Sára, Eliška, Hedvika a Zuzana sú štyri kamarátky, tridsiatničky, ktoré momentálne spája najmä jedno slovo – materstvo. Sára (Hana Vagnerová) je úspešná influencerka, ktorá plánuje svoj blog o partnerských vzťahoch plynule previesť na blog o tom, ako byť najlepšou mamou. Život berie so zdravým nadhľadom a iróniou. Keď ju však manžel Jirko (Jakub Prachař) privedie z pôrodnice rovno do rozostavaného domu, jej život nadobudne až príliš dobrodružné rozmery. Ďalej sa snaží plniť Instagram cool fotkami perfektnej matky, ale všadeprítomný prach a nevyspatie jej dávajú poriadne zabrať. Hedvika (Petra Hřebíčková) žije ako v zlatej klietke, jej manžel vorkoholik (Jiří Langmajer) doma veľa času netrávi, a tak niet divu, že ju očarí mladý pouličný spevák David (Vladimír Polívka). Zuzana (Sandra Nováková) je po rozchode s Kamilom (Václav Neužil) bez peňazí – prepracovaná a uštvaná matka dvoch malých čertov. Zato Eliška (Gabriela Marcinková) má skvelého chlapa (Štěpán Benoni), úplne neznesiteľných rodičov, je tehotná a stále vracia. Ale hlavne majú jedna druhú… (Bontonfilm SK)

hanca.uh

Od filmu jsem nečekala žádné velké vzrůšo a řehot přes celý sál, takže jsem ani nebyla nijak zklamaná nebo snad otrávená. Dokonce mě postavy i bavily a holkám to slušelo :-)) ()

soukyd33 odpad!

Matky? Spíše blbky. Tyhle mobilní dámy (pořád na mobilu), nesnáším. Poznámka: Jednou jsem se pousmál. Celý film se táhne v pláči a depresi, což na komedii je problém. 👎 Herecké výkony příšerné. Hudba tu nikoho nezajímá. Příběh a scénář debilní. Dovedu si představit ty pohledy lidí, když opouštěli kino. Každý koho jsem se zeptal, jak by hodnotil film, řekl toto. "Větší kravinu jsem neviděla." Smutná realita dalšího stupidního českého filmu. 👎 Nedoporučuji. Odpad ()

Kritickej odpad!

2/10 Vydržel jsem asi 40 minut a pak i manželka, které se líbil film "Přes prsty" prohlásila, že je to sračka. Nesympatické postavy, děj/neděj...zdaleka nejvíc mě ale zaujalo, že ten film má očividné problémy se zvukem - občas nebylo dialogům vůbec rozumět, občas to bylo zas hodně hlasité. Ta první možnost byla každopádně snesitelnější. ()

Kusbi

Z nějakého důvodu jsem se rozhodl, že si tenhle film pustím a stále přemýšlím nad tím, co mě k tomu vedlo. Mohu jen doufat, že se příště budu rozhodovat lépe a vyplním tak svůj volný čas něčím smysluplným a alespoň trochu hodnotným. ()

alisek87

Myslím, že Matky jako film, nevyužily svůj potenciál, jen se snaží něco rádoby býti, už jen okopírováním plakátu od Netflixu, ve finále ani si nejsem jistá, co bylo nosnou myšlenkou toho filmu, no nic, viděla jsem a mohu vesele zapomenout. ()

Milo384

Pochopil jsem, že tento film nebyl určený pro mě. Působilo to na mě, že někdo spojil situace ze života, které někde slyšel, ale už neví kde. Byly tam snad všechny stereotypy matek s malými dětmi nebo starších prvorodiček. Manželce se to kupodivu líbilo - dala by klidně 4*. Vtipné mně to nepřišlo, spíše tragické. ()

Muffino

Bohužel tvůrci nevěděli, co nám vlastně chtějí naservírovat, takže je to nakonec jakási nesourodá skládanka různých scén, které nám nedovolí hlavní hrdiny poznat více do hloubky a není ani zřejmé, jestli jde o komedii, drama nebo výpověď o problémech současných žen. Jednou vidět, zapomenout. ()

