Velké holení

(festivalový názov) (študentský film)
  • USA The Big Shave
Dráma / Horor / Krátkometrážny
USA, 1967, 6 min

Jeden z ďalších Scorseseho krátkych študenských filmov tentoraz z roku 1967. Nevyznačuje sa žiadnym poriadnym dejom, je to len o chlapovi, ktorý robí svoje prvé a asi aj posledné "veľké holenie". (JohnFarst)

S.Dedalus

Áááá, nééé, takhle nepříjmený film už jsem dlouho neviděl. Jako odpůrce holení jsem se celou dobu děsil nejhoršího ...... až to přišlo. ()

Stíba

Tyhle kraťasy z počátku kariéry dnes slavných režisérů je vždy těžké hodnotit. Každopádně tohle nechutné holení na mě zapůsobilo určitě víc než např. Lynchovy pro mě naprosto prázdné prvotiny. ()

.killer.

Chlápek se holí... to je celý. Hodnotit se tu dá v podstatě jenom kamera a zvuk, takže... Kamera - pěkně vybrané záběry a úhly kamery, hudba prastará, leč hezká. Nic víc, nic míň. Nikdo mi nebude tvrdit, že když mu to nahodile pustim, že mi dokáže říct, kdo to režíroval. Jinak se jedná o prapodivný, nicméně zajímavý začátek Scorseseho kariéry. ()

altaica

PRO MUŽE: Martin Scorsese už na sklonku šedesátých let vizionářsky zfilmoval výsledky mého holení, kterých jsem běžně a bohužel pravidelně dosahoval. Od těch dob, co jsem si na mezinárodní výstavě psů v Litoměřicích pořídil (za desetinu ceny co by stál v obchodech pro pány) elektrický chlupostroj a setrvalé strniště, mám pokoj. Krvácím už jedině při odesílání sponzorského daru svému oblíbenému džihádistovi, jménem Alí Menty.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE:Asi už jste, madame, přišla na to, že se stejným šikulou, jako je zde, je maximálně výhodné vyměnit bílé ručníky, čistě z praktických důvodů , za černé. Inu i my muži máme své dny. Doporučují Závody Modrá Skalice. ()

G04T

A u tohodle se jako někdo bojí? Co tohle mělo bejt? Nechápu lidi který dávají 5 hvězd. Za co? Asi jen za to, že to natočil Scorsese. Kdyby se vám Scorsese vysral do ruky tak mu ještě poděkujete, magoři. 1 hvězdu za hudbu a za ten potok krve, jinak debilita. Scorseseho začátky se mi fakt nezamlouvaj... ()

kubilov

Celej ksicht krvavej, ale Peterovi to nevadí a dál se holí jakoby nic, do toho melancholická a neškodná hudba. Nejvíc to ale zabíjí ten jeho kamennej výraz! ()

hrumsrt

Přes úvodní všední záběry na chlapíka nevím, na co se vlastně dívám. Není to jen reklama na pěnu na holení? Až se postupně poodkrývá smysl kraťasu, jenž skrývá důstojnou dávku černého humoru. Když už dohola, tak dohola! Blbůstka, která vykouzlí úsměv. 70% ()

Chocolole

Při "velkém holení" si představim něco jiného, ale tohle šestiminutové dílko Martina Scorceseho je jako třešnička na dortu jeho studentského počínání. Mimořádná hudba, bláhová kamera, sebevědomý herecký výkon a povedený efekt krve při tehdá každodenní činnosti chlapa, se vzájemně doplňují a vytvoří něco nezapomenutelného. ()

dereksmart

Nevybočující hříčka, připodobnění k soudobé americe, která taky neví kdy přestat, i když je jasné že něco je tu špatně, rukopis slavného režiséra bych v tom ani nehledal / a existují lepší krátkometrážní kousky / ()