Sára, Eliška, Hedvika a Zuzana sú štyri kamarátky, tridsiatničky, ktoré momentálne spája najmä jedno slovo – materstvo. Sára (Hana Vagnerová) je úspešná influencerka, ktorá plánuje svoj blog o partnerských vzťahoch plynule previesť na blog o tom, ako byť najlepšou mamou. Život berie so zdravým nadhľadom a iróniou. Keď ju však manžel Jirko (Jakub Prachař) privedie z pôrodnice rovno do rozostavaného domu, jej život nadobudne až príliš dobrodružné rozmery. Ďalej sa snaží plniť Instagram cool fotkami perfektnej matky, ale všadeprítomný prach a nevyspatie jej dávajú poriadne zabrať. Hedvika (Petra Hřebíčková) žije ako v zlatej klietke, jej manžel vorkoholik (Jiří Langmajer) doma veľa času netrávi, a tak niet divu, že ju očarí mladý pouličný spevák David (Vladimír Polívka). Zuzana (Sandra Nováková) je po rozchode s Kamilom (Václav Neužil) bez peňazí – prepracovaná a uštvaná matka dvoch malých čertov. Zato Eliška (Gabriela Marcinková) má skvelého chlapa (Štěpán Benoni), úplne neznesiteľných rodičov, je tehotná a stále vracia. Ale hlavne majú jedna druhú… (Bontonfilm SK)

Bozvav

Matky by v zásadě mohl být velmi dobrý film, kdyby.... kdyby si tvůrci ujasnili, na jakou cílovou skupinu se zaměřit. Máme zde až klišovitě zařazené páry dle sociálních skupin s jasně definovanými typickými rysy. Bohatý manželský pár s věčně pracujícím, stárnoucím, úspěšným workoholikem s hezkou mladou a patřičně blonďatou manželkou v podání Langmajera s Hřebíčkovou, nerovný pár úspěšné influencerky Vágnerové a manuálně pracujícího křupana Prachaře, lehce nervově labilního jedináčka Marcínkovou s mírně flegmatickým Benonim a nakonec chudou, zoufalou a úplně blbou svobodnou matku v podání Sandry Novákové. Už chyběl jen nějaký ten ženský čtyřprocentní pár a byla by škála úplná. Tedy z tohoto hlediska nic překvapivého. Problémy, které řešily jsou vcelku všem blízké, ale jejich ztvárnění nebylo ani příliš vtipné, dramatické, natož nějak objevné. Vlastně jediná opravdu vtipná osoba byla matka Marcínkové v podání skvělé Zuzany Mauréry, ta měla šmrnc i vtip a role despotické matky a příšerné tchyně jí sedla. Při sledování jsem s místy docela nudila a dle hodnocení i kritiky, jsem v tom zjevně nebyla sama. Celkový dojem ve finále definitivně pohřbil až americký závěr. Za mne dvě hvězďule v rozvodovém řízení. ()

Olík

Nevím, jestli jsem v tom sám, ale přijde mi, že posledních X let tuzemská kinematografie plive jeden zbytečnější kousek za druhým, zatímco  filmy, které máte chuť vidět opakovaně, by se dali spočítat na prstech jedné ruky po amputaci malíčku. Klasika poslední doby….ha, ha, ha, hi, hi, hi….invence nula….nějaký ten vztahový propletenec….nesmí chybět Langmajer, Hřebíčková nebo Prachař…..a bác, my jsme matky. Jako proč? Neviděl jsem příběh, neviděl jsem nic….jenom pár okoukaných tváří četlo před kamerou scénář. Jako co se týče mne, tak Otce bych určitě raději netočil. ()

Rathalos

No z tohto filmu mam fakt zmiesane pocity a urcite i sklamanie,pri takom hereckom obsadeni som cakal minimalne najlepsiu tohtorocnu cesku komediu,lenze vela zabavy a vtipkovania si tu neuzijete,skor by som to prirovnal k miernej drame,vztahy,manzelstvo,zivot,deti,hadky,sklamania,plac a podobne zalezitosti su hlavnym obsahom,parkrat som sa pousmial,no smiech nehrozi,takze pre mna priemer a som si isty,ze druhykrat si to uz nepustim...:-) ()

veronica 01

Já si nemůžu pomoct, ale mě to zkrátka bavilo. Film je tak akorát dlouhý a rozhodně mě na tu dobu dokázal zabavit. Postava Marcinkové a Benoniho tam jsou ale trochu navíc a zbytečně. Jen si nemyslím, že je nutné filmy tohohle typu rvát do kina, na Netflix se to hodí víc. ()

