Kundun byl oceněn jako jeden z nejlepších filmů roku. Jedná se o filmové mistrovské dílo od režiséra Martina Scorseseho, který byl pětkrát nominovaného na Cenu Akademie. Čeká Vás neuvěřitelný, avšak skutečný, příběh o jednom ze světově nejúchvatnějších vůdců – o tibetském Dalajlámovi – a o jeho troufalé snaze panovat národu v jedné z nejnáročnějších dob celé historie lidstva. Odvážné řeči a zaujatost vůči pozadí světové politiky způsobily, i díky filmovému zpracování, mezinárodní pozdvižení. Tento výjimečný snímek s nádhernou hudbou proslulého skladatele Philipa Glasse působí velmi kontroverzně, přesto si však získal celosvětové uznání. Nechte se o tom přesvědčit i Vy! (oficiálny text distribútora)

viax

Film, po kterém se vám už nechce dívat na nic dalšího, potřebujete napřed zažít všechny ty emoce, které ve vás vzbudil. Někdo říká — nudná poslední čtvrthodina, já říkám — poslední čtvrthodina je úplně těhotná obrazy, myšlenkami, činy. Je těžké opustit zemi a lidi, kteří na vás spoléhají, za něž nesete zodpovědnost, o niž jste se neprosili a přesto se jí nemůžete vzdát ani vyhnout. Konáte prostě tak, jak umíte nejlépe. Víc není třeba. ()

peproch

Film Martin S věnoval své mamince, která zřejmě nesnesla katolickou zatíženost mafiánstvím a násilím a na postavě mladého dalajlámy ukázal nutnost útěku před násilím. Nehraje tu jediný euroamerický herec. ()

GrooteLulu

...lepší jak Brad Pitt v Sedm let v Tibetu, to jsem myslel, že umřu nudou, ale i tak mě Dalajláma jako "světová duchovní stár" vůbec nebere, i po tomto filmu a po vystupování po světě, ani doma s fanoušky na seanci, ani jako ubranitel Tibetu před čínským útlakem.. je to na mě moc daleko a vysoko... takže jednou a stačilo, ale kdoví, pak na to mrknu někdy a řeknu dvakrát a stačilo, a pak na to mrknu těsně před smrtí a řeknu, třikrát a stačilo - a uzavřu ten koloběh, než tam došlapu.. ()