Beznádej

(TV film)
všetky plagáty

Na osamělé nevadské dálnici zastaví vůz manželů Jacksonových policejní automobil. Sedí v něm Collie Entragian, mohutný policista z malého městečka Beznaděj. Místo formální kontroly dokladů ovšem Petera a Mary odveze do městského vězení, kde je již zavřena i rodina Carverových, stárnoucí spisovatel Johnny Marinville a zvěrolékař Tom Billingsley. Collie se dle jeho slov zbláznil a vyvraždil celou pouštní osadu. Dokáží jeho příští oběti přežít a s pomocí věřícího hocha Davida Carvera porazit zlo zmítané Beznadějí? DESPERATION (Beznaděj) je filmovým zpracováním stejnojmenného románu Stephena Kinga z roku 1996. (Goodlooker)

smajly

Kingovy horory mám opravdu rád a podle mého názoru je tento film opravdu zdařilou adaptací, ve které je Kingův rukopis velmi patrný. Atmosféra zapomenutého amerického městečka někde v poušti, kde se skupina lidí potýká s démonicky pojatým zlem je zde zachycena poměrně slušně. Autorům se navíc podařilo vyvarovat se laciných hororových scén, které člověka vylekají, ale nevyděsí. Zde je děs hezky rozložen do celého filmu, i když uznávám, že místy film (i díky jeho délce) obsahuje hluchá místa. Jak má autor předlohy ve zvyku, setkáme se i zde s hlubšími metafyzickými úvahami, což podle mě hororovému žánru svědčí. Jako nejlepší herecký výkon bych zvolil šerifa Entragiena, z jehož pojetí záporné postavy mě až mrazilo. Hezká, napínavá podívaná - 70%. ()

Skratchy

Béčko plné hororových klišé (auta nestartují když potřebujete,telefony nefungují) a náboženských keců je tam tolik že vám připadá že film byl natočen někdy ve středověku.Nezachranuje to ani skvělý Ron Perlman který je tam bohužel tak do půlky filmu.Tohle se moc nepovedlo.... ()

vox_populi

to, že sa veci dejú z Božej vôle a v rámci Božieho úmyslu je fakt a nezmenia to pohŕdavé komentáre ateistov, budhistov, islamistov a iných pomýlených "istov". Tento film ale nebol Bohom požehnaný, nakoľko to bol veľmi nesúrodý a zmätený sled udalostí, ktoré režisér herci ani omylom nezvládli (možno s výnimkou pobožného chlapca a Rona Perlmana) - o úrovni digitálnych trikov ani nehovoriac. Ja sa tomu Kingovi ani nečudujem, že ho vždy chytil amok, keď videl, ako väčšina jeho poviedok dopadla po nevydarenom sfilmovaní ()

Prubner

První třetina filmu je fajn, protože nevíte, o co tu jde. Ale jakmile zmizí Ron Perlman a objeví se ten trapný smrkáč žvanící o bohu, jde film šupem dolů. Ten čínský démon je docela břídil, moc se nepředvede a k jeho odstranění stačí jen jeden velký pšouk. Ty nejdůležitější postavy přežijou všechny (bohužel). Kromě toho nevím, proč je jich tak moc, když některé figury jsou tu úplně zbytečné (řidič, stopařka, Annabeth Gish). Zkrátka od třetiny filmu se už jen žvaní a žvaní, napětí mizí, akce je minimální, finále je odbyté. Pořád jsem věřil, že ty žvásty o bohu nejsou myšleny vážně a že na konci nás čeká nějaká rafinovanost, která to obrátí naruby, ale kdeže: film je opravdu jen odporná předvídatelná náboženská agitka, hlásající, že bůh je krutý, ale má nás rád a my ho taky musíme mít rádi. Tohle že je S.King ? ()

deep

Ona i Kingova předloha je spíš lehkej nadprůměr, ale toto...úpravy oproti knize jsou hodně mimo, atmosféra nulová a herecký výkony nestojí za řeč, teda až na Rona Perlmana- jedeinej aspekt tohohle veledíla, kterej mě bavil. ()

PeterFLJilek

Film sa začína sľubne i atmosféra napätia sa ním tiahne do konca, no zopár scén sa mohlo úplne vyškrtnúť, taktiež psychologické stvárnenie niektorých postáv je umelé, čo súvisí s výkonom tých, ktorí ich hrajú a napokon ideologický rozmer boja dobra a zla, lenže orámcovaný kresťanskou, konkrétne protestantskou omáčkou, vypovedá, že nejde o veľmi dobré spracovanie literárnej predlohy, hoci sa na nej podieľal samotný autor, iba sa tak tvári, Tak! ()

transbeskyd

Na Kinga průměr, zpracováním a herecky lehce nadprůměrné.Závěr už dost přetažený, ale jinak mě místní "zákonodárce", co byl chvíli Tek celkem bavil a kluk mazanej mýdlem napojený na Boha taky:) ()

reygadas

Veľmi schopne natočený televízny film. Mŕtve mestečko malo výbornú atmosféru a herec Ron Perlman vynikajúco zahral miestneho šialeného a posadnutého policajta. Ako televízny film je to celkom dobrá oddychovka, ktorá nenahnevá. Myslím si, že tých 49% je na tento film predsa len málo. ()

Richie1

Zpočátku se to rozjelo jako docela slušný horor, ale pak to ztratilo tempo a šťávu a rozplizlo se to někam mezi náboženskou agitku a pohádku o temné síle. Film je zbytečně natahovaný - podobně jako některé Kingovy knihy. Na konci jsem se již vyloženě nudil. ()

