Pre vtáčikov

• Slovensko Pre vtáčiky (viac)
Krátkometrážny / Animovaný / Komédia
USA, 2000, 3 min

Ak máš iné perie, zoderú ti ho, aj keď pri tom prídu o to vlastné. A ak si naozaj veľký vták, môžeš potom svoje nahé obete zahriať vlastným telom. Malé vtáčiky usalašené na telefónnom drôte len ťažko znesú prítomnosť veľkého, škaredého a neohrabaného operenca, ktorý si k nim zrazu prisadol, aby sa s nimi spriatelil. Napriek ústretovým gestám nevítaného hosťa sa ho malé vtáky snažia vyduriť z ich milovaného bydla. Aké však bude ich prekvapenie, keď veľkému, komickému a trocha pripečenému operencovi dôjde trpezlivosť a veľmi vážne sa rozhnevá? (TV JOJ)

SarumanKo

Prvá krátkometrážna pixarovka, ktorú som ako dieťa proste zbožňoval a smial sa na nej zakaždým, keď som si ju pustil z bonusových materiálov k Monsters a.s. A čuduj sa svete, dnes ma tie upišťané, sarkazmom nabité tri minúty brali rovnako ako kedysi. Buď je nostalgia, alebo Pixar naozaj válí. (9/10) ()

ic

Napřed jsem si říkal, proč dávat 5* filmečku, který má jen 3 minuty, jestli to jeko není urážka ostatních normálních filmů, na kterých filmaři pracují třeba i několik let. Ale řeknu vám, že není, tohle dílko si zaslouží aspon ty moje 4*. Pokud jste ochotni obětovat několik málo minut ze svého drahoceného času (a 10MB při nejlepší kvalitě) můžete ukázku tohoto dílka (zdarma a zcela legálně) shlédnout zde (pixar.com), najdete tam i dalších 6 krátkých filmů od pixaru, včetně známé Geri´s game. Jediné co budete potřebovat je quick time codec, pro přehrávání formátu .mov . ()

fmash

Notoricky známá hříčka, ve které nelze malé ptakoše nechápat jako ženské a velkého ptakoše (tady je to ovšem lehce překvapivé a tzv. genderově vyvážené, i když to rozhodně nedělám schválně) jako chlapa nebo – světe, div se – ženskou. Byť tedy velký ptakoš světácky hýkal jako typický týpek a malí ptakoši mektali jako typické slepice, poťouchlý ženský kolektiv dokáže rozebrat bílou vránu jakéhokoli pohlaví, což vidím jako pointu zabalenou do stravitelného tradičně-rodinného modelu. Abych to zkrátil, je to celkem generická legrace, ale roztomile provedená a výstižně zahraná zejména slípkami uprostřed. Seriózně jsem uvažoval o trojce, ale trochu to namažu, protože mi to smrtelně vážně připomnělo naši účtárnu. (Mimochodem, oficiální text distributora evidentně psal někdo na cracku.) ()

kaylin

Další z krátkých animáků od Pixaru, který ani po letech naprosto nic neztrácí na kvalitě animace a samozřejmě ani na kvalitě vtipu. Opět se zde skvěle snoubí různé emoce, což je o to zajímavější, že se tak děje na krátkém časovém prostoru tří minut. Ti ptáci jsou ale skutečně nádherně naanimovaní. Navíc ta modrá byla naprosto skvělou volbou. ()

Káronoš

Malinko delší stopáž a určitě bych zvedl hodnocení na vrchol stupnice. Nestihl jsem se úplně zžít s ptačími kamarády, avšak neméně si užil konečné rozuzlení s (jako vždy) poučným charakterem. I z nicotného tématu se dá vytvořit velkolepé dílo a ti, kteří to stihnou za 3 minutky a to i s Oscarem, jsou opravdu machři.=) Hodnocení 8/10. ()

• Pixar na svých webových stránkách uvedl, že první 4 ptáci mají svá jména a individuální vlastnosti. Zleva doprava jsou to: Chipper (Čipera), Bully (Rváč), Snob (Snob) and Neurotic (Neurotik). Když se budete dívat pozorně, uvidíte, že takoví opravdu jsou. (HappySmile)