BOURQUE

Druhý celovečerný film Vojtěcha Moraveca má scenár, ktorý v sebe skrýva aj určitou vypovedaciu hodnotu. Z výsledku však mám trochu zmiešané pocity – niektoré scény/príbehy sú celkom slušne zachytené, ostatné by potrebovali trochu väčšiu pozornosť. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Razzor_82

Tohle je takový český Sex ve městě s dětmi v patách, bez větší inteligence čtyř hlavních hrdinek. Pár úsměvných dialogů se najde ale jinak celkem nuda. Přehled životních starostí života bez tajemství a napětí. Střídání příběhů a žánrů není zrovna šťastná volba. Taková klamavá reklama na to,  jak narození dítěte zničí život partnerům.  4/10 ()

Urukhaj98

Jako rodič bych byl schopen ocenit film, který se klidně i v komediální formě zabývá útrapami spojenými s péčí o potomstvo (v tomhle ohledu skvěle funguje seriál Breeders s Martinem Freemanem). Muselo by se však jednat o dobrý film, ne hovadinu zaměřenou na čtyři s prominutím krávy, které si život komplikují vlastní stupiditou a debilními rozhodnutími. Tohle peklíčko bohatě stačilo jednou. Už nikdy víc. 3/10 ()

Karp

Když chybí kvalitní scénář, ani sebelepší režie jej nezachrání. Zbytečnost, přesněji nevyužitý potenciál, některých postav, např. Jiřího Langmajera, který je (není) filmu jen proto, aby byl věčně pryč, vyšel po schodech a jednou se pohádal, je zvláštní. A podobně lze hovořit i o roli Vladimíra Polívky. Celé to působí jakýmsi nedotaženým a navíc předvídatelným dojmem. Lokace nejsou špatné a u dobré moderní komedie je nutné se mít i na co dívat, ale stokrát omleté téma nedosahuje ani kvalit některých svých předchůdců. 50% ()

VeeDee

Jsem přesná cílová skupina - matka na mateřské, takže jen díky tomu dávám za tři. Film neurazí, nenadchne... prostě takový příjemný odpočinek k háčkování po náročném dni s dětmi a domácností.... aneb jen se podívejme, že v tom nejsme samy. ()

rublik05

Po dlouhé době jsem si říkal, že tohle by mohla být docela dobrá česká komedie, bohužel se z toho však vyklubal takový slepenec mnoha žánrů, které se prapodivně střídají a prolínají, dohromady vůbec nefungují a celkový dojem hrozně kazí. Příběh je tvořen ze 4 částí, ty se rovněž střídají a různě prolínají, taktéž působí velice nesourodě, dohromady vůbec nefungují. A to to ze začátku vypadalo tak slibně. Nicméně nemohu nepochválit herce, ti odvedli vcelku solidní práci, občas jsem se také solidně pobavil, takže žádná hrůza se nekoná. Bohužel je to ale takový slabší průměr. 4/10. ()

crackonosh

Blbost a kýč přímo toxických rozměrů. Nesmyslný a zoufale nevtipný slepenec lidí a scének nejasného žánru, ve kterých se všichni chovají jako idioti, aby společně s diváky přetrpěli devadesát pět minut hekání, řvaní a fňukání. ()

Luxocculta

Spíš než film mi to přišlo jako materiál na epizodu nějakého seriálu. Konec se mi zdál celkem slušně odbytý, ale dohromady mě to neurazilo a celkem bavilo. 45 % ()

Psycho.R

Matky mají jeden velký problém a to ten, že jsou žánrově rozděleny na dvě části. Ta první mi přišla vtipná a svěží, už jen proto, že se snažej´ nahlížet na situaci z ženského pohledu a zároveň zachytit i mužské přemýšlení. To se však zvrtne po půlce, kdy se postavy uchylují k vulgarismům, některé situace vyzní spíš trapně (k plusu je třeba přičíst, že scénáristky se snažily zapojit do filmu co nejvíc maličkostí z období těhotenství, ale ne vždy se zadaří). Jednou z těchto teapných situací je, když Haně Vágnerové vystříkne mateřské mléko na Jakuba Prachaře (ten mimochodem hraje celkem mile, umírněně). Když odečtu valgarismus, tak druhá půlka se přemění na drama, z kterého je rázem hodně násilný konec na čtvrtou ve stylu Deus ex machina. A je to škoda. Opět se nekoná žádná oslava a k české klasice se Matky jistě nepřiřadí. Ps. Fajn je postava Viktora Preisse. ()