Boudyy

Skutečně dobré béčko, které se však v druhé polovině stane totální zhovadilostí. První polovina mě nadchla, písečná pustina, kudy nikdo neprojíždí a "lovec" Rob Pearlman. Atmosféra fungovala na jedničku. Poté se děj přenesl na stanici, i tady to ještě bylo fajn. Film gradoval, gradoval, ale...ale co potom? Nehorázná slátanina, která mě chvílemi dost nudila. Kingovu povídku jsem nečetl, ale pochybuji, že by zrovna on tomu dal v druhé půlce takovou znuděnou ohavnou tvář. Více než dvouhodinová stopáž tomu vůbec nepřidala. Opravdu zklamání. Ale ještě, že v druhé půlce zůstal Tom Skerrit. Jinak bych to asi nedokoukal. ()

Pitryx

Nic jsem si o tomto filmu nezjišťoval, a když jsem viděl, že je to Kingovo, hledal jsem jinou práci, kterou bych dělal, aby mi čas lépe uběhl. Zpočátku to nebylo třeba, mimo pár kecaček, jako vždy zbytečných. Děj měl celkem spád a hlavně jsem byl zvědavý. Celkově film působil příznivým dojmem. Bohužel mně štval malý náboženský fanatik a to nesmírně. Ale to je moje mínus. Potom se ovšem ve filmu, jako skoro ve všech věcech páně Kingových řeší pitomosti, co bylo kdysi atd. Děj to zdržuje a klidně se to mohlo vynechat. Rádoby filosofické žvatlání o Bohu patří do jiných filmů. Takže hodnotím jako průměr a něco přidávám za pár dobrých masek. 2012062212943/13043///**a půl///+++++++++No jo, aby tam nebyla sáhodlouhá vykecávačka, to by asi nebylo od pana Kinga. Pár dobrých záběrů ano nejinak nudné jak bejk. Hodnocení sníženo. ()

Gottfried

To ze je tato vec od Kinga ju neospravedlnuje. Snaziace sa o napatu atmosferu som sa prichytil, ako cakam, kym uz sakra odniekial cosi vyskoci, aby som si mohol skocit do kuchyne po pitie. Vacsina postav bud prehravajuca, alebo zalostne nedoveryhodna. Takyto kus by s danym scenarom natocil akykolvek reziser... ()

Cechyno4

Prostě a jednoduše: Kinga mám velice rád, je to můj nejoblíbenější spisovatel. Jenže jeho filmově zpracované příběhy nestojí za nic. Beznaděj není výjimka. ()

shedlo

Tenhle film trpí klasickými neduhy filmů podle Kingových předloh. Viděla jsem ho hned po dočtení knihy, takže jsem měla možnost dobře porovnávat, ze začátku je kniha celkem věrně převedena včetně dialogů, skvělého ztvárnění Collieho Entragiana Ronem Perlmanem, postupně však film ztrácí dech a přechází v mírné béčko se špatným střihem a rychlým, plytkým závěrem. I výkony herců jako by se zhoršovaly. Děj příběhu, který v knize jako vždy nepostrádá epičnost a propracovanou psychologii postav včetně jejich slabostí, strachů a nočních můr, působí ve filmu uměle, nenávazně a nakonec trochu pateticky. Mnohým se závěr může jevit přímo pámbíčkářským apelem, v knize tak hloupě vůbec nevyzní. Nicméně béčkovost naštěstí film nenaplní úplně, opuštěné Nevadské městečko má příjemně úzkostnou atmosféru a scény se zvířátky se občas taky povedou. Kingovi fanoušci by si film neměli nechat ujít. 3 hvězdy dávám v rámci Kingovského žánru, oproti jiným filmům dle jeho knih se tohle ještě celkem povedlo. Tek! ()

MaxPower

Typická filmová adaptace Kinga = skvělá knížka a jen průměrný film. Kinga zfilmovat je asi nemožné, jak taky zfilmovat absolutní zlo.... Přitom začátek se šerifem byl hodně slibný, taky se nesl v duchu knížky. Od chvíle, kdy zmizel šerif, se to ale začíná měnit v trochu nudnou náboženskou agitku. Konec už byl úplně bez napětí, škoda mohlo to dopadnout mnohem lépe. ()

Víteček

Ze začátku jsem si myslel, že to bude dobré, ale postupem času film v mých očích víc a víc upadal. S odchodem Rona Perlmana ze scény a postupným vývojem děje jsem se začal nudit a jen doufal, že film už brzy skončí, abych se nedočkal dalších trapných okamžikuů. Jsem příznivcem Stephena Kinga, knihu jsem četl nedávno a přišla mi dobrá. Film se od ní postupně víc a víc odchyloval a přidával některé úplně zbytečné nesmysly (krev z automatu!), zcela vynechal jednu postavu a mnoho scén a celkově byl chvílemi tak trochu mimo. Vše to završují psi na místě kojotů, kteří vypadají často komicky, i když chápu proč byli nahrazeni (ono sežeňtě cvičené kojoty, že?). ()

djbarrel

Dvě hvězdy za Rona Perlmana, který táhne první půlku filmu ... bohužel po jeho zmizení film nenabízí prakticky nic. Zprvu se jednalo o celkem tajemný a chvílemi atmosférický film, ale se zmizením Perlmana a s větším projevem klučíka šlo všechno do háje. Snad kdyby se v tom tolik nemlelo to náboženství, které ten nesympatický puberťák stále omýlal a kdyby stále nesypal z rukávu hlášky o Bohu. Knižní předlohu jsem nečetl, takže nemohu srovnávat, ale film jako takový fakt nic moc. A závěr byl vyloženě trapný. 42 % ()