JB001

I když nejsem cílová skupina tohoto ne moc povedeného filmu a do kina bych na to dobrovolně nešel, tak v televizi resp na Netflixu jsem si to pustil a vydržel jsem do konce.  S životem to moc společného nemá, vtipů je tam méně než bych čekal, ale zas taková trága to nebyla. Asi nejvíc mne bavila postava Prachařovy přítelkyně Hanky Vagnerové. Nicméně Lajna je mnohem zábavnější než tohle a Hrouzek taky ()

Monyfik odpad!

Skobíčková, Staráková, totální pohrobci filmu. Scénář Nováková, to je nějaký Joker? Pro koho to je určeno, retadované matky z chráněné dílny. Kdo za to platí herce a lístky v kině? Pacientí bohnic, trestanci ve vězníci, úchylové? Možná gdyby ukázaly genitál, bude to stát za hvězdu. ()

sitmin odpad!

To, jaký mám pocit z tohoto "filmu", nejlépe asi vystihuje nahrazení písmene A z názvu za písmeno R. Tato slátanina nemá žádný příběh, žádný humor a herecké výkony napovídají, že ani hlavní postavy nemají náladu se touto kravskou scénaristikou nijak obtěžovat. Režijně je to absolutní chaos. Každou chvíli se absolutně mění vizuál, přichází podivné nesmyslné animace, zrychlujíci střihy, které nezrychlí ani prdlajs a zvukařsky je to taková ta česká klasika, kde často slyším 3x víc megaotravný repetitivní Brzochudého soundtrack než dialog. Pak začne "zpívat" Polívka a už si uši radši zacpu. Tu a tam pak zazní vypravěčka Vagnerová, která jako postava ale v podstatě nemá skoro mozek, natož pak nějaké názory a vlastní pohledy na věci. Nejvíc mě ale překvapilo to, jak moc nechutných situací tenhle patok nabízí a jak se jimi zřejmě pokouší o humor, což ale nevychází ani maličko a spíš se člověku chce ublinknout než hihňat. No a celkové poselství této srajdy je potom to, že mít děti je otrava a kazí to všechno, co v životě bylo fajn, chlapi jsou poserové k ničemu a ženský jsou labilní sociopatky, což pochybuji, že byl záměr, ale co tento žblept chtěl a nechtěl jsou záhady, které se nepodařilo nejen vytvořit, předat, ale ani rozluštit. ()

DK197

Já se bavila nečekaně skvělou českou drama komedií. Vtipný scénář, sympatické obsazení, lidské, ze života. Plné vypjatých scén i humoru. A s pozitivně laděným koncem. Tohle se povedlo. ()

Chlo0opek

Má neoblíbená Hana Vagnerová navíc v roli, která je taktéž nesympatická - už jenom tím, že se živí jen lží. Do toho ještě Jakub Prachař v roli, která mi ho tak nějak připomínala, jak ho vidím ve skutečnosti i já (holt takový moula, no). Asi těžko z toho vykouzlím dobré hodnocení, že? Zkrátka, vzniklo něco, aby se vyplnila "pandemická" kulturní díra, a aby si herci mohli taky něco vydělat, ale na kvalitu, na příběh, už nějak finance nezbyly. ()

Sidenius

A docela jo. I když produkce TV Prima z toho kapala od začátku. Docela pobavila a místy jsem se skutečně pousmál. Závěr filmu trochu odfláknutý a vše se událo dost ve spěchu. Viktorem Preisem a českou Julií Roberts ( Hana Vágnerová) film dostal skutečně nádech komedie. Jako.. žádnou hloubku nečekejte. Poměrně povedená hudba Brzobohatého a zajímavý hlas Bereniky Kohoutové přispěl k úspěchu u mě v rovině audia. ()

Sa.sa

Dobře natočený a výborně jsem se pobavil... A hodně dobře ukazuje dnešní zvrácenou dobu... Jj každý kouká jen na laiky, peníze a blbosti... ()