej udalosti, ako je prísť o dieťa neurobil jedinú správnu vec, ktorú by partner podľa mňa mal a každý z nich sa s tým snažil vysporiadať po svojom. Malo to silné momenty, ale viac ako na 3 *** to nevidím. ()

Seal269

Příběh o jednom nezdařeném porodu a psychotické matce, která má tendenci řídit váš život pomalu až po to, jakou barvu záchodového prkýnka si domů koupíte. Film má dost much, ale za to, jak dokáže pohltit svoji atmosférou a zprostředkovat psychologický vývoj postav dávám 4 hvězdy. ()

ConDar

Niektoré filmy by mali mať ceduľku ,, nepozerať v tehotenstve ".... každopádne skvelý herecký výkon, celú dobu som s Vanessou cítila. Paralela so stavaním mostov je výborná a hudba veľmi trefne dotvára celkovú atmosféru. ()

PTomA

Střípky ženy neví čím chtějí být, jestli dramatem o tragické události nebo soudní drama. Scenáristka se rozhodla, že obě věci skloubí a vznikl z toho plytký, těžkopádný patos, ve kterém neselhal pouze jediný člověk - Vanessa Kirby. 4/10 ()

CZRohlik

Dost kvalitní počin, který ale z nějakýho důvodu působí hrozně odtažitě. Osobně bych očekával, že film bude mít mnohem silnější scény a celkově to bude tlačit dost přes emoce, ale toho jsme se nedočkali... naopak to ve filmu dost chybí a je to znát. Co se zpracování týče je film naprostá špička, několikaminutový záběry bez jakýhokoliv střihu působí skvěle a umocňují atmosféru scén. Do toho všeho ještě úžasnej soundtrack a Vanessa Kirby a její hereckej výkon je pak už jen třešničkou na dortu... Dortu, kterýmu do dokanalosti chybí jen kousek, 8/10. ()

filmovyfan

Pomalý film, který stojí především na famózních hereckých výkonech ústředního tria. Vanessa Kirby a Ellen Burstyn jsou moje osobní favoritky na Oscary v ženských hereckých kategoriích. ()

Novko

Jeden z nejlepších úvodních pasáží, které jsem viděl. Oscarové herecké výkony (v čele s Vannesou Kirby a Shia LaBeoufem). Samotná zápletka filmu je originální a je zajímavé jak se výše zmiňovaná dvojice smiřují se smrtí jejich nenarozené dcery. K tomu přidejte dokonalou hudbu a herecký výkon Ellen Burstyn (87 let!) A máte dokonalý film v novém roce. 8/10. ()

Festival v Benátkách zná vítěze

Festival v Benátkách zná vítěze

13.09.2020

Navzdory probíhající pandemii koronaviru tento týden proběhl 77. ročník filmového festivalu v Benátkách, pochopitelně za přísných ochranných opatření. Naštěstí však vše proběhlo bez problémů a my tak… (viac)