Bozz vlastne ani celkom presne nevie, prečo bol naverbovaný do armády napriek tomu, že ju tak neznáša. Spojené štáty sa potrebujú pohnúť ďalej vo vietnamskom konflikte a tak ani výcvikové kempy pre nových vojakov nie sú žiadnou prechádzkou. Neprichádza do úvahy, že by niekto nad Bozzom zaváhal v akomkoľvek prípade. Je to skvelý vojak s vodcovskými schopnosťami, lenže na jeho budúcu kariéru dôstojníka si robí zálusk aj niekto iný. A zďaleka nie je jediným, kto by Bozza radšej videl povaľovať sa v posteli kdesi v Texase. Na to všetko si musia ešte počkať, alebo niečo preto urobiť. Pre budúcu čatu začína posledná časť výcviku. Dokonalá simulácia Vietnamu Tigerland. A pre niektorých to bude boj s ostrými nábojmi... (RTVS)

ma2sko

Pohľad do mysle vojaka, ktorý všade nenájdete. K tomu obdivuhodná práca s kamerou a vychýrený režisér. Film hodný archívu. ()

andy60

Schumacher točí kvalitativně hodně nevyrovnané filmy. Tenhle určitě patří k těm lepším, ale Volný pád je ještě vyšší třída. Vojín Bozz je takový ten rebel, který má všechno na háku, vyzná se v různých právnických kličkách a dokonce pomáhá ostatním zbavit se vojenského mundůru. Frajer Luke mně přirostl k srdci více, ale i tak - dobrá práce. ()

karyon

Valecnym filmem bych to rozhodne nenazval. O valce si muzete nechat jenom zdat. Tohle je takova pripravka nebo spíš materska skolka pred valkou, na kterou ve filmu nedojde. Skoda, ze film ma tak prisernej, zprasenej ceskej dabing. Jeden z nejhorsich od dob opravare kominu Helmuta. ()

LUIGISde

Pecka film, Farell 100%tný, veľmi zaujímava kamera. Nahodou som to zapol na stvečke a nedalo sa to nedopozerať. Pribeh z vycvikoveho taburu vojkakov pred nasadením do vietnamu. Protikladný pohlad na to ako armáda domáže podnietiť psychopata v niektorých z nás a naopak, tí čo.maju noralny kompas spravne, si ho udržiavaju aj v tom najťažšom. ()

botka2

Za mě teda film o ničem, vydrzel jsem se dodivat s vypětím sil, ale nuda, o nic tam prakticky nejde, žádná akce, asi holt musím ještě dospět do takových filmů ()

1234Horymir

Konverzační psychologický film. Jestli jsem to dobře pochopil, tak to nebyli vojáci základní služby (ta byla v USA zrušena v roce 1973), ale přihlásili se do armády dobrovolně, rozumím tomu, že když zažili šikanu a vůbec vojenskou pakárnu, tak mnozí se snažili různými kličkami ze služby vyvázat. Rozumím i tomu, že v každém kolektivu jsou problémoví jedinci, ale hlava mi nebere, že by někdo namířil na druhého ostře nabitou zbraň, a neskočil by okamžitě v krimu, nebo alespoň (když by gumy nechtěli snížené prémie za mimořádnou událost) dotyčného nepřeřadili k nějaké pracovní jednotce (beze zbraně) ... ()